Kultuuririkkuse aasta programm: Mitmekultuuriline Narva linn

KAVA

16.15 Laulab Rafael Sharafetdinov

16.25 Vokaalstuudio Kuldne Pääsuke (juhendaja Elena Kolomiytseva)

16.45 Rahvatantsuansambel Jun-Ost (juhendajad Natalja Mõttus, Liudmila Turajeva)

17.25 Folklooriansambel Suprjadki ja Vladimir Tserdakov (juhendaja Marina Kuvaitseva)

18.00 Rahvatantsuansambel Jun-Ost (juhendajad Natalja Mõttus, Liudmila Turajeva)

18.20 Vokaalstuudio Kuldne Pääsuke (juhendaja Elena Kolomiytseva)

Tallinna Vanalinna päevade raames ootame huvilisi kultuuririkkuste muusika ning tantsudega nautimiseks, mida pakub Narva linn.

Narva linna kontserdi avab tatari keeles lauluga Narva Tatari Kultuuriseltsi juht, populaarne laulja ja avaliku elu tegelane Narvas Rafael Sharafetdinov.

Seejärel astuvad lavale Vokaalstuudio Kuldne Pääsuke andekad noored laulusolistid. Narvas asuv Vokaalstuudio Kuldne Pääsuke pakub akadeemilist ja poplauluõpetust lastele vanuses 5-19 aastat. Vokaalstuudio juhendaja on Elena Kolomiytseva. Vokaalstuudio on tunnustatud nii kohalikus kogukonnas, Eestis kui ka väljaspool. Esitletakse muusikateoseid itaalia, prantsuse ja muudes keeltes.

Tuntud rahvatantsuansambel Jun-Ost jätkab programmiga. Juhendajad on Natalja Mõttus ja Liudmila Turajeva. Täna on see mitmekülgseim Narva kollektiiv, kus tegeleb tantsuga umbes 100 inimest ning kes tähistab sellel aastal juba 56-aasta sünnipäeva.

Kontserdi inspiratsiooni tipuks on folklooransambli Suprjadki ja Vladimir Tšerdakovi ühine esinemine. Ansambel Suprjadki Marina Kuvaitseva juhendamisel hoiab folklooritraditsioone, säilitades eesti ja vene rahvakalendri tavasid. Viib läbi hulganisti loenguid ja kontserte, peretraditsioonidel põhinevaid muusikalisi etendusi. Vladimir Tšerdakov on muusik ja tekstide autor, kes kirjutab raamatuid, mängib erinevate ansamblitega, sealhulgas on ta ka kuulsa rokkbändi Avenue eestvedaja.

Ilma selliste kollektiivideta on Narva kultuurielu raske ette kujutada.
Ja publikul on võimalus kogeda nende loomingut ja sukelduda kultuuride mitmekesisusse.