Fotonäitus “Gustav German”

Fotonäitus “Gustav German”

Legendaarse pressifotograafi Gustav Germani auks eksponeerime, vanalinnas Nunne 18 tänaval asuval haljasalal, noppeid ja leide tema pildikogust. Valikus on vaateid meie linnale kui ka elust ja inimestest kellega G.German kokku puutus. Vanameister on oma elu jooksul pildistanud väga palju ja tema loodud visuaal on talletunud paljude eestlaste mällu. Vanalinna Päevade raames oleme proovinud teha valiku mis oleks veidi teistmoodi kui need pildid mida oleme näinud pildiraamatutes. Pigem noppeid möödunud aegadest ent selle ilust ja erilisusest.
“Gustav German sündis 8. veebruaril 1933. aastal Tallinnas. Fotoalast tegevust alustas ta 1954. Aastal. Gustav Germani esimeseks töökohaks sai ajaleht Noorte Hääl. Aastatel 1956–1965 kujunes noorest algajast tunnustatud fotoreporter, kelle kaastöö leidis kasutamist ka teistes ajalehtedes ja ajakirjades ning samuti televisioonis.
Aastal 1965 asus Gustav German tööle ajakirjas Nõukogude Naine – hiljem Eesti Naine –, kus tegutses kuni pensionile siirdumiseni 1992. aastal. Teda on nimetatud oma ala pioneeriks ja tunnustatud spetsialistiks värvifotode ja diapositiivide loojana. Tema diapositiivid leidsid laialdast kasutust pressis ja kirjastustes nii Eestis kui ka kaugemal.”
Näituse on kureerinud Belliisi Seenemaa
Vanalinna Päevade meeskond tänab Gustav Germani, tema pere ning sõpru!

}