Tallinna Vanalinna Päevad ning Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv kutsuvad kõiki üles jagama oma koroonalugusid, fotosid ning meeme 39. Tallinna Vanalinna Päevade ajal toimuva näituse jaoks.

Oodatud on folkloor juba aasta kestvast pandeemiast – koroonapärimus (jutud, uskumused, naljad, tähtpäevad, muutunud igapäevaelu), fotod ja meemid.

Ehkki pandeemia ajal on võimendunud ka vandenõuteooriad, püüavad inimesed oma tundeid kajastada loominguliselt ja pigem huumorivõtmes, meemide, naljade, luuletuste ja kalambuuridena.

Eesti Kirjandusmuuseum on koroonapärimuse ning mälestuste kogumisega tegelenud terve viimase aasta, talletades nii ühe erilise ajajärgu meeleolusid, muutuseid kui ka kohanemisi, ütles Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Ave Goršič. „Sellise ainulaadse materjali kogumine võimaldab teadvustada ja tõlgendada nihkeid inimeste mõtlemises ja erinevates kriisiolukorra lahendustes – miks mõeldakse ja käitutakse just nii nagu seda tehakse. Materjal on ühtlasi allikaks mitmekihilistele humanitaaruuringutele. Ootame praeguse üleskutsega väga tallinlaste panust,“ lisas Goršič.

Huvilistel on kaastöid võimalik teha veel ERA kogumisvõistlusele “Tähtpäevad ja muutuvad tavad koroonakriisi ajal” (9.01.2022) http://www.folklore.ee/era/kysitlus/ ning EKLA mälestuste kogumisele “Koroonaviiruse mõju minule ja minu perele” (1.09) https://www.kirmus.ee/et/uudised/kutsume-jatkama-koroonaviiruse-moju-dokumenteerimist.

„Praegune koroona ajastu on meid kõiki ära kurnanud, aga samas on see aeg pakkunud võimalusi loovuseks ja kastist välja mõtlemiseks. Juba koroona alguses hakkasid sotsiaalmeedias ja mujal levima erinevad humoorikad fotod ja üleskutsed. Huumor on alati rasketes olukordades inimesi aidanud ning teeb seda ka sel korral. Kõike seda toredat, mis selle viimase aasta jooksul aga loodud, oleks vaja säilitada ka tulevastele põlvedele. Ning kindlasti on palju põnevat inimestel veel sahtlites tallel. Nüüd on aeg meid sel rusuval ajal oma loominguga taas rõõmustada!, kommenteeris Vanalinna Päevade juht Anne Velt.
Oma lood, meemid ja fotod koos kommentaaridega palume postitada hiljemalt 14. juuniks Facebooki gruppi aadressil https://www.facebook.com/groups/502182500785886/.

Tööde postitajatega sõlmitakse Eesti Rahvaluule Arhiiviga materjalide kasutusleping.

Lisainfo: info@vanalinnapaevad.ee

Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Ave Goršič ave.gorsic@folklore.ee

Fotol: Üks sotsiaalmeedias seoses vaktsiinide kasutusse tulekuga levima hakanud meemidest.

Jaga Sõpradega