Muusikute mõõduvõtt, eestvedaja Lauri Õunapuu

Muusikute mõõduvõtt, eestvedaja Lauri Õunapuu

Olgu sa laulu- või pillimees, mees või naine, noor või vana – oled oodatud meie rahvamuusikute mõõduvõtmisele. Osaleda on lubatud vaid eesti pärimusmuusika või -lauludega.

Osalemiseks valmista ette: kaks pärimusmuusika pala, millest üks on valsimõõdus, üks mitte valsimõõdus (polka, reilender, marss, regiviis vms) ning valitud paladest üks peab olema kindlasti laul (kas pillisaatega või ilma); kena ports labajalavalsse, mida läheb tarvis, kui jõuad välja lõppvooru.

Esimene voor: Iga osaleja esitab ühe valsimõõdus ja teise mittevalsimõõdus loo. Zürii hääletuse tulemusel esiletõusnud kolm säravaimat muusikut saavad end veelkord proovile panna, et selgitada välja päeva tublim tantsitaja, muusikute mõõduvõtu võitja.

Lõppvoor: Finaal kolme tublima vahel toimub labajalavalsside voor, kus lakmuspaberiks on tantsijad. Kolm finalisti mängivad või laulavad kordamööda üksteisele mängukorda sujuvalt üle andes, viis ei tohi katkeda, lugu ei tohi korduda ja tantsijad ei tohi seisma jääda.

Eestvedaja Lauri Õunapuu – muusik, rahvamuusikaharrastaja ja hobifolklorist. Laiemalt tuntud ansamblitest Ülemakstud Rentslihärrad ja Metsatöll, ühtlasi Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimees ja Eesti Vaimse kultuuripärandi nõukogu liige.

}