Vanalinna Päevade lugudes ja legendides elustame Vabaduse väljaku ääres üheks õhtuks aastakümnetetaguse kultuspaiga KuKu Klubi

Heinz Valk on oma raamatus „KuKu klubi kuldsed aastad“ kirjeldanud klubi järgmiselt: KuKu klubi on eesti 20. sajandi kultuuriloos erilise tähendusega nähtus. Enne Teist maailmasõda oli see oma vabameelsusega vaimuinimeste opositsioonilisuse üks tugipunkte vastasseisus laiutavale kroonulikkusele ja tõusiklikkusele. Nõukogude ajal sai KuKust aga tilluke vabaduseoaas keset totalitarismi kõrbe. See oli loomeinimestele lausa teiseks koduks, kuhu võis alati sisse astuda kindla teadmisega, et leiad eest sõpru või tuttavaid, kellega vabalt mõtteid vahetada ning punavõimu pilada. Teisalt oli KuKu ka hinge ja vaimu tohterdamise võimaluseks – siin võis boheemlaslikult lustida ja teha selliseid tempe, mis muudes avalikes kooskäimise kohtades oleksid võimatud olnud.

Muusikanostalgiat pakub ansambel „Kukerpillid“.

KuKu Klubiga seotud meeldejäävaid seikasid läbi aegade meenutavad ajakirjanik ja luuletaja Juku-Kalle Raid, pikaajalised klubi külalised, klubi praegune perenaine Virve Sirgi jt.

Külalisi usutleb Artur Raidmets.

 Liitu FB üritusega SIIN

Tallinna Vanalinna Päevade toetajad on Tallinna linn ja Tallinna Kesklinna Valitsus

Jaga Sõpradega