Muuseumid, tuurid, kirkud

Nimekirja vaade
juuni 2023

Dmitri Makonneni plakatinäitus “Mustamäe 14 vaadet”TASULINEExpired

Plakatinäitus kujutab Mustamäe linnaosa kunstnik Dimitri Makonneni silmade läbi. Ainest on andnud kohad, sümbolid, vaatamisväärsused – kõik, mis loob piirkonnast tervikliku ja kordumatu kuvandi. Kohalik kunstnik Dmitri Makonnen on elanud mitmel pool Tallinnas, kuid just Mustamäega on tal kõige lähedasemad sidemed ja eredamad mälestused. Tallinna vene muuseumi näitusel eksponeeritud plakatid kujutavad kunstnikule südamelähedasi Mustamäe vaateid: vaatamisväärsusi, huvitavaid kohti ja objekte, mida alles plaanitakse rajada. Igal tallinlasel on oma ettekujutus Mustamäest, Dmitril on selline. Näitus on proloog Mustamäele pühendatud ajaloonäitusele „Mustamäe. Kas unistuste linn?“, mis avatakse Tallinna vene muuseumis 19. juulist ja jääb avatuks kuni 2024. aasta lõpuni.
02. juuni
11:0018:00

Marita Liivaku näitus “Alguste ja lõppude Lasnamäe”Expired

Näituselt leiab maale Lasnamäe vaadetest, mis on Liivakule mingil moel oluliseks saanud ja ta loodab, et see pakub vaatajale veidi huumorit, rohkelt silmailu ja südamlikke tundeid. “Jalutasin hilisel suvepäeval Lasnamäel, kui südames soojenes nostalgia ja meenus lapsepõlve kergus. Nii mõnegi jaoks on Lasnamäe hirmus kant, kuid minu jaoks on see koht, kus asub mu kool, elasid mu parimad sõbrad, kogesin esimest armastust ja tänaseni elavad mu vanavanemad. Siiski vastab Lasnamäe kurikuulsus osati tõele ning antud näitus sündiski ideest kõrvutada värvilised lapsepõlvemälestused ümbritseva reaalsusega. Lasnamäe jääb alati minu jaoks koduks.”
02. juuni
11:0019:00
Victoria Olt Galerii
Viru tänav 20, Tallinn, Eesti

Taavi Tulevi isikunäitus “Mõttemustrid”Expired

Taavi Tulevi multimeedianäitus “Mõttemustrid” koosneb digitaalsetest taiestest ja heliloomingust. Tulevi geomeetriline opkunst on loodud digitaalselt kasutades vähemalt kolme täiesti erinevat programmi. Pildid on küll algoritmilised, aga need pole algoritmiliselt genereeritud, vaid valdavalt joonestatud ning digitaalsel kujul suurendatud. Need on inspireeritud suures osas ideest luua pilte, mida oma ettekujutuses justkui ammu näinud oleme ja teame.
02. juuni
12:0018:00
Okapi Galerii
Niguliste 2, Tallinn, Eesti

Suvetuur: Michel Sittow Põhjas?TASULINEExpired

Tallinnas sündinud ning hiliskeskajal Euroopa õukondades tegutsenud ja kõrgelt hinnatud kunstnik Michel Sittow (u 1469–1525) töötas kunstnikuna oma sünnilinnas rohkem kui viisteist aastat. Lõuna- ja Põhja-Euroopa õukondades portreteeris ta kuningaid ja kõrgaadlikke, Tallinnas teostas töid nii siinsetele kaupmeestele ja linnavalitsejatele kui ka Põhjamaade pühakodadele. Käesolev näitus vaatleb esmakordselt kuulsa kunstniku Tallinna töökoja tegevust ja võimalikku loomingut dialoogis teiste temaga samal ajal siin tegutsenud rahvusvaheliste meistritega. Võtmeteosteks, mis avavad neid teemasid, on Bollnäsi püha hõimkonna altariretaabel ja Tallinna Kannatusaltar. Ekskursioon avab kahe kunstiteose lood ja tähendused ning vaatleb neid laiemalt võrdluses teiste nende loomisaegsete teostega hiliskeskaegses Tallinnas. Ekskursiooni viib läbi Niguliste muuseumi kuraator Kerttu Palginõmm.
02. juuni
14:0015:00
Niguliste muuseum
Niguliste 3, Tallinn, Eesti

“Linnulaulupidu”. Silent disco koos ZarkagaTASULINEExpired

Oled valmis sukelduma linnulaulu ja linnalooduse võlumaailma? Tule ja naudi suveõhtut Eesti Loodusmuuseumi vabaõhuüritusel “Linnulaulupidu”! Sul on võimalus tantsida ja nautida muusikat meie muuseumihoovis. Muusikavaliku teeb Zarka, kasutades Veljo Runneli ja Lennart Lennuki salvestatud linnuhääli.
02. juuni
19:0000:00
Eesti Loodusmuuseum
Lai 29a, Tallinn, Eesti

Ansambel Sine Nomine. Vivaldi MagnificatExpired

Sine Nomine on vokaalansambel Vilja Sliževski juhatusel. Sine Nomine esituskavad annavad edasi julget intepretatsiooni renessanssmuusika polüfoonilisest meisterlikkusest ning motettidest. Nende repertuaaris on muusikat Palestrinalt, de Victorialt, Allegrilt, Vivaldilt jt heliloojatelt.
02. juuni
19:0020:00
Tallinna Peeter-Pauli katedraal
Vene 18, Tallinn, Eesti

Erikülastus Oleviste kiriku torni koos giidigaExpired

Vanalinna Päevade raames pääseb Oleviste kirikutorni õhtul. Erikülastuse käigus ronitakse torni mööda ajaloolist keerdtreppi, vaadatakse kiriku võlve pealtpoolt, külastatakse kellaruumi ja lõpuks jõutakse vaateplatvormile, kus avaneb võimalus vaadata päikeseloojangut. Giid räägib põnevaid lugusid ja fakte Oleviste kiriku ajaloost.
02. juuni
21:0022:00
Oleviste kirik
Lai 50, Tallinn, Eesti
Ühtegi sündmust ei leitud
Vaata veel sündmusi