Tallinna 39. vanalinna päevad, mis olid kavandatud 4.–7. juunini, on otsustatud koroonaviiruse tõttu ära jätta.
„Väga kahju on meie pikima traditsiooniga suvesündmuse ootajatele teatada, et olime sunnitud koroonapandeemia tõttu langetama raske otsuse jätta vanalinna päevad suve hakul ära. Kuna praegu olnuks aeg hakata juba sõlmima esinejatega lepinguid, kuid kindlus olukorra soodsas arengus puudub, siis ei oleks mõistlik inimesi asjatult rakendada ja kulutusi teha,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.
Ta lisas, et kui suve lõpuks peaks viirus olema seljatatud ja olukord stabiliseeruma, siis võidakse kaaluda vanalinna päevade korraldamist kärbitud programmiga aasta teisel poolel. „Juba läinud sügisel alanud korraldustiimi suurepärast tööd Anne Velti juhtimisel oleks kahju lasta lihtsalt tühja minna,“ lisas Aus.
Vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt märkis, et aastavahetuse paiku toimunud ideekonkurss programmi sisustamiseks andis hea tulemuse ja esitatud projekte oleks tore siiski edaspidi teostada.
„Suur töö programmi valmimiseks on juba tehtud ja jõudnud lõppvormistuseni. Tahaksin tänada selle eest kõiki korraldajaid ja koostööpartnereid – muuseume, rahvusooperit Estonia, Tallinna Kirjanduskeskust, ajaloolasi, ideekonkursil osalenuid. Küllap tuleb ka võimalus kavandatud lood ja legendid inimesteni tuua ning kindlasti ei kaota need ajaga oma väärtust. Georg Otsale pühendatud vanalinna päevade avakontsert võib toimuda ka sügisel, sest Otsa juubeliaasta ju kestab. Sama lugu on Jaan Krossi ja Voldemar Pansoga, kellele samuti oli meie programmis kavandatud eriline koht,“ sõnas Velt..
Tema sõnul viiakse lõpuni vanalinna päevade raames toimuv laste õudusjuttude võistlus, mille tähtaega pikendati 30. aprillini. Vanalinna päevad pealkirjaga „Lood ja legendid“ olid kavandatud tutvustama https://masterra.com/write-my-essay-for-me.html Tallinna ajaloo ja legendaarsete isikutega seotud lugusid.
Lisateave:
Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus, tel 5666 8775
Vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt, tel 5330 3880

Jaga Sõpradega