Kontserdid

Nimekirja vaade
juuni 2023

Pärimusküla avamine ja meluExpired

Toimub pärimusküla avamine ja sellele järgnev melu. Käia saab erinevates töötubades ning avastamist on palju. Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica on osalusfestival. See tähendab, et varugem aega kogu päevaks, kõikideks ettevõtmisteks, kavandatud ja isetekkelisteks ülesastumisteks, planeeritud ja juhuslikeks kohtumisteks. Pärimus on loodud elama meie keskel, meie sees, mitte lavalaudadel. Saagu pärimusest meie eluviis ja –stiil ja meist endist pärimuse kandjad. Pärimus tõmbab kaasa!
02. juuni
15:0020:00
Tornide väljak
Tornide väljak, Nunne, Tallinn, Eesti

Akustiline hoovikontsert: INGERTASULINEExpired

Muuseumi salapärases sisehoovis esineb akustilise kavaga laulja ning laulukirjutaja INGER. INGERI ainuomane helikeel segab popmuusika kergelt alternatiivsema tooniga pakkudes nii põnevust kui sooja äratundmisrõõmu, seda suurtemate ja väiksemate kuulajate seas. Muusika on arvukale hulgale inimestest kui pelgupaik ning INGER teab suurepäraselt, mil moel taaselustada armsama soe kallistus või ammune mälupilt mõnest koos oldud hetkest.
02. juuni
17:0018:00
Adamson-Ericu muuseum
Lühike jalg 3, Tallinn, Eesti

Mari JürjensExpired

Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laulja ja laululooja. Tänaseks on Mari ilmutanud neli sooloalbumit, millel kõlab autorilooming: “22” (2010), “Maa saab taevani” (2013), “27” (2016) ning “Omaenese ilus ja veas” (2020). “Omaenese ilus ja veas” albumi eest omistati Marile ka Eesti Muusikaauhind Autorilaulu/Rahvaliku albumi kategoorias ning “Kuldne plaat” Aasta Naisartist 2021 kategoorias. Ta on teinud koostööd ja andnud kontserte paljude hinnatud eesti muusikutega (Riho Sibul, Tõnis Mägi, Vaiko Eplik, Mari Kalkun, Curly Strings, Liisi Koikson jpt). Mari looming on inspireeritud aja pöördumatust kulgemisest, inimeseks olemisest, suureks kasvamisest ja Eestimaa loodusest.
02. juuni
17:0018:00
Stenbocki maja
Rahukohtu 3

Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica – avakontsertExpired

Toimub pidulik avamine, tunnustuspreemiate üle andmine (pärimuskultuuri preemia, Teotugi, aasta folkloorikuraator ning lisaks Eesti Folkloorinõukogu kiitused: aasta folkloorirühm, aasta juhendaja, aasta noor tegija, aasta korraldaja ja aasta tegu) ning kõiki kostitavad imeliste ja autentsete esinemistega välis- ja Eesti folkloorirühmad.
02. juuni
18:0020:00
Tornide väljak
Tornide väljak, Nunne, Tallinn, Eesti

“Linnulaulupidu”. Silent disco koos ZarkagaTASULINEExpired

Oled valmis sukelduma linnulaulu ja linnalooduse võlumaailma? Tule ja naudi suveõhtut Eesti Loodusmuuseumi vabaõhuüritusel “Linnulaulupidu”! Sul on võimalus tantsida ja nautida muusikat meie muuseumihoovis. Muusikavaliku teeb Zarka, kasutades Veljo Runneli ja Lennart Lennuki salvestatud linnuhääli.
02. juuni
19:0000:00
Eesti Loodusmuuseum
Lai 29a, Tallinn, Eesti

Ansambel Sine Nomine. Vivaldi MagnificatExpired

Sine Nomine on vokaalansambel Vilja Sliževski juhatusel. Sine Nomine esituskavad annavad edasi julget intepretatsiooni renessanssmuusika polüfoonilisest meisterlikkusest ning motettidest. Nende repertuaaris on muusikat Palestrinalt, de Victorialt, Allegrilt, Vivaldilt jt heliloojatelt.
02. juuni
19:0020:00
Tallinna Peeter-Pauli katedraal
Vene 18, Tallinn, Eesti

Videvikukontsert Vanalinna MuusikamajasExpired

Muusikamajas astuvad sel õhtul ülesse Eva Eensaar ja Krista Citra Joonas. Kuulata saab Eva loodud laule ja tema poolt omaks lauldud laule, sekka Krista Citra lugusid bambusflöödil. Kontserdi juhatab sisse Sundari Lüllmann paari lauluga kitarril.
02. juuni
19:0020:30
Vanalinna Muusikamaja
Uus 16c, Tallinn, Eesti
Ühtegi sündmust ei leitud
Vaata veel sündmusi