Tallinna Vanalinna Päevade teise päeva pärliks on kahtlemata 13. augustil kell 20.00 Raekoja platsil toimuv kontsert TALSINGI KEIKKA. Esinevad Pelle Miljoona (Soome), Vennaskond, J.M.K.E ja Villu Tamme. 

Pelle Miljoona on Soome pungi teerajajaid juba 1970ndate lõpust, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky 1980ndatest. Sidemed Soomega on olnud alates 1980ndate lõpust tihedad. Pelle Miljoona on aga Soomes tänaseni hinnatud ja värvikas artist, kes pole jätnud lootust, et saab ka maailma paremaks muuta.

Kontsertiga avatakse ühtlasi Tallinna Linnamuuseumi ( Vene tn 17) näitus “Musa – tunnel Talsingi 1960-1990 – Soomest vabaduse viise otsimas”. Näitus vaatleb, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti noored nõukogude ajal Soome televisiooni vaatasid ja raadiot kuulasid, et maailma muusikast osa saada. Kontsert sünnib koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Soome Instituudi ja Tallinna Kultuuriametiga.

Laupäeval, 14. augusti kell 13.00 toimub näituse avapäeva puhul avalik vestlus, kus osaleb ka Soome 11. presidenti Tarja Halonen. Tarja Halonen tutvustab oma kodanikuühiskonna teemalist raamatut ja ajastut. Vestlus toimub soome keeles. Vestlust juhib ja tõlgib paralleelselt eesti keelde Jan Kaus. Eelneval kokkuleppel on võimalik teha intervjuusid.

Samal päeval kell 18.30 toimub Raekoja platsis ka ansambli Terminaator kontsert.

13. augusti programmiga tutvu SIIN: https://vanalinnapaevad.ee/programm2021/13-august/

Tallinna Vanalinna Päevade toetajad on Tallinna linn ja Tallinna Kesklinna Valitsus

Jaga Sõpradega