Tsüanotüüpia töötuba

Antoniuse Gild Vene 12, Tallinn

Töötoa kaudu on soov tutvustada, Tallinna ajaloolise vanalinna, põnevamad hooneid. Selleks viime läbi tsüanotüüpia töötoa-tegemist on fotomenetlus protsessiga, kus kujutis ilmutatakse paberile kemikaalide ning ultraviolettvalguse koostöös. Kasutame fotosid Tallinna vanalinnast, mis prinditakse kiledele negatiivis. Iga töötoas osaleja saab valida 2 kilet ja täiendada neid markeritega. Spetsiaalse lahusega töödeldud pabereid mõjutame UV lambiga või päikesevalgusega ning kilel kujutatu jääb paberile. Töötuppa on oodatud osalema kõik, õpilased, noored, täiskasvanud! Palun registreerida töötuppa, kirjutades: astrimyyl@gmail.com Osalustasu: 5-10 eurot (vastavalt materjali kasutusele).-

Tsüanotüüpia töötuba

Antoniuse Gild Vene 12, Tallinn

Töötoa kaudu on soov tutvustada, Tallinna ajaloolise vanalinna, põnevamad hooneid. Selleks viime läbi tsüanotüüpia töötoa-tegemist on fotomenetlus protsessiga, kus kujutis ilmutatakse paberile kemikaalide ning ultraviolettvalguse koostöös. Kasutame fotosid Tallinna vanalinnast, mis prinditakse kiledele negatiivis. Iga töötoas osaleja saab valida 2 kilet ja täiendada neid markeritega. Spetsiaalse lahusega töödeldud pabereid mõjutame UV lambiga või päikesevalgusega ning kilel kujutatu jääb paberile. Töötuppa on oodatud osalema kõik, õpilased, noored, täiskasvanud! Palun registreerida töötuppa, kirjutades: astrimyyl@gmail.com. Osalustasu: 5-10 eurot (vastavalt materjali kasutusele).

“AB IMO PECTORE” Astri Müül ja Ade Lehtse

Antoniuse Gild Vene 12, Tallinn

"Kogu hingest, kogu südamest" Tsüanotüüpia oma juhuslikkuse võluga on kindlasti üks neist tehnikatest, mis pakub piiramatut inspiratsiooni. Esmakordselt puutusime sellega kokku Muhu prindil, rahvusvahelises graafikute suvelaagris. Sellest alates oleme nautinud katsetamist nii looduslike materjalide, kiledele prinditud fotodega kui ka joone ja väljalõigete kasutamisega. Näitusel „AB IMO PECTORE“ eksponeerime oma viimase aja loomingulisi katsetusi. Ade Lehtse on õppinud Eesti Kunstiakadeemias nahakunsti ja ka kunsti- ja kunstiajaloo õpetajaks. „Päris elus“ töötab Tallinna Linnamuuseumis, vabal ajal katsetab erinevate põnevate graafikatehnikatega, millega on osalenud erinevatel näitustel. Astri Müül on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moekunstniku erialal, töötanud graafilise disainerina, viimasel aastakümnel õpetab tudengeid EEK Mainoris. Lisaks moekunstile ja tekstiilimaalile on ta alati valmis õppima midagi uut, eriti, mis puudutab graafikatehnikaid. Näitusel osalemist alustas Astri eelmisel sajandil.