“Joonistatud lood・Tallinna Vanalinn” Eva Reiska (alias Jukotari)

Vanalinna Muusikamaja Uus 16c, Tallinn

Näitusel olevad joonistused said loodud ajal, mil Eesti ja ka suurem osa maailmast olid suletud. Nii said muidu maailmas rändava kunstniku reisi sihtkohtadeks Tallinna Vanalinna munakiviteed, peenete detailidega hooned ja kitsad kõrvaltänavad, asudes vaid jalutuskäigu kaugusel kodust. Kohad, mida ta on lapsest saati lõpmatu arv kordi külastanud. Neil avastusretkedel tajus kunstnik, et tunne millegi puudusest võib olla inspiratsiooniks näha, mis on võimalik siin ja praegu. Reisimine algab, kestab ja lõpeb alati meis endas. Näitus suunab vaatlejat püsima uudishimulikuna, ka juba tuttavas keskkonnas. Kunstnikust: Pärast rakendusarhitektuuri eriala edukat lõpetamist Tallinna Tehnikakõrgkoolis (2015) otsustas kunstnik aasta reisida, et näha maailma, õppida uusi oskuseid ja kogeda erinevaid kultuure. Aastasest ümbermaailmareisist sai viis aastat eluõpet erinevais maailmapaigus ning kogetu jagamist Eestis näituste, kunstiprojektide ja festivalide raames. Kunstiloome on Eva Reiska jaoks väiksest saati olnud viis elu tundma õppida. Mõistmaks reisil olles uusi kohti ja kogemusi, joonistas ta igapäevaselt (algselt pildistamise asemel). Kaheksa aastat igapäevast joonistuspraktikat on kunstniku enda kogemusel aidanud muuta meeleseisundeid ning suhtumist ellu. See muutus väljendub selgelt ka paberile talletatud joontes. Praegusel hetkel keskendub Eva (alias Jukotari) peamiselt installatsioonidele, maalimisele ja ruumiloomele. Ja muidugi Eesti taasavastamisele! Rohkem infot leiab: www.jukotari.com Tallinna Vanalinna Päevade raames kutsub kunstnik kõiki huvilisi registreerima end joonistamise töötuppa või õigemini töölinna, sest minikursus toimub Tallinna Vanalinna tänavail. Linnaruumi Visandamise TÖÖTUBA Tallinna Vanalinna Päevade raames kutsub kunstnik kõiki huvilisi registreerima end joonistamise töötuppa või õigemini töölinna, sest minikursus toimub Tallinna Vanalinna tänavail. Töötoa tagamõte on õppida tundma nii ennast kui ka ümbritsevat maailma joonte keeles. "Kõige olulisem kunsti loomise juures on suhtumine või meeleseisund, milles seda tehakse. Mis iganes see siis on, seda ka looming edasi kannab. Antud töötoa eesmärk on nautida protsessi ja julgustama tegema tegevust ennast. Et selleni jõuda, siis kõige esimene samm on sisemise kriitikuga sõbrunemine ja ära tundmine, millal kriitika on edasiviiv jõud ja millal […]

Polina Tšerkassova

Vanalinna Muusikamaja Uus 16c, Tallinn

Armastatud jutuvestja ja muusik Polina Tšerkassova annab kaks kontserti Tallinna Muusikamajas ning viib meid muinasjutulisele rännakule seitsme maa ja mere taha. Vaata ka YouTube

Noored autorid

Vanalinna Muusikamaja Uus 16c, Tallinn

Vanalinna toovad noorust ja värskust andekad noored, kes jagavad linnarahvaga oma seni avaldamata loomingut. Autorid on enda kohta öelnud nii: Oleme neli VHK gümnasisti, keda ühendab muusika- ja teatrihuvi. Usume, et sõprussidemed, mis on aastate jooksul kujunenud, on tugevaks aluseks selle kontserdi valmimisel. Kavas on nii proosat, luulet, jazzistandardeid kui ka meie omaloomingut ning muud muusikat, mis on aja jooksul meiega jäänud. Kutsume teid ühes meiega tervitama suve algust ning osa võtma meeleolukast õhtupoolikust õdusas Vanalinna Muusikamajas. Noored autorid on Inessa Murumaa, Kirke Mari Kadarik, Sundari Lüllmann, Magda Peterson ja sõbrad.

Kokkulaulumine

Vanalinna Muusikamaja Uus 16c, Tallinn

Videvikutunnil saavad Vanalinna Muusikamajas kokku laululoojad lauljad Mari Kalkun, Maria Peterson, Kristjan Üksküla, Hanno Padar, Krista Citra Joonas ja kes veel sekka astub. Laulame omi lugusid kordamööda ja läbisegi ja seame vaimu valmis kesköiseks ümber linna väravamänguks.

Väravamäng Tallinna vanalinnas

Vanalinna Muusikamaja Uus 16c, Tallinn

Vanalinna Muusikamajas on taas tuld võtmas salaplaan teha üle 16 aasta uuesti üks väravamäng ümber vanalinna. Käime läbi 8 värava ja laulame koos läbi pikad müütilised regilaulud. Ehk saab õhu jälle selgemaks! Esimesest korrast on möödas juba lausa 35 aastat! Tollest ajast on meiega veel Ott Sandrak, kes seegi kord avab väravates ajaloolisi tagamaid. Vaimus on kindlasti kaasas ka Mikk Sarv ja Jaak Johanson... Alustame südaöösel Muusikamaja (Uus 16) juurest ja lähme lauludega läbi Väikese Rannavärava - Suure Rannavärava - Nunnavärava - Pika Jala Värava -Lühikese Jala Värava - Harju Värava - Karja Värava - päikesetõusuks Viru Väravasse. Laule on lubanud eest võtta Mari Kalkun, Lauri Õunapuu, Celia Roose, Ando Kiviberg, Kärt Johanson, Tuule Kann, Meelika Hainsoo, Magda Peterson ja Sundari Lüllmann... Ja kui eriti hästi läheb, saab lõpuks Kloostri Aidas hommikuputru ja -kohvi kaa.