Littorina Saxophone Quarteti kontsert

Expired
Littorina Saxophone Quartet on uus loominguline kollektiiv, mis koosneb Läänemere piirkonna juhtivatest improviseerivatest saksofonistidest: Maria Faust Eestist, Mikko Innanen Soomest, Fredrik Ljungkvist Rootsist ja Liudas Mockūnas Leedust.

Date

4. juuni 2023
Expired!

Time

18:00 - 19:00

Asukoht

Pealava (Niguliste kiriku kõrval)
Niguliste 3, Tallinn, Eesti

Lisainfo

Littorina Saxophone Quartet on uus loominguline kollektiiv, mis koosneb Läänemere piirkonna juhtivatest improviseerivatest saksofonistidest: Maria Faust Eestist, Mikko Innanen Soomest, Fredrik Ljungkvist Rootsist ja Liudas Mockūnas Leedust.

Littorina on mere iidne nimi, mis ühendab ka nelja saksofonisti. Üheskoos on eesmärgiks teha muusikat, mis on nii iidne kui ka uus, magus ja soolane, metsik ja rahulik, puhas ja mürgine – nagu Läänemeri.

Maria Faust (s. 1979 Kuressaares, Eestis) on üks kuulsamatest Eesti džässmuusikutest, kes resideerub Taanis. Ta on kõige paremini tuntud eksperimentaalse džässi, big band muusika, kaasaegse klassikalise muusika, avangardi, improvisatsioonilise muusika ja muude alternatiivsete muusikastiilide poolest. Faust on mitmekordne Taani muusikaauhindade võitja (2014/2017/2020) ja Eesti muusikaauhindade (2023/2021) laureaat. Ta õpetab kompositsiooni ja improvisatsiooni Kopenhaageni rütmimuusika Konservatooriumis.

Liudas Mockūnase (s. 1976 Panevėžys, Leedu) põhirõhk muusikuna on improviseeritud ja eksperimentaalsel muusikal. Peale selle esitab Mockūnas uut klassikalist muusikat solistina ja kammeransambli muusikuna. Ta on üks Leedu Jazzföderatsiooni ja plaadifirma “NoBusiness Records” asutajatest ja Leedu Muusikaakadeemia vaba improvisatsioonilise muusika magistriõppe programmi loojatest. Ta kureerib improvisatsioonilise muusika kontserdisarja “Improdimensija” Vilniuses.

Stockholmis elav saksofonist ja klarnetist Fredrik Ljungkvist (s. 1969 Kristinehamn, Rootsi) on olnud üks aktiivsemaid ja nõutumaid improviseerijaid Rootsi rahvusvahelisel areenil juba 34 aastat, esinedes enam kui 100 džässalbumil selliste ansamblitega nagu Rootsi/Norra ansambel Atomic, Yun Kan 5 ja Yun Kan 10. Ta on saksofoni õppejõud Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis.

Mikko Innanenil (s. 1978 Lapinjärvis, Soomes) on pikk rahvusvaheline karjäär saksofonisti, improviseerija, helilooja ja ansamblijuhina. Innanen on üks peamistest jõududest Helsingi loomingulisel muusikamaastikul, plaadifirma Fiasko Records ning kontsert- ja etenduskunstide ühingu Hietsu is Happening! kaasasutaja. 2022. aasta DownBeat Critics Poll’is oli Innanen tõusva tähe laureaat.