Tallinna Vanalinna Päevade ja Tallinn 800 raames taaselustub Harjumäe tipus legendaarne melomaanide kogunemispaik, mida kutsutakse Plaadimäeks. Sedapuhku kolmepäevase rahvusvahelise festivalina!

Plaadimäe traditsioon sai alguse 1975. aastal. Algusaastatel koguneti Niguliste kiriku kõrval asuvale platsile. Kui kirikut 1980. aastal restaureerima hakati ja selle ümber tara ehitati, kolisid melomaanid Harjumäe tippu ja seal jätkati aktiivselt üheksakümnendate keskpaigani. Viimased visad hinged kohtuvad Harjumäel pühapäeviti tänaseni.

Oma kümnendat juubelit pidav Plaaditurg  muudab juba kolmandat aastat järjest oma nime Plaadimäeks ja ronib Harjumäe tippu! Sellel aastal on aga kõik teisiti, sest juubilarid Plaaditurg ja Tallinn ühendavad oma jõud, et Plaadimäest saaks kolmepäevane rahvusvaheline kireva programmiga festival. Bändide (Puuluup, Andres Roots, Forgotten Sunrise jne) päralt on lava, avatud on tänavatoidu restoranid ja voolab käsitööõlu. Rahvusvaheliseks teevad turu aga Soomest, Rootsist ja Lätist tulevad müüjad. Jätkuvalt on kõigil huvilistel võimalus tulla müüma, ostma ja vahetama erinevatel helikandjatel olevat muusikat (kassett, vinüül, CD jne) ning write papers kõike muud muusikaga seonduvat (särgid, ajakirjad, plakatid jne). Ja nagu traditsioon nõuab, on nii müüjatele kui ostajtele üritus täiesti tasuta. Suurema lauapinna saamiseks palume siiski korraldajatega ühendust võtta.

Korraldaja :
Ahto-Lembit Lehtmets
ahtolembit@gmail.com
Tel 52 28 801

 

Jaga Sõpradega