39. Tallinna Vanalinna Päevad „LOOD JA LEGENDID“ toimuvad 12.-15. augustil.

Piletilevis on nüüdsest võimalik soetada festivali tasuliste kontsertide pileteid. Kõik kontserdid toimuvad ajalooliselt olulistes kohtades Tallinna vanalinna südames.

Püha Katariina Kirik (Vene tn 14a/Katariina käik ) oli keskajal Põhja-Euroopa ja praegusel ajal ühtlasi Tallinna suurim kirik. Kirik on oma suurepärase aura ja akustikaga kujunenud armastatud kultuuripaigaks. Asukohaga otse linnasüdames, jääb ta vaid ca 200 m kaugusele Raekoja platsist. Tänaseks on 13.-14. sajandil rajatud hiiglaslikust uhkest kirikuhoonest, mis tegutses Dominiiklaste kloostri kirikuna ligi 300 aastat, järele jäänud vaid osa. Katariina kirik hävis peale reformatsiooni toimunud suures tulekahjus. Seniajani on säilinud suurepärased portaalid, osa müüre ja põrandaalune matmispaik.

Tallinna Raekoda on ehitatud 13. sajandi II pooles, esmakordselt mainiti raekoda kirjalikes allikates aastal 1322. Oma tänasel kuju valmis hoone 1404.aastal. Linnavõim töötas raekojas 1970. aastani, ent tänaseni täidab raekoda linnavalitsuse esindushoone rolli. Külastajaid võtab raekoda vastu kontserdipaiga ja vaatamisväärsusena.

Kontserdid:

13. augustil kell 17:00 Tallinna Raekojas CARO BELLA kontsert (Barokiajastu duette ja aariaid teatraalses võtmes esitavad: Ksenia Rossar (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor) ja ansambel Ars Revalia)

14. augustil kell 19:00 Katariina kirikus Mari Kalkuni kontsert

15. augustil kell 20:00 Katariina kirikus Anna Kaneelina kontsert

 

Jaga Sõpradega