IDEEDE ESITAMISE TÄHTAEG PIKENEB: Tallinna vanalinna päevade väikeprojektide taotlusvoor on avatud kuni 13. märts!

Kesklinna Valitsus kutsub osalema tänavu 7.–9. juunil aset leidvate Tallinna vanalinna päevade väikeprojektide konkursil. Sellel aastal kutsub Kesklinn osalejaid vanalinna päevadele kultuuri kaitsma ja juurde looma.

Taotlusvoor on avatud ning uus tähtaeg on 13. märts. Projektiideed saab esitada Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonnas. Konkursi teemade ja tingimuste kohta saab lähemalt lugeda vanalinna päevade kodulehel www.vanalinnapaevad.ee.

Vanalinna päevad toimuvad tänavu 42. korda. „Selle suve hakul vaatame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat Tallinna vanalinna kui loovuskaitseala. Ning samas proovime mõelda, millised võiksid olla vanalinna uued, veel loomata väärtused, millega edasi minna,“ rääkis kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

„Peale selle, et oma uksed avavad kõikvõimalikud vanalinna asutused, ootame linnafestivali programmi rikastama ka väikeürituste eestvedajaid, kes vanalinna ajalugu ja edasist elukäiku väärtustavad ja sellesse panustada soovivad,“ lisas kesklinna vanem.

Väikeprojektide konkursile on oodatud igasugu algatused kontsertidest ja töötubadest kuni ekskursioonideni välja kolmel alateemal: kultuurne vanalinn, mitmeilmeline vanalinn ja meie kõigi vanalinn. Hinnatakse projekti uudsust ja teostatavust. Samuti seda, kuidas algatus oma alateemasse sobitub ning missugust lisaväärtust annab see Vanalinna päevade tervikprogrammi. 

Ideede elluviimist toetab kesklinna valitsus.