Vene käsitöö possaad ja vürtsi malev

Vene käsitöö possaad ja vürtsi malev

Varasest keskajast alates on Läänemere poolt kolmest suunast uhutud Eestimaa alati ligi tõmbanud kauplejaid, maadeavastajaid ja sõdalasi. Meritsi ja maismaad läbivad kaubateed muutsid piirkonna atraktiivseks nii Läänele kui ka Idale.
Drakkarid vedasid hõbedat ja soola, kaupmeeste kaubavankrid – karusnahku, rauda ja vaha. Linnades kooti kangaid, valmistati võid, potid läksid keraamikaahju põletamisele ja sepa ahjus ei kustunud leek enne pimedat – laiselda ei saa – laat ei oota ja dirhemid lähevad muidu rahakotist mööda. Vaprad ühinesid liitudesse, et tõrjuda mereröövlite rünnakuid. Eilsed vaenlased said sõpradeks, et juba homme uuesti minna üksteise vastu sõtta. Inimesed elasid, töötasid, sõdisid, tegid kangelastegusid.
MTÜ Karu Eeslinn – ajaloolise taaskehastamise klubi – tegeleb viikingiaja inimeste elu tõetruu taasloomisega. Käsitöölised ja sõdalased, sepad ja parkalid, vürstide sulased ja õpetlased. Nende eluviis, sõjapidamine, nende traditsioonilised tegevused – kuidas elasid varakeskaja inimesed – seda kõike uurib ja taaskehastab Karu Eeslinn.

}