Muu

Nimekirja vaade
juuni 2023

Taavi Tulevi isikunäitus “Mõttemustrid”Expired

Taavi Tulevi multimeedianäitus “Mõttemustrid” koosneb digitaalsetest taiestest ja heliloomingust. Tulevi geomeetriline opkunst on loodud digitaalselt kasutades vähemalt kolme täiesti erinevat programmi. Pildid on küll algoritmilised, aga need pole algoritmiliselt genereeritud, vaid valdavalt joonestatud ning digitaalsel kujul suurendatud. Need on inspireeritud suures osas ideest luua pilte, mida oma ettekujutuses justkui ammu näinud oleme ja teame.
02. juuni
12:0018:00
Okapi Galerii
Niguliste 2, Tallinn, Eesti

Filmituba Vanalinna PäevadelExpired

Vanalinna Päeade ajal oleme ikka näidanud teemakohaseid filme. Nii ka nüüd, 2-4.juunini saate taimetee kõrvale vaadata vanalinna-filme. Paarile filmile järgneb ka vestlusring või jalutuskäik teemaga kursis olevate inimestega. Filmide autor on Tiina Mägi, kes enamuse oma elu ja aega on pühendanud Tallinna vanalinnale.
02. juuni
12:0018:00

Prantsuse petangipiknikExpired

Prantslaste eeskujul peame 2. juunil lõunapausi ajal maha mõnusa petankisessiooni, kus osalejatel on võimalik end keset tööpäeva sirutada, petanki mängida ja piknikul kogukonnatunnet nautida.
02. juuni
12:3014:30
Tornide väljak
Tornide väljak, Nunne, Tallinn, Eesti

Segasumma meistrikojad. “Kui siit pilvepiirilt alla vaatan…”Expired

Linnamüüri erinevatesse tornidesse viiakse kella 15ks pliiatsid, pastellid, akvarellid, paber ja aega on kuni kella 18ni joonistada/maalida Nunnatorni IV korrusel Toompead. Valminud tööd võib kaasa võtta või juursolevale kangale näitusena ülesse riputada. Parimaid pilte ootavad auhinnad.
02. juuni
15:0018:00
Nunnatorn
Väike-Kloostri 1, Kesklinna linnaosa, Kesklinna, Harju maakond, Eesti

Tallinna Õpetajate Maja seiklusmäng Tallinna vanalinnasExpired

Reede, 2. juunil ootab teid võimalus mängida Tallinna vanalinnas põnevat ajaloolist seiklusmängu! Vanalinnamäng on meelelahutuslik ja seikluslik orienteerumismäng, mille eesmärk on Tallinna vanalinna avastamine ning läbi võistlusmomendi oma teadmiste proovile panemine ja uute põnevate faktide teada saamine. Mäng toimub mobiilirakenduses, vaja läheb interneti võrku ühendatud nutitelefoni. Kõik, kes registreerivad ennast seiklusmängule, saavad e-mailile detailsema mängujuhendi. Mängu võib enda seltskonnaga läbi mängida vabalt valitud ajal samal päeval. Samal päeval (2. juuni) kell 18:00 Tallinna Õpetajate Maja (Raekoja plats 14) Kroonisaalis (II korrusel) saab kuulata giidi kommentaari mängule ja toimub parima mängija autasustamine. Soovi korral saab tutvuda ka Õpetajate Maja ruumide ja nende ajalooga. Osalemine on tasuta. Vajalik eelregistreerimine! Kohtade arv on piiratud!
02. juuni
16:0018:30
Tallinna Õpetajate Maja
Raekoja plats 14, Tallinn, Eesti

Avatud uste päev Tallinna Õpetajate MajasExpired

Reede, 2. juuni õhtul avab oma uksed Tallinna Raekoja platsil asuv miljööväärtuslik ja rikkalikku ajalooga Tallinna Õpetajate Maja (Raekoja plats 14). Tänane Õpetajate Maja hoone on mänginud Tallinna linna arenguloos olulist rolli alates 13. sajandist. Õpetajate Maja väärikas minevik ja suursugune siseilme jutustavad külastajale põneva peatüki Tallinna arenguloost. Majas on üheksa esinduslikku ruumi, milles valitseb klassitsistliku ajastu hõng. Igas suuremas ajalooliselt põnevamas ruumis on sellel päeval üks Õpetajate Maja töötaja, kes teab rääkida ruumis toimunud põnevatest ajaloolistest juhtumitest ning sündmustest. Osaleda võivad kõik soovijad! Tulge saage osa maja loost!
02. juuni
16:0019:00
Tallinna Õpetajate Maja
Raekoja plats 14, Tallinn, Eesti

Kunstnikuvestlus ja näituste tuurid A-Galeriis ja Hop galeriisExpired

Enam kui 100-aastase metallikunsti ajalooga Hobusepea tänava maja kaks galeriid kutsuvad kõiki huvilisi saama osa põnevatest ehte, tarbekunsti ja disaini näitustest koos kunstnikega. Kaasaegse ehte- ja sepakunsti olulisim kohalik näituseruum ja autoriehete pood A-Galerii korraldab 2. juunil giidituurid oma aknanäitustele nelja maailmaklassi ehtekunstniku poolt. Galerii näituseprogrammijuht Sille Luiga tutvustab Philipp Spillmanni (NO), Carolin Dieleri (DE), Andrei Balašovi (EE) ning Mima Pejoska (MKD) näitusi. Peale aknanäituste tuuri toimub A-Galeriis vestlus tunnustatud ehtekunstniku Maria Valdma Härmiga, kelle isikunäitus “Sõnade surnuaed” galerii ajaloolises seifiruumis üleval on. Vestlust viib läbi metallikunstnik ja kultuuriuurija Urmas Lüüs. Vestlusele järgnevad näituse “Merevaatega maja” avamispidustused A-Galerii naabergaleriis Hopis. Avamisel teevad näitusele autorituuri kunstnikud Aet Ollisaar ja Madis Liplap.
02. juuni
16:3020:00
A-Galerii ja Hop Galerii
Hobusepea tänav 2, Tallinn, Eesti
Ühtegi sündmust ei leitud