Juunijämm, eetsvedajad Krista Sildoja ja Ott Kaasik

Juunijämm, eetsvedajad Krista Sildoja ja Ott Kaasik

Pillimeeste ühismusitseerimine, rahvakeeli jämm, koondab igas vanuses pillimänguhuvilisi, kel juba hea mänguoskus tagataskus ning kes on harjunud mängima ka kõrva järgi. Pillidevalik on eriilmeline – kokku sobivad mängima nii kandled kui kitarrid, viiulid ja saksofonid, rääkimata lõõtspillidest ja mandoliinidest. Koos võetakse ette meie pärimuse raudvarasse kuuluvad tantsu-, laulu- ja pilliviisid, muusikat tehakse seadmata kujul – kokkumäng sünnib “siin ja praegu”. Kõik esitused on ainukordsed ning kõlavad sellisena vaid sellel samal hetkel kokku tulnud seltskonna poolt.

Juunijämmil kõlavad pärimuslikud palad ning repertuaar koos nootide ning õpetusvideotega on üleval Jaanuarijämmi lehel: Juunijäämist osavõtmiseks valmista ette lood sektsioonidest “Pärimuslikud omamaised laulud ja pillilood” ning “Kõigile tuntud seltskonnatantsuviisid”.

Jämmi veavad eest Mooste Rahvamuusikakooli õpetajad, vabariikliku Jaanuarijämmi vedajad Krista Sildoja (viiul) ja Ott Kaasik (kitarr). Krista Sildoja ja Ott Kaasik on koosmänguvankrit rahvamuusikas vedanud juba rohkem, kui veerandsada aastat. Nende koostöö algas 1990ndatel üheskoos Viljandi Kultuuriakadeemias õppides ning Eesti ETNO ja Pärimusa noortelaagrites viiuldajate koosmängu juhendades. Mõlemad on tegusad pilliõpetajatena tänaseni ning omavad hulgaliselt kogemusi rahvapärase koosmusitseerimise innustamisel. Tänaselgi päeval on Krista ja Ott eest vedamas erinevaid üle-eestilisi pillimängujämme kui ka eeltulevat noorte laulu– ja tantsupeo rahvamuusikapeo ühismängimise osa.

Saa tuttavaks jämmi lugudega

}