Vanalinna päevade ava- ja lõpukontsertid saavad viipekeeletõlke

Reedel 2. juunil toimuvale 41. Tallinna vanalinna päevade avakontserdile, kus esineb Eesti oma soulitar Rita Ray, lisandub vaegkuuljatele mõeldes viipekeele tõlge. Kolmepäevase festivali lõppkontserti pühapäeval 4. juuni õhtul, kui sündmuse pealaval astuvad üheskoos üles Estonian Voices ja Vaiko Eplik & Eliit, saadab aga nii viipekeele kui kirjutustõlge.  

Nii viipekeele kui kirjutustõlget saab kontserdi ajal jälgida lava kõrval asuvalt ekraanilt. Tõlke mugavamaks jälgimiseks lisatakse ekraani ette pingirida. 

Vanalinna päevade avalöögi pealaval annab soul’i, klassikalist R&B’d ja vanakooli diskot viljelev Rita Ray.  Lauljatari jõulisi vokaale saadavad oma kaasahaaravate meloodiatega Artis Boriss (klahvid), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (bass) ning Ott Adamson (trummid). Avakontserti toetab UNESCO muusikalinn Tallinn.

Estonian Voicesi ja Vaiko Epliku ühine kontsert, mis kõlab vanalinna päevade lõppakordina, on osalistel juba pikki aastaid mõtteis mõlkunud. Teatavasti on Epliku ikooniliste hittide vääramatu osa on tema enda sisselauldud mitmehäälsed vokaalpartiid. Selle rolli võtab kontserdil üle Estonian Voices ning Epliku ja Eliidi tuntuimad lood saavad seni kuulmata vokaaltausta elavas ja elusas esituses. Lisaks on Estonian Voicesil plaanis omanägemuslikud a cappella versioonid Epliku lugudest.

Loe ka teisi uudiseid