Homme keskpäeval avab karikaturist Hugo Hiibus Tallinna vanalinna päevadeks Kodulinna majas (Gümnaasiumi 3) oma isikunäituse „Kohalikud kuulsused“.

Näitusele paneb kunstnik välja mitmekümne aasta jooksul valminud ja ka ajakirjanduse kaudu sõbralike šaržidena tuntuks saanud tööd Eesti poliitikutest ja kultuuritegelastest.

„Kodulinna majja tõi Hugo Hiibus näituse jaoks rohkem kui kuussada šarži, millest valis lõpuks välja vähem kui pooled, kuid nendega loodud pilt meie kultuuri- ja poliitilisest eliidist läbi aastakümnete on täiesti fenomenaalne,“ kommenteeris Kodulinna maja perenaine Tiina Mägi.

Näitus avatakse neljapäeval kell 12 vanalinna päevadeks, kuid seda saab Tiina Mägi sõnul vaadata Kodulinna maja kahes saalis vähemalt kuu aega. Vanalinna päevade aegse külastamise eelis on, et 30. maist 2. juunini on iga päev kell 12–14 kohal ka Hugo Hiibus ise ning soovijad saavad paluda end joonistada.

Jaanuaris 90. sünnipäeva tähistanud Hugo Hiibus on Eesti karikatuuri grand old man. Tema signeeritud on enam kui 20 000 karikatuuri ja šarži, lisaks üle 1200 eksliibrise. Omas žanris on ta tegutsenud ligi 70 aastat ja juba tema esimene, 1950. aastal Pärnu ajalehe karikatuurikonkursile saadetud töö võitis seal esikoha. Hiljem on Hugo Hiibuse karikatuure avaldanud kõik Eestis ilmunud ajalehed.

Jaga Sõpradega