“Joonistatud lood・Tallinna Vanalinn” Eva Reiska (alias Jukotari)

“Joonistatud lood・Tallinna Vanalinn” Eva Reiska (alias Jukotari)

Näitusel olevad joonistused said loodud ajal, mil Eesti ja ka suurem osa maailmast olid suletud. Nii said muidu maailmas rändava kunstniku reisi sihtkohtadeks Tallinna Vanalinna munakiviteed, peenete detailidega hooned ja kitsad kõrvaltänavad, asudes vaid jalutuskäigu kaugusel kodust. Kohad, mida ta on lapsest saati lõpmatu arv kordi külastanud. Neil avastusretkedel tajus kunstnik, et tunne millegi puudusest võib olla inspiratsiooniks näha, mis on võimalik siin ja praegu. Reisimine algab, kestab ja lõpeb alati meis endas. Näitus suunab vaatlejat püsima uudishimulikuna, ka juba tuttavas keskkonnas.

Kunstnikust:
Pärast rakendusarhitektuuri eriala edukat lõpetamist Tallinna Tehnikakõrgkoolis (2015) otsustas kunstnik aasta reisida, et näha maailma, õppida uusi oskuseid ja kogeda erinevaid kultuure. Aastasest ümbermaailmareisist sai viis aastat eluõpet erinevais maailmapaigus ning kogetu jagamist Eestis näituste, kunstiprojektide ja festivalide raames. Kunstiloome on Eva Reiska jaoks väiksest saati olnud viis elu tundma õppida. Mõistmaks reisil olles uusi kohti ja kogemusi, joonistas ta igapäevaselt (algselt pildistamise asemel). Kaheksa aastat igapäevast joonistuspraktikat on kunstniku enda kogemusel aidanud muuta meeleseisundeid ning suhtumist ellu. See muutus väljendub selgelt ka paberile talletatud joontes. Praegusel hetkel keskendub Eva (alias Jukotari) peamiselt installatsioonidele, maalimisele ja ruumiloomele. Ja muidugi Eesti taasavastamisele! Rohkem infot leiab: www.jukotari.com

Tallinna Vanalinna Päevade raames kutsub kunstnik kõiki huvilisi registreerima end joonistamise töötuppa või õigemini töölinna, sest minikursus toimub Tallinna Vanalinna tänavail.

Linnaruumi Visandamise TÖÖTUBA

Tallinna Vanalinna Päevade raames kutsub kunstnik kõiki huvilisi registreerima end joonistamise töötuppa või õigemini töölinna, sest minikursus toimub Tallinna Vanalinna tänavail.

Töötoa tagamõte on õppida tundma nii ennast kui ka ümbritsevat maailma joonte keeles.

“Kõige olulisem kunsti loomise juures on suhtumine või meeleseisund, milles seda tehakse. Mis iganes see siis on, seda ka looming edasi kannab. Antud töötoa eesmärk on nautida protsessi ja julgustama tegema tegevust ennast. Et selleni jõuda, siis kõige esimene samm on sisemise kriitikuga sõbrunemine ja ära tundmine, millal kriitika on edasiviiv jõud ja millal enesepete.”

Materjalid töötoa läbiviija poolt! Kursus on nii algajatele kui ka igapäevastele joonistajatele.

Kuupäevadel:
03. juuni R kell 19.30
04. juuni L kell 11.00
Vanalinna Muusikamajas
Töötoa kestvus 1 h
Osaleda saab max. 10 inimest, palume registreeruda: info@jukotari.com

}