Paberportselanist ehte töötuba

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn, Harjumaa

Osalemine muuseumipiletiga. Eelregistreerimine muuseumi kodulehel: https://form.jotform.com/221152190682349 Täiskasvanutele suunatud töötoas valmib keraamik Elize Hiiopi juhendamisel jätkusuutliku disaini põhimõtteid järgiv ehe. Töötoas räägime paberportselanist, selle imelise materjali omadustest ja võimalustest. Selgitatakse kuidas disainiprotsessi planeerimisel järgida jätkusuutlikke põhimõtteid ning kui oluline on oskus hinnata oma toote või teose eluiga tervikuna. Õpitoa raames valmivad paberportselanist helmed, ripatsid ja detailid, millest saab kombineerida silmapaistvaid ehteid. Töötoas valminud esemed saab peale põletamist kätte Adamson-Ericu muuseumist. Elize Hiiop on klaasi- ja ehtekunsti ning keraamika haridusega kunstnik, kes tegeleb ka akvarellmaali ja fotograafiaga. Ta töötab Meistrite Hoovi keraamikakojas.

Õpituba “Uued tehnoloogiad: 3D-printimise esitlus”

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn, Harjumaa

Osalemine muuseumipiletiga. Eelregistreerimine muuseumi kodulehel: https://form.jotform.com/221152413935348 Kunstnik Lauri Kilusk tutvustab savi 3D-printimise tehnoloogiat, selle arendusprotsessi ning kasutusvõimalusi nii kunstis kui laiemalt. Õpitoas selgitatakse kuidas jõuda algsest vormi-ideest valmis prinditud esemeni. Osaleja saab ettekujutuse 3D-modelleerimise võimalustest, sellest, kuidas 3D-mudelist saab printeri liikumise trajektoor ja seejärel valmis prinditud ese. Tööks kasutame väikesemõõdulist deltaprinterit ja tavalist savi. Peale õpituba põletatakse esemed keraamikaahjus ja osalejad võivad need endale saada. Lauri Kilusk on kunstnik ja õppejõud, üks 3D-printimise teerajajaid ja arendajaid eesti keraamikas. Ta on Asuurkeraamika Stuudio liige. Töötuba on osa Tallinna Vanalinna Päevade eriprogrammist Adamson-Ericu muuseumis, mis tõukub näitusest „Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad“. Osaleda saab nii täiskasvanutele kui lastele suunatud töötubades, mis tutvustavad uusi tehnoloogiaid, kutsuvad kaasa mõtlema keskkonnahoiu teemadel ning annavad praktilisi oskusi aknalauaaianduse pidamiseks. Lisaks on kavas meeleolukas jazzkontsert muuseumi sisehoovis.

Lembit Saarsalu ja Ain Agan „Muusika, mis puudutab meie hinge“

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn, Harjumaa

Tasuta Adamson-Ericu muuseumi hubases sisehoovis toimuval džässikontserdil esinevad tunnustatud muusikud Lembit Saarsalu ja Ain Agan vanalinnapäevade jaoks spetsiaalselt kokku pandud kavaga. Esitusele tulevad vanalinna lummusest inspireeritud vaiksed improvisatsioonid. Lembit Saarsalu on saksofonist, ansamblijuht ja helilooja, Eesti mitteametlik saksofonikuningas. Ain Agan on kitarrist ja helilooja, ta on Viljandi Kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht ning kuulub paljude ansamblite koosseisu. Vihmase ilmaga toimub üritus siseruumides. Ilma eelregistreerimiseta.

Free

“Väikese linnaaedniku õpituba”, eesti, inglise ja vene keeles

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn, Harjumaa

Eelregistreerimine muuseumi kodulehel. Osalemine muuseumipiletiga 8 / 5 eurot Avatud lastealal saab kaunistada taaskasutus-materjalidest oma lillepoti, ning külvata sellesse maitsetaime seemneid või istudada taimepistiku. Lillepoti saab koju kaasa võtta ning oma kodu aknalaual edasi kasvatada.

5€ – 8€

Aknalauaaianduse töötuba

Adamson-Ericu muuseum Lühike jalg 3, Tallinn, Harjumaa

Eelregistreerimine muuseumi kodulehel. Osalemine muuseumipiletiga 8 / 5 eurot. Tallinna Botaanikaaia aednik Tiina Marjapuu annab praktilisi näpunäiteid kuidas kasvatada oma linnakodu aknal või rõdul söögiks kõlbulikke maitsetaimi ja köögivilju. Iga osaleja saab töötoas potti istutatud maitsetaime pistikut kodus edasi kasvatada.

5€ – 8€