Tänavused Tallinna vanalinna päevad leiavad aset 3.5. juunil ning toimuvad sel korral juba 40. korda. Programm on väga mitmekülgne, pakkudes tegevusi kogu perele. 

Tallinna vanalinna päevade laste- ja noorteala LAHELA koordinaatori Reelika Ivenkova sõnul on alale valitud võimalikult palju erinevaid tegevusi, alustades näomaalingutest ja lõpetades viktoriinidega. Lisaks jagatakse sihtgrupile atraktiivset ning kasulikku töö- ja karjääriinfot. “Ei tasu lasta ennast eksitada laste- ja noorteala nimest, sest olenemata sellest, et tegevused on suunatud lastele ja noortele, usume, et alal on tegevust igaühele olenemata vanusest. Seega ootame sinna peale noorte ka nende vanemaid ning vanavanemaid vahvaid etteasteid nautima ja põnevates tegevustes osalema.”

Lasteala LAHELA asub Snelli pargis. Reedel, 3. juunil esinevad nii tantsu- kui ka laulukavadega erinevate Tallinna huvikoolide õpilased. Samuti kuulutatakse välja Tallinna vanalinna päevade fotokonkursi võitjad. Laupäeval, 4. juunil saab nautida lasteetendusi ning mitmeid eriilmelisi tantsukavasid. Ka pühapäeval on alal rohkelt tantsu ning muusikat. Lisaks esineb Mullimeister oma teadus- ja mullisõuga. 

Peale meelelahutusliku programmi on lastealal mitmeid loomingulisi ja arendavaid tegevusi: viktoriine, meisterdamist ja kunsti. Samuti on kohal Joogabuss, mis sai alguse 2021. aasta kevadel. Algatuse taga oli vajadus pakkuda vaimset heaolu toetavaid tegevusi Eesti lastele ja lapsevanematele, keda oli tarvis toetada, et nad tuleksid toime kiiresti muutuvate ootuste ja stressirohke elukorraldusega, mis kaasnes distantsõppe ja harjumuspärase elukorralduse muutustega.

Lastealal toimuvad tegevused reedel, 3. juunil kell 1318; laupäeval, 4. juunil kell 1218; ja pühapäeval, 5. juunil kell 1216.

Jaga Sõpradega