Raeapteegi ekskursioon ja ürdisoola õpituba, vene keeles

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Raeapteegi muuseumitoas saab teada, missuguseid kaupu peale ravimite veel apteegis müüdi ning millised ravimeetodid olid kasutusel keskajal. Töötoas uhmerdavad kõik osalejad endale Rae ürdisoola, mille koostises olevad maitsetaimed on ka tuntud raviomaduste poolest. Ürdisool sobib liha-, kala- ja köögiviljatoitude maitsestamiseks-pajaroogadesse, supi sisse, grillimiseks ning marinaadi valmistamiseks. Maitsesoola pakendame kenasse purki, mis sobib hästi ka kingituseks. Töötuba koos muuseumi tutvustusega kestab u 1 tund. Vajalik eelregistreerimine: revalirae@apotheka.ee

Free

GRUPP TÄIS! Raeapteegi ekskursioon ja ürdisoola õpituba

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

GRUPP TÄIS! Raeapteegi muuseumitoas saab teada, missuguseid kaupu peale ravimite veel apteegis müüdi ning millised ravimeetodid olid kasutusel keskajal. Töötoas uhmerdavad kõik osalejad endale Rae ürdisoola, mille koostises olevad maitsetaimed on ka tuntud raviomaduste poolest. Ürdisool sobib liha-, kala- ja köögiviljatoitude maitsestamiseks-pajaroogadesse, supi sisse, grillimiseks ning marinaadi valmistamiseks. Maitsesoola pakendame kenasse purki, mis sobib hästi ka kingituseks. Töötuba koos muuseumi tutvustusega kestab u 1 tund. Vajalik eelregistreerimine revalirae@apotheka.ee

Free

Heategevuslik sündmus Käpakäik kutsub liikuma loomade heaks!

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Tallinna Vanalinna Päevad kutsuvad liikuma loomade heaks. Käpakäik toimub 5. juunil Šnelli pargis, kus loomasõpradel on võimalus liituda heategevusliku rongkäiguga, tutvuda lemmiklooma alaga või panna ennast proovile mitteametlikul koeranäitusel. Sündmuse käigus kogutud annetustega aidatakse kodutuid, hüljatuid, hättasattunud ja väärkoheldud loomi. Lemmikloomad on suur osa meie igapäevaelust ja kuuluvad vaieldamatult meie tänavapildi juurde. Käpakäigu eesmärk on kutsuda inimesi üles märkama meie neljajalgseid sõpru, väärtustama enda oma ning sealjuures aitama ka hädasolevaid. Liitu heategevusliku rongkäiguga Käpakäigu rongkäik leiab aset juba kaheksandat korda. “Käpakäigu eesmärk on tõmmata tähelepanu meie neljakäpalistele, sest aina rohkem on koeri linnapildis näha, kuid seejuures tuleb loomakestega osata arvestada. Kahjuks peab tõdema, et paljud inimesed lähenevad tänaval koertele ilma luba küsimata, mis ei pruugi sobida ei omanikule ega koerale,” sõnas ELS kommunikatsiooni- ja turundusjuht Agnes Blank. Selleks, et saaks kõigile juba eemalt märku anda, et koer ei soovi teiste loomade või inimestega kontakti, võib koera rihma külge kinnitada kollase lindi. Kollane lint ei tähenda, et koer on kuri, vaid ta võib olla kartlik, treeningus, haige, ebakindel, kurt või pime. See on omaniku viis ütlemaks: palun küsi luba, enne kui lähened. Rongkäik algab kell 12.00 Šnelli pargi lemmiklooma alalt ning liigutakse ümber vanalinna, tehes vahepeatus Raekoja platsil, kus tehakse neljakäpaliste poolt üks lustakas etteaste. Lemmiklooma ala ja mitteametlik koertenäitus “Käpakäik Match Show 2022” Lemmiklooma alal tutvustavad oma tooteid või teenuseid ettevõtted , kes aitavad arendada lemmiklooma pidamise kultuuri. Võimalus on saata koer massaaži, teha tervisekontroll loomaarsti juures või rääkida koerte käitumisspetsialistidega, kuidas tugevdada koeraga suhet. Külastajate meelt lahutab mitmekülgne lavaprogramm, kus koerad saavad näidata oma parimaid trikke või välja valida parima maiuse. Koerajuhtidel on võimalus ennast proovile panna mitteametlikul koeranäitusel Käpakäik Match Show 2022. Match Show on mitteametlik koertenäitus, milles võivad osa võtta igas vanuses ja suuruses tõukoerad kui ka tõuta. Eelnev näitusekogemus ei ole […]

Raeapteek 600 x OOPUS

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Tule vaata südaöist elu- ja ilueliksiiride keetmist suures muusikalises katlas. Tallinna Raeapteegil täitus tänavu 8. aprillil 600 aastat esmamainimisest. See on Euroopa vanim samas kohas järjepanu tegutsev apteek. Südaööl jutustame Raekoja platsil Vanalinna päevade laval Raeapteegi loo valgusetenduse, muusika ja tantsuga folktroonikagrupilt OOPUS. OOPUSe loomingus kohtuvad eesti pärimusmuusika, elektrooniline tantsumuusika ning valgus ja visuaalid. Esitame kõike otse ja nimetame seda folktroonikaks. Torupilli, vanade regilaulude, acid-süntesaatorite ning muusikaga ühes rütmis tuksuvate valguslahendustega sillutab OOPUS teed pärimusmuusika ja elektroonilise tantsumuusika jõudmiseks maailma klubiareenile. Tänavu ilmub nende teine kauamängiv “Folk On Acid”. OOPUSe liikmed on Mari Meentalo (eesti torupill, vokaal, looperid), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, heli) ja Aleksander Sprohgis (valgusinstallatsioonid ja visuaalid). www.oopus.ee #oopusmusic #oopusofficial #folktronica #folkonacid #tallinn #vanalinnapäevad #raeapteek

Smilers

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Smilers on eesti pop- ja rokkansambel, mille laulja ja kitarrist on Hendrik Sal-Saller. Ansambel asutati 1993 Helsingis, kuid grupp saavutas kommertsedu ennekõike 1990. aastate teisel poolel Eestis, kus Smilers on avaldanud kokku 15 stuudioalbumit mitmekümne raadiohitiga ning esinenud kõikides maakondades ja olulisemates popkontserdipaikades.

reket

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

reket on üks vähestest Eesti A-kategooria artistidest, kes on suutnud juba aastaid teha järjepidevalt kvaliteetset ja populaarset muusikat, hoides oma taset ning arenedes iga aastaga aina paremaks ja suuremaks. Aprillis ilmus reketil uus lugu nimega “Too Mul LillI”, mis saab kõlama VLP üritusel.

Kohtla-Järve Gümnaasiumi orkester “Tund 80-ndatega”

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Neljandat aastat tegutsev Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkester koosneb muusikahariduse saanud gümnasistidest ning andekatest lauljatest. Noorteorkester on esinenud suurtel lavadel nii Ida-Virumaal kui ka möödunud aastal Tallinna Vanalinnapäevadel ning orkestril on juba kombeks suvisteks esinemisteks kokku panna suvekontsertide kava. Meie ideeks oli sel aastal mängida 80-ndate ägedat ja hoogsat muusikat, mis kõlas nii Eestis kui ka välismaal 1980-ndatel aastatel. Lugude valik sai tehtud orkestriliikmete ja lauljate ühistööna ja lähtuvalt ainult sellest, et mida meile endile kõige enam 80-ndatest meeldiks mängida ja laulda.

VHK Muusikakooli orkester

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

VHK muusikakooli orkester sai loodud mitmeid aastaid tagasi suure VHK keelpilliorkestri kõrvale ja kandis algselt nime orkester 2. Kuna VHK muusikakoolis on orkester ka väiksemate jaoks siis vaata kust poolt tahad - ikka nr 2 :) Erinevalt VHK keelpilli orkestrist esitame rohkem klassikalist, barokset, aga ka õpilaste lemmikut - filmimuusikat. Olulisel kohal on koostöö erinevate kooridega VHK-s ja väljaspool. Väga oodatud sündmused on olnud kontsertväljasõidud ning loomulikult laulupidu. Orkestri dirigent on algusest kuni tänaseni Eivin Toodo. 1. G.F Händel "Hornpipe" tsüklist "Veemuusika" 2. E. Morricone "Gabriel's Oboe" filmist "The Mission" - solist Mia Johanna Peev viiulil 3. Vivaldi lõik osast "Kevad" tsüklist"Aastaajad" 4. 久石 譲 (Joe Hisaishi) muusika filmist " "Howl's Moving Castle" 5. Karl Jenkins "Palladio"

Harjumaa keelpilliorkester

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

2003. aastal loodud Harjumaa Keelpilliorkester koguneb musitseerimiseks koos õpetajatega maakonna erinevatest muusika- ja kunstidekoolidest. Orkestril on kaks koosseisu: noorem- ja põhikoosseis. Orkestri dirigent on Imre Rohuväli, nooremat koosseisu juhatab Tekla Tappo. Esimesena esineb HKO ettevalmistuskoosseis, seejärel on laval kaks koosseisu koos, kõlab R. Pajusaare "Enam paremaks minna ei saa". Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseis: Hugo Alfen "Rootsi rapsoodia" Mariliis Valkonen "Tulek" Karl Jenkins "Palladio" W.A.Mozart Divertimento 1 Gustav Holst "Moorside suite" I osa Rahvaviis Hiidlase lugu Tõnis Kõrvits "Labajalgadi" lisapala: Ronan Hardiman "The Lord of the Dance"

Pärimusküla rongkäik

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Alustab teekonda kell 10.30 Viru väravate juures. Läbi vanalinna kulgevasse rongkäiku on oodatud kõik pärimuspeost osavõtjad. Rongkäigus laseme kõlada pillilugudel ja lauludel. Kuulgu kogu pealinn – siit me tuleme! Teekonnal teema vahepeatusi, kus mängime ühe pilliloo ja tantsime. Pikema peatuse teeme Raekoja platsi pealaval kl 11, kus esitame 2-3 lugu. Sealt suundume lõpp-peatusesse Tornide väljaku pärimuskülla.