Kohtumiste & Mitte-Kohtumiste Instituut korraldab 7.-9. juunini 2024 Pika jala väravatornis miniatuurfestivali “ELEVANDILUUST TORN”. Kolmeks päevaks saab endisaegsest vahitornist kivine süstik, mis kihutab millimeetritki liikumata läbi kohtumistest ja kõnelustest sündinud ajutiste universumite. Nõelapeasuuruse festivali programmi kuuluvad sõnavõtt-läkitused torniakendest, hommikusöögid sepaga, hilisõhtused performatiivsed žestid, südaöö ootajate klubi ja kolmkõned “ELEVANDILUUST TORNI” pööningul.

Kohtumiste & Mitte-Kohtumiste Instituut

11.00 Sepa hommikusöök 

(kestvus ~120 minutit, Pika jala väravatorni 3. korruse stuudios)

Veli, hella vellekene! / Võta ala, hallikene, / Käe kõrva kõrvikene, / Vii siis kulda Vil´ländisse, / Saada hõbet Saksamaale; – / Vil´ländin om virga sepä, / Talinen o’ targa sepä, / Ken kulla suhun suladi, / Hõbekeedi keele pääle, / Vaske hammaste vahele. Pika jala väravatornis igapäevaselt elutsev sepp ja metallikunstnik Taavi Teevet pakub kuuma kohvi või sulatina, kaneelirulle või raudkange, keedumune või hõbemünte. Kõik muutub looks. Hommik muutub looks ja aeg muutub looks ja kohv muutub looks ja kuld muutub looks ja lugu muutub naelaks, mis hoiab üht hetke mälu muuseumiseinalt maha kukkumast. 

14.00 – Tornikõne VII 

(kestvus ~15 minutit, Pika jala väravatorni aknal)

16.00 – Tornikõne VIII HENRI HÜTT

(kestvus ~15 minutit, Pika jala väravatorni aknal)

18.00 – Tornikõne IX JAN KAUS

(kestvus ~15 minutit, Pika jala väravatorni aknal)

19.00 – Kolmkõne: Eiffeli Torn MADLE LIPPUS, KAIDO OLE, VALDEK LAUR

(kestvus 90-120 minutit, Pika jala väravatorni pööningul)

Selle poolteist kuni kaks tundi kestva vestluse käigus arutavad kolm inimest teemadel, mis nende jaoks “Eiffeli torniga” seonduvad, aga et ruumis viibivad lisaks neile ja väikesearvulisele publikule ka Kohtumiste & Mitte-Kohtumiste Instituudi kunstnikud, siis võib üsna kindel olla, et ka viimaste assotsiatsioonid kõneluse kulgu mõjutavad.
Juttu võiks tulla aja vananemisest ja uudsuse kaduvusest, teistsugususest, samasugususest ja omasugususest, aga ka harjumise ja harjumuse jõust, standarditest ja muidugi sellest, mis paneb inimesi torne ehitama!

22.00 — Südaöö ootajate klubi 

(kestvus ~60 minutit, Pika jala väravatorni pööningul)