Koroonaviiruse poolt loodud olukord annab võimaluse Tallinna vanalinna uueks mõtestamiseks. Tühjad tänavad, hotellid, suletud ärid, kohvikud ja muuseumid – mis neist saab? Kuigi lõpuks on välja töötatud vaktsiin, ei pruugi pandeemia-eelne olukord täielikult nii pea taastuda, pigem tuleb mõelda uute võimaluste ja stsenaariumite peale ning kohaneda. Lisaks kriisiplaanide väljatöötamisele ja praktiliste lahenduste pakkumisele on praegune ajahetk ideaalne ka unistamiseks – mis VÕIKS vanalinnas veel olla? Millega VÕIKS täita need tühjad tänavad ja ruumid? Millised tegevused VÕIKSID vanalinna tänavatele tuua taas elu ja melu? Mis VÕIKS tuua inimesed tagasi vanalinna? Milline VÕIKS OLLA meie kõigi unistuste vanalinn?

13. augustil kell 15.00 toimuvad Raekoja platsil Tallinna Vanalinna Päevade mõttetalgud “Tänane unistus, homne reaalsus”.

Tallinna Vanalinna Päevade meeskond kutsub kõiki, kellele läheb korda Tallinna vanalinna tulevik, saatma oma ideid või nägemus sellest, milline oleks TEIE unistuste vanalinn!

„Kõige paremad ideed tulevad ikka rohujuure tasandilt ja inimestelt, kes päriselt vanalinna armastavad, selles elavad, seal tööl käivad, kelle lapsed seal koolis käivad jne. Ei maksa oodata, et spetsialistid meie eest probleemid ära lahendavad. Usume siiralt, et just kodanike ja spetsialistide ning linna koostööna jõuame parima lahenduseni. Näiteks tean inimesi, kelle unistus on vanalinn lukku panna ning kehtestada reegel, mille järgi pääseks vanalinna vaid keskaja riietes ja siin kehtiks omad reeglid. Päris utoopiline! Aga miks mitte!“ kutsus Vanalinna Päevaje juht Anne Velt kõiki oma pööraseid ideid korraldajatele saatma.

Parimad ideed jõuavad mõttetalgute lavale ja osalejatega võetakse ühendust.

Üheskoos jõuame rohkem ja kaugemale!

Ootame kõiki ideid meilile info@vanalinnapaevad.ee hiljemalt 20. juuniks

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas.

Jaga Sõpradega