Vanalinna päevadel kõlab vahel mahe, vahel intrigeeriv, vahel kirgas jazz-muusika. Eriilmelisi muusikuid tuleb nii kodumaalt kui ka kaugemalt.

Trio SHITNEY on loonud tänavusteks vanalinna päevadeks spetsiaalse muusikalise rännaku, mille fookuses on Dannebrogi 800. aastapäev. Trio on Taani-Eesti-Rootsi muusikutest koosnev unikaalse häälega kooslus, kuhu kuuluvad Katerine Amsler, Qarin Wikström ja Eesti oma põnev jazz’i virtuoos Maria Faust.
Maria Faust: “Olen öelnud, et Shitney on minu punk, see tähendab see koht, kus ma teen kõike seda, mis on minu filtrile külge jäänud, ilma endale stiililiselt piire seadmata. Pole välistatud, et osa sellest filtri peale kogunenud vibratsioonist on pärit 800 aasta tagusest ajast.”
Triot on nimetatud ka kameeleoniks, kes armastab võrdselt hilisõhtust hämarat klubiruumi ja sakraalseid puhtaid pindu. Nende muusika on arhitektuurne ja minimalistlik, kasutades ära Katariina kiriku imelist atmosfääri.  Maria Faust ja Trio Shitney 31. mail kell 19 Katariina kirkus (Vene 14a).

Päevade muusikalist kava rikastab ka Lars Møller, Taani saksofonimängija, helilooja ja dirigent. Teda peetakse Skandinaavia jazz’i juhtfiguuriks. Oma loomingus kombineerib ta traditsioonilist Ameerika jazz’i, Skandinaaviale omast meloodilisust ja Euroopa klassikalist muusikat. Møller on tõeliselt kaasaegne helilooja ja muusik, kes mängleva kergusega liidab oma loometöös ühte elektroonilise, koori- ja maailmamuusika, mille tulemuseks on unikaalne lüüriline ning jõuline eneseväljendus.

Møller on laval koos Peterburi ansambliga The Breadberries. „Meid mõjutab muusika, mida me ise kuulame, ja igaüks meist kuulab erinevat muusikat. Meie looming ei kuulu ühessegi žanrisse ja me ei üritagi midagi konkreetset saavutada või kujutada,” tunnistavad artistid. Breadberries kõlab värskelt ja tänapäevaselt. Neo-soul’ile iseloomulikud tunnused koos läbitorkava lüürilisuse ja sügavamõtteliste tekstidega toovad mõjusalt esile kaasaegse jazz’i efekti. The Breadberries feat. Lars Møller 31. mail kell 20 Raekoja platsi laval. Lars Møller ja Denis Kirillov jazzkontsert 1. juunil kell 19 Katariina kirikus (Vene 14a).

Raekoja platsil on võimalik kuulata kvintetti ÖÖTÖÖ, kes toob kuuldavale muusika, mis sündinud öösel. Koosseisu liikmed nimetavadki end seetõttu öötöölisteks. Kontserdil kõlab kollektiivi liikme Toomas Rulli värske materjal ja uued töötlused vanemast loomingust. Muusika, mis kuulub stiililt jazz’i valdkonda, on oma iseloomult optimistlik, kaasakiskuv ja tantsuline. Kvintetti kuuluvad Toomas Rulli kõrval Allan Järve, Danel Aljo, Raun Juurikas ja Heikko Remmel. Kvintett ÖÖTÖÖ 1. juunil kell 18 Raekoja platsi laval.

Katariina kiriku esine muutub jazz-platsiks terveks pühapäevaks.

Kuulajate kõrvu hellitab Hiiumaalt pärit kitarrist Velle Tamme. Tema eripäraks on akustilis-perkussiivne mängustiil ning ta on mees nagu orkester. Tamme mahutab oma loomingus mitme pilli partiid akustilise kitarri keeltele ja kerele ning põimib lugudesse nii elektroonilist muusikat, jazz’i, indie’t kui ka bluusi. Kõik need komponendid liidab ta kokku orgaaniliselt kõlavaks ning visuaalselt haaravaks kuuldemänguks.

Eksootilise nimega lauljanna Rita Ray (kodanikunimega Kristi Raias) kostitab kuulajaid jazz-platsil võimsa ja hingestatud häälega. Lauljanna enda kirjutatud muusikat iseloomustavad kõige paremini kõrvetav ausus, iroonilisus, hingelisus ja loomulikult ehedad tunded. Seda kõike kohtab samuti soul– ja jazz-muusikas, mis on talle suuresti inspiratsiooni andnud. Kontserdil esitab Rita Ray nii enda kui teiste soul-lauljate kuulsamaid palu.

Gypsy-jazz’i austajate rõõmuks astub üles muusikaline kollektiiv Titoks. Kes selle muusikažanriga varem kokku puutunud ei ole, saab nüüd võimaluse. Kollektiiv viib kuulaja ajarännakule, kus taasavastatakse nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swingi-rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri. Kollektiivi kuuluvad Kristjan Rudanovski, Jaanis Kill ja Robert Nõmmann.

Vana muusika paneb uutmoodi tuksuma kvartett CULLE, viies kuulajad rändama traditsioonide ja kunagiste kommete maailma. CULLE loob unikaalset kõlapilti erinevate akustiliste pillidega. CULLE liikmed on Mingo Rajandi, Anna-Liisa Eller, Sänni Noormets ja Katariin Raska.

Jazzplats 2. juunil kell 12.30-17 Katariina kiriku esisel platsil. Vihma korral Katariina kirikus (Vene 14a).

Jaga Sõpradega