Tallinna Vanalinna Päevad võõrustavad sel korral seto tantsurahvast. Setod, koos lähinaabritega Vastseliinast ja Räpinast, tutvustavad pealinlastele omi pidutsemiskombeid 15.augustil Tornide väljakul – „Kostmah om II Seto tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`“. Pidu algab kell 15, aga juba pool tundi varem saab osa spontaansest nn. kulatamisest.

II Seto tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ` pidi toimuma 2020.a. Seto folgi sündmusena Värskas. Toona tuli asjaoludest tingituna lükata nii folk kui tantsupidu 2021.aastasse. Ka sel aastal oli peo toimumise osas juuni lõpus Setomaal palju kahtlusi ja nii löödigi käed Tallinna Vanalinna Päevadega, mis toimuvad augustis.

I Seto tandsopido KAGOSS KARGASÕ` peeti 2018.a. Värska talumuuseumis. Tookord olid osalejaiks vaid seto tantsijad ja pillimängijad. Teisele peole otsustati kutsuda ka lähinaabrid. Paraku ei luba praegune aeg pidutseda koos Petseri ja Vana-Irboska ega Läti Aluksne piirkonna naabritega.

Seto tantsupeo näol on tegemist pärimuspeoga, kus tantsitakse pärimustantse ja saatemuusika kõlab elavas esituses kohalikelt pillimeestelt. Ka publik ei pea võtma passiivse pealtvaataja rolli, vaid võib soovi korral tantsijatega ühineda. Peo lavastajaks on Piret Torm-Kriis, muusikajuhiks Evelin Leima.

Piret Torm-Kriis
„Kostmah om II Seto tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`“ lavastaja
Home | II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ` (iisetotandsopidokagohkulatas.com)
Sedä seto tandsu | Facebook

Jaga Sõpradega