Jazzliit: Nikita Korzoun Trio

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

Nikita Korzoun trio on loodud 2019. aastal, mil muusikud kohtusid Jam Sessionil ning mõistsid, et nende koosmäng kõlab orgaaniliselt ja naturaalselt . Laval toimuv on pigem üksteise mõistmine, kus iga liikme mõtet toetatakse ja arendatakse ning mis ei jäta kindlasti kuulajaid külmaks. Kava „Standards And Beyond“ on inspireeritud traditsioonilisest straight-ahead jazzist: muusikast, mis kunagi sidus just bändiliikmeid omavahel. Trio ühendab traditsioonilist post-bopi kõla Skandinaavia minimalistliku helikeelega. Lisaks standarditele tuleb kontserdil esitusele ka kaasaegne omalooming. Nikita Korzoun – altsaksofon; Robert Nõmmann – kontrabass; Mihhail Nikitin – trummid.

Ida-Tallinna Keskhaigla segakoor

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

ITK segakoor on lõbus kolleege ja sõpru ühendav kollektiiv. Koori juhib alati heatujuline, muusikarõõmust pakatav Mare Väljataga. Repertuaar koosneb kergemuusika- j jazziklassikast. ITK koor on koos laulnud juba 14 aastat ning osalenud muuhulgas Laulupeol ja pop-jazz kollektiivide konkurssidel. Alates esimesest proovist saadab koori klaveril terava kõrva ja piiritu muusikamäluga dr. Benno Margus.

Väljakutse: Orienteerumine Tallinna Vanalinnas

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

Avasta Vanalinna päevi teistmoodi ning tule ja võta osa orienteerumisest, mis on kõigile soovijatel TASUTA. Orienteerumine algab Toompeal Piiskopi aiast ning kulgeb läbi kogu vanalinna. Osalemiseks vajaliku tehnika ning juhised on saadaval kohapeal esimeses kontrollpunktis. Viimane võimalus on rajale minna kell 16.00 ning raja läbimiseks tuleks arvestada keskelt läbi üks tund.

Folklooriansambel Liiso

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

Tallinna Võru Seltsi ansambel LIISO loodi 1996. aasta sügisel. LIISO on Võromaa juurtega naislauljate ansambel, kelle repertuaar on ainult võrukeelne. Nende repertuaari kuuluvad erinevad rahva-, lori- ja rahvalikud laulud ning samuti autorite laulud. Liisole on palju laule kirjutanud ansambli asutaja ja esimene juhendaja Koit Kirber, sõnade autor Mahta- Miljaana Proos. Liisol on olnud huvitavaid esinemisi nii Eesti siseselt kui ka rahvusvaheliselt Lätist Prantsusmaani. Liiso eesmärk on laulude kaudu tutvustada publikule Võrumaa rahvalaule, pärimuskultuuri, oma armsat võru keelt.

La Luna

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

La Luna on professionaalne ja haruldane kooseis, mis esitab Ladina-Ameerika poplugusid ja boolero-bossanovat taustamuusika saatel- Bänd on Kuuba – Eesti mix – Ruber Veliz (laul ja cajon) ja Liina Fidelman (flööt). Südant soojendav, aga ka tantsima panev muusika – see, mida pakub La Luna.

Jazzliit: See pole see Trio

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

See pole see Trio, koosseisus Jana Kütt (vokaal), Tobias Tammearu (saksofon, FX) ja Robert Rebane (akordion, basskitarr, FX), taaskasutab enne nende aega loodud laule veidi tänapäevasemas võtmes. Laval on rohkem pille kui mängijaid ja seda selleks, et luua eriilmelisi maailmu kullavaramusse kuuluvatele lugudele, sh See pole see, Pistoda laul, Mind veel ei ole jpt. Muusikud suhtuvad lugude algsesse olemusse aupaklikult jättes omale vabaduse interpretatsiooniks ja improvisatsiooniks.

Jazzliit: Pille-Rite Rei ja Andre Maaker

Piiskopi aed Toom-Kooli 21, Tallinn

Pille-Rite Rei ja Andre Maaker on mõlemad pärit Saaremaalt, kes toovad saksofonil ja kitarril publikuni lõunamaised rütmid ja meloodiad. Kavas on mõlema muusiku originaalloomingut, seadeid ja ka äratundmisrõõmu pakkuvaid palu. Lisaks eestikeelsetele tekstidele saab Pille-Rite Rei esituses kuulda ka eksootiliselt kõlavat portugali keelt. Kindlasti ei puudu kontserdilt muusika Antonio Carlos Jobimilt, Joao Gilbertolt ning Roberto Menescalilt. Pille-Rite Rei – vokaal/saksofon; Andre Maaker – kitarr.