Vanalinna päevade viimane päev kutsub vanalinna rohelusse ja Pika Hermanni torni

41.Tallinna vanalinna päevade viimane päev kutsub huvilisi liigirikkuse tuuridele, joogase, jätkub tihe muuseumiprogramm ning toimub mitmeid kontserte.

Eesti lipu päeva puhul saavad huvilised külastada pühapäeval Pika Hermanni torni. Kellaajalisi pääsmeid Pika Hermanni torni jagatakse Kuberneri aias kuni kella 14.00.

Selleaastase festivali üheks fookuseks on vanalinn kui ainulaadne linnaruum ja elukeskkond. Nii toimuvad vanalinna bastionaalvööndis täna linnakeskkonna liigirikkust tutvustavad tuurid, Tallinna Linnaelumuuseum viib läbi ekskursiooni „Vanalinna salaaiad“ ning alates keskpäevast ootab Vanalinna selts kõiki huvilisi kogukonna aeda Tornide väljakul.

Pealava kontserdiprogrammi Niguliste kiriku kõrval alustab pühapäeval kl 14  Alika, mille järel astuvad üles Jaan Pehk & Jarek Kasar ning Littorina Saxophone Quartet. Festivali lõppakordiks astuvad kl 20 pealaval üles Estonian Voices & Vaiko Eplik ja Eliit. Lõppkontserti saadab ka viipekeele tõlge ja kirjutustõlge.

UNESCO Muusikapealinn Tallinna laval Piiskopi aias astuvad aga festivali viimasel päeval üles MUBA puhkpilliansamblid, vokaalansambel Fran, Johanna Kristina & band ning kontserdipäeva lõpetab kl 17 MUBA maailmamuusika kontsert. Lisaks kuuleb head muusikat ka teistes asukohtades üle vanalinna – Tornide väljakul vanalinna seltsi kogukonna aias kõlab  Liisi Ojamaa Tallinna vanalinna laulude kontsert, kl 18 toimub Toomkirikus Vox Clamantise  „Gloria“ ning kl 19 esineb MusumäelPõhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester.

Meisterdamishuvilised on oodatud töötubadesse Pärimuskülla, kus saab punuda paelu, valmistada rätinukku, tuulevurri, lisaks toimuvad töötoad Kodulinna majas. Joogahuvilistel on aga võimalik osaleda joogatundides Toompargis ja Nunne tn 18 haljasalal. Lemmiklooma alal saab pühapäeval kuulata loenguid koerte ja kasside käitumisest, samuti õpitakse tundma linnalinde ja -loomi.

Festivali päeva vältel saab osa võtta mitmekesisest muuseumiprogrammist, nautida Pärimusküla melu, uudistada käsitööliste ja õpilasfirmade kaupu Vabaduse väljakul ja palju muud.

 

Loe ka teisi uudiseid