Gongitseremoonia

Gongitseremoonia

Kõik pühakirjad, seal hulgas ka piibel, räägivad, et maailm sai alguse ühest helist: “Kõigepealt oli sõna ja sõna on heli, mis oli jumala juures”.
Vanalinnapäevadel on linnarahval võimalus osa saada võimsast Gongitseremooniast Katariina Kirikus, kus toome tähelepanu vaimsetele väärtustele, et toetada meie vaimset tervist.
Gongitseremoonia on kontsert-meditatsioon, millega pühitseme inimeseks olemist, inimese teekonda, hingepuhtust ning südamega maailma tunnetamist ja nägemist. Loome rahustava, tasakaalustava, helge ja armastava ruumi, kus kahe tunni jooksul on võimalus aeg maha võtta, rahuneda, lõdvestuda, mõtiskleda ja akusid laadida. Häälestume ühiselt kaastundele, mõistmisele, teineteise toetamisele, vabadusele, elurõõmule, inspiratsioonile, loovusele, helgele tulevikule ja armastusele.
Tseremoonia viivad läbi elukaaslased Tiina Karjatse ning Andres Põhjala.

Gongitseremoonial mängime planetaarseid gonge – Päike, Maa, Kuu, Marss ja Veenus, Jupiter, Neptuun, Sedna, Chiron. Kõlavad ka teised harmoonilise kõlaga pillid nagu kristallhelikausid, tiibeti helikausid, trummid, kõristid, ookeanitrumm, vihmapill, tuulekellad, parmupill, laul jm

Võimas tseremoniaalne helidemüsteerium pakub uudset kogemust igaühele vanusest sõltumata. Nii saab külastaja endaga kaasa äratundmise harmoonilisest võnkumisest, mis jääb helisema tema keharakkudes ja südames. Vanalinna ruum saab rikkamaks tasakaalukamate, rõõmsate ja ilusalt helisevate inimeste kaudu.

GONG on võimsa ja kõikehõlmava kõlaga püha pill, maailma üks vanimatest instrumentidest, mis aitab oma müstilise ja ülemhelide rikka kõlaga saavutada sügavat lõdvestumise seisundit. Hommikumaa filosoofia järgi aitavad GONGI orgaanilised helid vabaneda hirmudest ja teistest negatiivsetest emotsioonidest. Sukeldudes gongihelide ookeani, lahustuvad meid igapäevaelus painavad küsimused ja probleemid. GONGI helid tasakaalustavad organismi viies aju alfa – teeta tasanditele. See aitab aga kaasa loovuse suurenemisele ja mitmekordistab immuunsussüsteemi aktiivsust. Meie mõtted, tunded, emotsioonid, sõnad ja teod on samuti vibratsioon, mida kiirgame endast väljapoole. Läbi gongihelide saame oma vibratsiooni korrastada, muuta ja tasakaalustada.

Nii on väga levinud tagasiside gongimeditatsioonidelt ja -tseremooniatelt, et inimesed tunnevad end peale seda puhanuna, värskena, näevad probleemidele lahendusi, leiavad küsimustele vastuseid, kogevad sisemist rahu, rõõmu, õndsust, inspiratsiooni – ja loovusepuhanguid.

Pilet 20 eurot, lapsed 7-18a ja pensionärid 15 eurot, lapsed 0-7 tasuta. Tasuda saab kohapeal sularahas.

}