“Fantaasiaaed” Okeiko

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Näitus "Fantaasiaaed". Kunstnik Okeiko rõõmustab lapsi ja täiskasvanuid oma tegelastega Shnelli tiigi ääres asuval Laste alal nimega “LAHELA” . Okeiko kasutab oma loomingus erinevaid meediume, kuid ütleb ise,et tema peamiseks eesmärgiks on väljendada vaid üht - olemasolemise rõõmu! Oma tegelasi kutsub Okeiko ”kukujukudeks” ning just neid Laste alalt ka tänavu leida võib. Okeiko tööpõld on lai, lavakujundus, festivali dekoratsioonid, seinamaalid, VJ kontsertidel (video projektsioonide loomine kontsertidel-muusikasündmustel), kleepsud, ise trükitud siiditrükis t-särgid, värviraamat, postkaardid, helkurid, sokid (algselt koostöös Sokisahtliga, nüüd Suvaga), lastelaulude app’i animatsioonid ja kujundus, veebidisain, logod, plakatid, kuivnõela tehnikas graafika trükk, maal, plaadikujundused, fotograafia, video.

Lastemuuseum Miiamilla

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Miiamilla toetab loovat mõtlemist ja julgustab meisterdama vanadest asjadest uusi kunstiteoseid. Argise näoga riidepuust loome suviselt värvilise pilgupüüdja, mida saab riputada ka akna ette unenäopüüdjana. Mängime nägude ja tujude mängu, kus saab emotsioone muuta, jäljendada ja ära mõistatada

Eesti Metsloomaühing

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Räägivad lastele metsloomadest ja nende ühingu tööst, teevad vestlusringe ja näitavad lastele pilte/videoid metsloomahoolealustest. Teevad lastele ka viktoriine, jagavad auhind

Keskraamatukogu

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

13.00 Laua- ja keelemängud / vene keeles: keelemängud "Ütle nüüd" 14.00 Ingliskeelne LARP kirjandusteose põhjal / vene keeles: kirjanduslik bingo 15.00 Animatsiooni töötuba 16.00 Puslevõistlus 17.00 Templitrükis pildid vanalinna tornidest

Tallinna Loomaaed

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Tutvustavad loomaaia suviseid tegemisi, räägivad huviringidest, laagritest ja noorteklubist, loomapäevadest ja ekskursioonidest, põnevast Veskimetsast ja loomaaia vääriselupaigast. Võtavad kaasa mõned loomad lähedalt vaatamiseks, lapsed saavad uurida binokulaari all mikromaailma, nuputada, kuulata linnulaulu ja avastada kevadet. Noorte loodushuvilistega minnakse reedel ka retkele ümber Snelli tiigi algusega kell 14 ja 16.

Joogabuss

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

13.00-14.00 Perejooga 14.15-15.15 Mandalate meisterdamine 14.15-15.15. Enesetoetamise töötuba ”Teadlik hingamine” (täiskasvanud ja noored) 15.45-16.45 Akrojooga peredele 17.00-18.00 Massaazi töötuba lastele 17.00-18.00 Enesetoetamise töötuba ”Kuidas ennast lõdvestada” (täiskasvanud ja noored) JoogaBussi idee sai 2021 aasta kevadel alguse vajadusest pakkuda vaimset heaolu toetavaid tegevusi Eesti lastele ja lapsevanematele, kes vajasid toetust, et tulla time kiirelt muutuvate ootuste ja stressirohke elukorraldusega, mis kaasnes distantsõppe ja harjumuspärase elukorralduse muutustega. Koos erinevate omavalitsuste sotsiaal - ja noorsootöö valdkonna spetsialistidega teadvustasime vaimse tervise probleemide kasvutrende ja Joogabussi projektiga soovime jätkuvalt pakkuda omapoolseid lahendusi laste, noorte ja perede vaimse ja füüsilise tasakaalu toetamisse. Koostöös pikaajalise kogemusega joogaõpetajate ja erinevate eneseabi tehnikate (hingamistehnikad, vaikuseminutid, loovtegevused, jooga jpt füüsilist ja vaimset heaolu toetavad tehnikad) praktikutega loome koos kohalike kogukondadega tegevusi, mis toetavad perede suutlikkust kriisi ja stressiga toime tulla.

Tallinna Nõmme Huvikooli balletilapsed

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Lahela laval. Nõmme Huvikooli balletiringis õpivad tantsuhuvilised alates 4. eluaastast kuni täiskasvanud harrastajateni välja. Vanalinna päevadel astuvad üles meie kõige pisemad ja veidi suuremad õpilased, ning esitamisele tulevad erinevad tantsulised numbrid.

Tallinna Vene Muuseum

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Töötuba on seotud näitusega “Hingelähedane sõna”, seal on esitatud venekeelsed sõnad, mida korjasime vene keelt kõnelevatelt inimestelt koos lugudega. Lastealal on ühekordsed valged taldrikud, mille peale laps kirjutab oma lemmik sõna (näiteks mida ta kõige tihedamini kasutab) ja illustreerib selle. Need tööd jäävad meile, kuna teeme sellest näituse ja selle töötoa abil täiendame ka enda ekspositsiooni ja kaasame uue generatsiooni ekspositsiooni loomisel. Lisaks võib kirjutada oma sõna ka õhupallile ja kaunistada seda erinevate kleepsudega ning võtta kaasa, et midagi neil jääks ka mälestuseks.

Politsei ennetustelk

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Teevad noortele ennetusalaseid tegevusi, erinevaid mänge, viktoriine ja jagavad auhindu. Kui õnnestub, võtavad kaasa ka ATV-d ja pakuvad vaatajatele koerte show-d

Danceda Studio tantsugrupp

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Lahela laval tutvustame uut tantsustuudiot Dancéda, mis avas oma uksed suve alguses 2021. Stuudio pakub lastele ja täiskasvanutele erinevaid tantsustiile. Üks silmapaistvamaid tantsustiile on HulaHoop Dance, mis on Eestis ainulaadne. Astume lavale mitme erineva grupiga nii showtantsu, kui hularõnga tantsudega.

Laulustuudio Laulumarjad laululapsed

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Lahela laval. Laulustuudio Laulumarjad on Kadrioru südames paiknev laulupesa, mis toob laulmist ja muusikat armastavad lapsed, noored ja täiskasvanud kokku särasilmsete vokaalpedagoogidega. Kontserdil esitavad oma lemmiklaule laulustuudio solistid vanuses 8-19. Lauljate juhendajateks on Maris Aljaste, Kärt Männa ja Kärt Anton ning lapsi saadab klaveril Linda Kanter.

Tallinna Järveotsa lasteaed

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Lahela laval. Tallinna Järveotsa Lasteaia pööratakse erilist tähelepanu tervislikule eluviisile, eesti keele õppele ja kiusamise ennetamisele. Lasteaed osaleb Haridus- ja Teadusministeeriumi projektis “Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas”. Lasteaias tegeletakse aktiivsele liikumise ja ujumisõppega. Liitutud on MTÜ Lastekaitse Liidu programmiga „Kiusamisest vabaks!” ja Keskkonnaameti projektiga „Linnaaiandus“. Meie lapsed osalevad aktiivselt linna korraldatud üritustel, rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel. Tallinna Vanalinna Päevadel osaleme juba kuuendat korda. Lapsed õpetavad meid elama hetkes, nautima elu ning meie aitame neil tunda ja armastada oma ilusat kodu. Koos oleme õnnelikud!

Kiek in de Köki Kindlustustemuuseum

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Ehmatustooside ja tuulelippude meisterdamine. Sobib erinevas vanuses lastele ja tervele perele. Ehmatustoosiga saab oma lähedasi ehmatada! Ehmatustooside valmistamine on inspireeritud Kiek in de Köki näitusest Linnaloom. Lehm,lutikas ja lohe Tallinna ajaloos.

Mini-õpilasfirmad

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Tallinna Vanalinna Päevade laste- ja noortealal Shnelli pargis, 12.00-15.00 vahemikus müüvad omaloomingut ka miniõpilasfirmad. Osalejaid on kokku 15 ringis, tule kae ka oma silmaga üle, mida toredat nad pakuvad!

Eesti Metsloomaühing

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Räägivad lastele metsloomadest ja nende ühingu tööst, teevad vestlusringe ja näitavad lastele pilte/videoid metsloomahoolealustest. Teevad lastele ka viktoriine, jagavad auhindu.

Keskraamatukogu

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

12.00 Nutikate klubi 13.00 Detektiivide salaselts 14.00 "Ingliskeelne LARP kirjandusteosepõhjal / vene keeles: kirjanduslik bingo" 15.00 Animatsiooni töötuba 16.00 Lauamängud eesti ja vene keeles 17.00 Scream Queens

Päästeamet

Lahela (Snelli park) Toom-Kooli 23, Tallinn

Evakueerumisreeglite kordamine ja praktiline õpe suitsutelgis – sobilik igale vanusele. VR „Koduse tuleohutuse“ mäng ja teised huvitavad, õpetlikud tegevused/mängud.