Vanalinna päevad laupäeval: kontserdid, õpilasfirmade laat, Käpakäik, tänavapiknik ja palju muud 

Eile alanud 41. Tallinna vanalinna päevad jätkuvad täna mitmekesise programmiga. 

Keskpäevast ootavad Vabaduse väljakul huvilisi õpilasfirmad ning samas paigas taaselustub legendaarne melomaanide kogunemispaik, mida kutsutakse Plaadimäeks. Kella 15ni on aga avatud Eesti disainiklassika turg Eesti Disaini- ja Tarbekunstimuuseumi hoovis.

Kell 13 algab Toompargis lemmikute alal heategevuslik rongkäik Käpakäik, mis toob leiab aset juba üheksandat korda tuues iga aasta kokku sadu loomasõpru Käpakäigu raames kogutud annetustega aidatakse kodutuid, hüljatud, hättasattunud ning väärkoheldud loomi. Rongkäiguga on oodatud liituma kõik huvilised – ka siis kui oma koera ei ole, kuid on soov neljajalgseid sõpru aidata. Üritust viib läbi Märt Agu.

Pealava kontserdiprogrammi Niguliste kiriku kõrval alustavad laupäeval aga Tallinna seeniortantsijad. Kell 16 astub pealaval üles mitmetel rahvusvahelistel mainekatel festivalidel üles astunud Duo Ruut, kell 18 Sissi ning kontserdipäeva lõpetab kell 20 Eesti 1970.–1980. aastate levimuusika repertuaari taaselustav ansambel Regatt. UNESCO Muusikalinna laval esinevad täna aga Helin-Mari Arder, La Luna ning Tobias Tammearu trio.

Mustpeade majas saab aga kell 17 jälgida Birgitta festivali etenduva koomilise ooperi „Crisis“ solistide, Tallinna Kammerorkestri ja Tõnu Kaljustega. Õhtusel kontserdil kell 21 tulevad aga koos Robert Traksmanni ja Hans-Christian Aavikuga esitamisele Tallinna Kammerorkestri juubelihooaja sarja „Kontsertmeistrid” säravaimad hetked.

Vanalinna Selts kutsub aga festivali jooksul huvilisi oma kogukonna aeda Tornide väljakul, kus leiavad aset ringkäik Hildegardi ürdiaias, taimede tundmise ja Hildegardi raviviiside tutvustamise töötoad. Lisaks ootab Vanalinna Selts kõiki huvilisi kogukonna kinno, kus pea kaheteisttunnise kinopäeva jooksul näidatakse kroonikakaadreid Tallinna vanalinnast ning kavas on ka mitme täispika filmi linastused.

Õhtul kl 19 toimub aga Vene tänaval kogukondlik tänavapiknik, kuhu on oodatud nii vanalinna elanikud ja külalised.

Päeva vältel saab osa võtta mitmekesisest muuseumiprogrammist, nautida Pärimusküla melu, uudistada käsitööliste kaupu Vabaduse väljakul jpm.

Loe ka teisi uudiseid