Neljapäeval toimub Bremeni tornis (Bremeni käik 1) näituse “Kooslus” avamine ja kohtumine kunstnikega. Näitus “Kooslus” sünnib Tallinna Vanalinna Päevade raames ning seda vaid neljaks päevaks. Kunstnikud: Maarit Mälgi – skulptuur, Ald – ehe, Sandra Lange – portreed. Lisaks torni omapärale toob iga kunstnik ruumi isikupärase lähenemise loomingule, luues uutmoodi atmosfääri ja uued lood, mida teosed külastajale jutustavad. Kolm kunstnikku sõidavad Eesti erinevatest linnadest kokku ja loovad kohtudes omavahelise sümbioosi.

Olete eriliselt oodatud näituse avasündmusele, kus on võimalik kunstnikega vestelda ning uurida, kuidas ja mida nad teevad, millest inspiratsiooni on ammutanud ja mis neid täna paelub. Sündmuse käigus on võimalus jälgida live joonistus-vestlust või lasta end portreteerida Sandra Langel. Soovitame oma soovist teada anda: sandra.lanx@gmail.com (sessioon kestab 15 min – 2h).

Bremeni torn (algselt ka Kampferbecki torn) on Tallinna linnamüüri kaitserajatiste hulka kuuluv neljakorruseline hobuserauakujuline torn. Sellest ühele poole jääb Munkadetagune torn, teisel pool on lähim säilinud naaber linnamüüris Hattorpe-tagune torn. Varem jäid Bremeni ja Hattorpe-taguse torni vahele Väike Rannavärav ja torn vana vene kiriku juures. Torni välismüür on ligi 2 m paksune, linnapoolne müür 1 m paksune. Torni uksel on kahekordne lukustus, sest 20. sajandi alguses hoiti tornis linna püssirohtu. Teisele korrusele, kus oli vangla, saab müürisisest treppi pidi. Vangla on valgustuseta, väikeste õhuavade ja käimlaga ruum, mille seintesse on müüritud raudrõngad. Kolmas ja neljas korrus olid laskeavade ja kaminatega. Bremeni torniga on ühenduses Bremeni käik, mis ühendab Uut tänavat Vene tänavaga. Kui torn sai 16. sajandil uue omaniku, hakati torni tema järgi Kampferbecki torniks kutsuma. 17. sajandini oli torni kahel korrusel vangla, hiljem peeti seal püssirohuladu. /eestikeelne Vikipeedia/

 Bremeni torni kohta saab rohkem teada SIIN

Foto: Näituselt „Kooslus“ Ald ehted, Fotograaf: Siiri Kumari, MUA Maret Ubaleht, Modell Mirjam-Johanna Loddes

Tallinna Vanalinna Päevade toetajad on Tallinna linn ja Tallinna Kesklinna Valitsus

Jaga Sõpradega