Vaata vanalinna päevade kava: enam kui 300 sündmust kolmel päeval

Tänasest on veebilehel vanalinnapaevad.ee üleval 2.—4. juunini toimuvate 41. Tallinna vanalinna päevade programm. Kokku on kolme päeva jooksul kavas üle 40 tasuta kontserdi ja kokku enam kui 300 sündmust.

Seekordse festivali fookuses on kestlik linnaruum, keskkonnasõbralik ning kogukondlik kultuur. Pealkirja “Värske vaade” all kohtuvad festivalilavadel ja ümbruses tegutsevad kultuuriasutused, -kollektiivid, muuseumid, teatrid, loomeinimesed, kogukond ning külalised.

Festivali avakontserdil astub üles Rita Ray ja sündmuse lõpetab Estonian Voicesi, Vaiko Eplik & Eliidi ühiskontsert. Kolme päeva jooksul esinevad tuntumatest nimedest festivali lavadel veel Regatt, Sissi, Jarek Kasar ja Jaan Pehk, Duo Ruut, Mari Jürjens, Tallinna Kammerorkester, Littorina Saxofone Quartet, TTÜ Puhkpilliorkester jpt.

Tiheda muusikaprogrammi kõrval on vanalinna päevade kavas rohkesti töötubasid, tuure muuseumites ning vanalinna tänavatel ja rohealadel. Selleaastase festivali üheks fookuseks on vanalinn kui ainulaadne linnaruum ja elukeskkond. Nii toimuvad vanalinna bastionaalvööndis linnakeskkonna liigirikkust tutvustavad tuurid ning  Eesti Loodusmuuseumi eestvedamisel toimub ringkäik “Kõigi meeltega looduses”, kus pööratakse tähelepanu linnaloodusele ning ja arutletakse, kuidas muuta Tallinn veelgi rohelisemaks. Festivali programmis on ka mitmeid vanalinna arhitektuurile keskenduvaid tuure.

Vanalinna Selts kutsub aga festivali jooksul huvilisi oma kogukonna aeda Tornide väljakul, kus leiavad aset ringkäik Hildegardi ürdiaias, taimede tundmise ja Hildegardi raviviiside tutvustamise töötoad. Lisaks ootab Vanalinna Selts kõiki huvilisi kogukonna kinno, kus pea kaheteisttunnise kinopäeva jooksul näidatakse kroonikakaadreid Tallinna vanalinnast ning kavas on ka mitme täispika filmi linastused.

Esmakordselt leiab aga vanalinna päevade raames Vene tänaval aset kogukondlik tänavapiknik, kus kohtuvad nii vanalinna elanikud, asumis tegutsevate kultuuriasutuste esindajad ning külalised. Koostöös Prantsuse Instituudiga toimub aga sõbralik Prantsuse petangipiknik. Toompargi Nunne tänava poolses ossa seab end aga festivali ajaks sisse lemmikute ala, kus toimub heategevuslik rongkäik “Käpakäik”, mille raames kogutud annetustega aidatakse kodutuid, hüljatud, hättasattunud ja väärkoheldud loomi.

Lisaks tegutseb Toompargis traditsiooniliselt lastele ja peredele suunatud Lahela, kus põnevaid tegevusi leidub läbi kolme päeva nii suurematele kui ka väiksematele. Tornide väljakul asub aga vanalinna päevade pärimusküla, kus leiab aset 35. rahvusvaheline pärimuspidu Baltica.

Vaata kava vanalinnapaevad.ee

Tallinna vanalinna päevade tegemistel saab silma peal hoida Facebookis ja Instagramis.

Loe ka teisi uudiseid