Linnaekskursioon “Sajandid kivis ja muusikas. Jalutuskäik Hortus Musicuse jälgedes”

Suurgildi hoone Pikk 17, Tallinn

Algus: Suurgildi hoone, lõpp: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum Pilet: 8/6 EUR. Publiku max arv: 25, piletid eelmüügis Fientas Jalutame koos näituse “Muusika aed. Hortus Musicus 50” kuraatori Jaanika Juhansoniga vanalinnas Hortuse jaoks tähenduslikes kohtades ja kuulame lugusid, mis kohtadega seostuvad. Juttudes põimuvad ansambli eluolu ja loominguline kujunemine, aga ka Tallinna muusikalugu. Teekonnal piilume samuti Hortuse koju - saladuslikku Väravatorni ja lõpuks jõuame ansambli esimesse prooviruumi Teatri- ja Muusikamuuseumi kartoteegikastide vahel.

6€ – 8€

Heinavanker “Veni Creator Spiritus”

Oleviste kiriku Maarja kabel Lai 50, Tallinn

Taevane kohin, hargnevad tulekeeled, võõraste keelte kõla, meeleparandus ja Vaimu viljade väljavalamine – hetked täis hämmastavaid üllatusi. Nelipühapäeval AD 2022 tähistame lauluga ristikoguduse sündi ja hüüame suures lootuses: “Tule, Looja Vaim – Veni Creator Spiritus”. Kontsert on tasuta.

Kaitseliidu Tallinna Maleva orkester

Musumägi Valli 1, Tallinn

Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkester moodustati 06.01.2000 maleva pealik kapten Mart Puuseppa käskkirjaga. Orkestri pealikuks määrati Jaak Karlis, pealiku abiks Vello Jõesaar ja sekretäriks Alf-Theofil Puskai, orkestri liikmeid 24. Alates 06.04.2011 määrati orkestri pealikuks Kalev Kütaru. Orkester on Kaitseliidu Tallinna Maleva juurde 22.02.1925 moodustatud Muusikaosakonna õigusjärglane. Hetkel on orkestris peaaegu poole rohkem orkestrante kui selle loomise hetkel. Tegevusaastate jooksul on olnud orkestri põhiülesandeks tagada Kaitseliidu, Tallinna Maleva, riiklike ja Tallinna linna tseremooniatel ning pidulikel üritustel muusikalise osa kujundamine. Lisaks tseremooniatele on orkester esitanud palju kontsertprogramme Vabariigi aastapäeval, jõuludel ja orkestri aastapäeval, mida tähistatakse kevadel. Orkester on osalenud rahvusvahelistel puhkpillimuusika festivalidel nii Eestis, kui välismaal. Eesti Puhkpillimuusika Ühingu korraldatud Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril on orkester saanud aastatel 2013, 2018 ja 2020 oma kategoorias esikoha.

Show Teater Jagory

Neitsitorni amfiteater Lossi plats 11/Lühike jalg 9a, Tallinn

Show Teater Jagory tegutseb juba üle 10 aasta ning nende kollektiivi kuulub Vjuel stoodi lauljad, mustlaste tantsu grupp Jagory ning Eluroom-senjoride tantsu kollektiiv.

Recurring

Arhitektuurimuuseumi “Avatud majade” tuur. „Stalinistlik arhitektuur Tallinna vanalinnas“

Arhitektuurimuuseum Ahtri 2, Tallinn, Harju maakond

Tasuta. Eelregistreerimine siin. Tallinna vanalinnas, pärast sõda, eriti pärast märtsipommitamist 1944 oli sellele ehitusstiilile vaba ruumi. Fotol kino Sõprus. arhitektid Peeter Tarvas ja August Volberg, valmis aastal 1955 (foto Eesti Arhitektuurimuuseumi kogust). Arhitektuurimuuseum algatas sarja „Avatud majad“, sooviga arhitektuuri- ja ruumiteadlikkust tõsta ja viia linnaruumihuvilised tuntud hoonetesse ja kohtadesse, kuhu pole argipäeval põhjust minna või kuhu turvarežiimi tõttu tavaliselt ei pääse. Muuseumi peateema on küll 20. ja 21 sajandi ehituskunst, ent leiame eeskätt keskaegse vanalinna pidupäevadel võimaluse kaasaegse arhitektuuri kaudu kaasaegset ruumi loomist tutvustada. Ekskursioonidel saavad huvilised aimu, mis paikneb tuntud hoonete sees, kes seal töötavad ja toimetavad, heita pilk sellele, kui mitmekülgset elu elatakse tuttavate fassaadide taga. Välja valitud objektide puhul on tegemist eriliste, linnaelus tähtsat rolli mängivate hoonetega. Ekskursioonirühmadesse pääseb registreerimise alusel, igas rühmas on 30 kohta, tuurid on osalejatele priid. Ekskursioon algab Rotermanni soolalao eest, Ahtri 2, kus huvilised saavad samal päeval külastada ka muuseumi.  

Free

The Twin’s Trip. Argentiina kaksikutest tsirkuseartistid

Viru väravad Viru tänav, Tallinn

The Twin’s Trip on natuke kreisi ja samas armas modernsete klounide show, mida esitavad Argentiinast pärit identsed kaksikud Emilio ja Leandro Ponce. See trupp on olnud pikalt tänavakunstnike eesotsas oma stiiliga, mis on seganud klassikalise tsirkuse elemente fantaasia ja spordiga. Nende eesmärk on teha inimesi õnnelikuks üle kogu maa.

Raeapteegi ekskursioon ja ürdisoola õpituba, vene keeles

Raekoja plats Raekoja plats 1, Tallinn

Raeapteegi muuseumitoas saab teada, missuguseid kaupu peale ravimite veel apteegis müüdi ning millised ravimeetodid olid kasutusel keskajal. Töötoas uhmerdavad kõik osalejad endale Rae ürdisoola, mille koostises olevad maitsetaimed on ka tuntud raviomaduste poolest. Ürdisool sobib liha-, kala- ja köögiviljatoitude maitsestamiseks-pajaroogadesse, supi sisse, grillimiseks ning marinaadi valmistamiseks. Maitsesoola pakendame kenasse purki, mis sobib hästi ka kingituseks. Töötuba koos muuseumi tutvustusega kestab u 1 tund. Vajalik eelregistreerimine: revalirae@apotheka.ee

Free

Sylvain Oulala

Viru tänav Tallinn

Sylvaini show on täis energiat! Ta hämmastab sind oma suurepärase žongleerimis ja üherattalisõidu andega. Kuid ta on rohkem, kui lihtsalt võimekas tsirkuseartist – ta on ettearvamatu, räägib imelikku eesti keelt ja kaasab ka publiku etendusse. Sylvaini publik läheb tema võlumaailma sisse - nad naeravad kõvasti ja aplodeerivad spontaanselt. Tule vaata, itsita ja naudi selle ebatavalise show atmosfääri!

Kontsert “trad.kvintessents – Noor Pärimusbänd 2022 võitja TÜ VKAst

Suurgildi hoone Pikk 17, Tallinn

Piletid Fientast trad.kvintessents on Viljandi Kultuuriakadeemias kokku saanud pärimusmuusikatudengite punt. Bändi repertuaar koosneb neile südamelähedasest Eesti pärimusmuusikast, mis on põimitud omaloominguga. Võid kindel olla, et lisaks pillimängule on nende rõõmsat laulujoru kaugele kuulda! Bändi liikmed: Hanna Miina Kivisäk - viiul, laul Simone Minn - vioola Helery Kõrvemaa - sopransaksofon, torupill Andres Rass - elektroakustiline kitarr Martin Kalm - basskitarr

6€ – 8€

Kontsert “Ukraina litaania”

Tallinna Piiskoplik Toomkirik Toom-Kooli 6, Tallinn

 Esinevad organistid Kristel Aer, Olga Gams, Ulla Krigul, Pille Metsson, Kadri Ploompuu ja Marju Riisikamp ning Indrek Vau (trompet) ja Virgo Veldi (saksofon) Koostöös Eesti Orelisõprade Ühinguga

Akrüüli valamise töötuba / Acrylic pouring workshop

Ave Kassia Teede stuudio Müürivahe 30, Tallinn

Voolava akrüüli valamise ehk acrylic pouring (inglise keeles) töötuba, kus valmib lõuendile abstraktne maal. "Akrüüli valamise kogemus on põnev ja meeliavardav. Värvid voolavad lõuendil, moodustades sürreaalseid mustreid ja tunne on nagu oleks käinud teistes dimensioonides rändamas ja üleloomulikke maastikke loomas.", jagab kunstnik Ave Kassia Teede akrüüli valamise töötoa protsessi kohta. "Sind tabab täielik kohalolu ja sinu visuaalne meel kujundatakse ümber." Tule osale üksi või koos sõpradega! Eelnev kogemus ei ole vajalik. Hinna sisse kuulub juhendamine ja töövahendid: lõuend (30x40cm); ettevalmistatud värvid (mille hulgast saad valida endale meelepärase kombinatsiooni), kindad, põll (kuid soovitav on kanda riideid, millest pole väga kahju, kui need peaks värviseks saama). Lisaks veel kerged suupisted ja värskendav sidrunivesi (soovi korral võid ka midagi endale või lauale kaasa tuua). Soovi korral saab soetada ka lisa lõuendi. Vajalik eelregistreerimine: AveKTeede@gmail.com või 5064 332, kohtade arv on piiratud! Osalustasu ühe inimese kohta: 40 eurot. Kunstiteosed jäävad pärast töötuba kaheks päevaks kuivama, pärast seda saab neile kokkulepitud ajal järgi tulla. Soovi korral saab neid ka lasta lakkida (tasu 7 eurot) - lakk lööb värvid tõeliselt särama ja kaitseb töid kahjustuste eest. Töötubade välistel aegadel on Stuudio-galerii avatud kell 12:00-20:00.

Lühikontsert “Müürivahe puhkpill”

Teatri- ja Muusikamuuseum Müürivahe Tänav 12, Tallinn

Tasuta Muuseumi rõdult kostuvad puhkpillihelid toovad tänavasaginasse teise mõõtme. Müürivahest - ühest vanalinna tihedaima liiklusega tänavast saab hetkeks rõõmsam ja pidulikum paik. Paik, kus hetkeks peatuda. Pillihelid kutsuvad ka muuseumisse sisse astuma, sest lühikontsert kuulutab alati ka mõne järgmise põneva muusika- või teatrisündmuse algust.

Free

Oikumeeniline palvus rahu eest Ukrainas

Ukraina Kreeka-Katoliku Kirik Laboratooriumi 22, Tallinn

Pühapäeval, nelipühal, 5. juunil kell 18 toimub oikumeeniline palvus rahu eest Ukrainas. Palvus toimub Ukraina Kreeka-Katoliku Kirikus Laboratooriumi 22 ja seda juhatab piiskop Philippe Jourdan. Palvetatakse nii eesti kui ukraina keeles. Kõik on teretulnud nelipüha õhtul palvusele. Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel (Mt 18:20). Lisainfo: www.katoliku.ee või www.ugcc.ee

Teatristuudio “Poeesia sõpruskond” esitleb: “Kuningas Lear ja tema lapsed”

Neitsitorni amfiteater Lossi plats 11/Lühike jalg 9a, Tallinn

Muusikaline farss eesti, vene, ukraina, saksa, prantsuse ja inglise keeles. Kõlab William Shakespeare-i, Ossip Mandelštami, Marina Tsvetajeva, Jossif Brodski ja Jelena Skulskaja luule .Dramaturg ja lavastaja Jelena Skulskaja. Koreograafid: P. ja J. Zavadski, A. Jevnovitš. Osatäitjad: A. Jevnovitš, K. Oskilko, S. Žogal, A. Larin, D. Sokolov, N. Anikin, K. Kiss, K. Kopti, J. Suškevitš, I. Piljukov.

“Armastus muusikas ja lugudes. Jutuvestja ja multiinstrumentalist Polina Tšerkassova kontsert-etendus täiskasvanutele” (EST)

Teatri- ja Muusikamuuseum Müürivahe Tänav 12, Tallinn

Pilet 6/3 EUR. Publiku max arv: 30, piletid eelmüügis Fientas. Polina Tšerkassova on jutuvestja, multiinstrumentalist ja antropoloog, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida ta esitab erinevatel haruldastel pillidel. Ta ütleb, et muinasjutte vajavad eelkõige täiskasvanud. Polina esineb tihti nii koolides ja lasteaedades, kui ka suurtel konverentsidel ja start-up’idel, ning räägib lugusid erinevatel teemadel ja erinevale publikule. Kuid iga kord on tema etteasted kordumatu sooja õhkkonnaga.  Polinal on ilmunud kolm jutuvestmise audioraamatut tema autorimuusikaga. Tema esimene heliraamat “Helisevad muinaslood” nomineeriti Eesti Kultuurikapitali kirjanduse aastapreemiale. Detsembris valmib tema uus heliraamat “Suurte jõgede muinaslood”. Pilet tagab enne etendust sissepääsu püsinäitusele “Lood ja laulud”.

3€ – 6€
Recurring

Õhtune ekskursioon KGB vangikongides (EST)

KGB vangikongid Pikk 59/Pagari 1, Tallinn

Piletid Fienta eelmüügis 5€ /sooduspilet 4€. Osta piletid siit. Vanalinna hoones Pagari 1 asus kurikuulus eeluurimisvangla. Ekskursiooni käigus räägime inimestest, kes on pidanud viibima Pagari 1 keldrikongides, elanud teadmatuses ja lootusetuses, kannatanud piinamiste all.

4€ – 5€

Jaak Juske kummitustetuur

Kodulinna Maja Gümnaasiumi 3, Tallinn

Avastame ööhämaruses vanalinna kõige kuulsamad kummituspaigad. Kas vaimude ilm on päriselt olemas või on see meie hirmude kogusumma? Aga pajatame ka teisi põnevaid lugusid vanast Tallinnast. Algus Kodulinna Maja ees (Gümnaasiumi 3).