Raekoja plats

Raekoja platsilt leitav Vanalinna Päevade kroonikaraamat on inspireeritud vanadest kroonikatest, kus sündmused käekirjaliselt üles kirjutati. Vanalinna Päevade külalised ja muljetajad on oodatud oma emotsioone jagama tänase hetke kroonikaraamatusse. Kroonikaraamatu autorid Pille Kivihall ja Eero Kotli.
Raamatukaaned on kõigile kirjutajatele avatud 31.05-2.06. 

Vali kuupäev

30. mai

31. mai

1. juuni

2. juuni

30. mai

}

20:00

Raekoja plats

38. Tallinna Vanalinna Päevade avatseremoonia

Tallinna ja Vordingborgi linnapeade tervitused. 800 aasta tagust Lindanise lahingut sümboliseeriv trummivõitlus. Ewert and The Two Dragons kontsert (loe edasi)

Ewert and The Two Dragons on olnud viimase kümnendi üks suurimad Eesti muusika mõjutajaid. Pärast mõningaid katsetusi erinevate produtsentidega, otsustati lüüa käed Sander Mölderiga. Koostööst on sündinud sügisel ilmavalgust näinud elektrooniliste mõjutustega “Hands Around The Moon”. Draakonid said Eesti Muusikaauhindadel kolm nominatsiooni, millest võideti kõik kategooriad: Aasta rockalbum, aasta album, aasta ansambel. Bänd tuuritab uue albumi raames nii Eestis kui Kesk-Euroopas.

31. mai

}

12:00

Raekoja plats

Noorteorkestrite kontserdid

Esinevad Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, dirigent Ott Kask ja Harjumaa Keelpilliorkester, dirigent Imre Rohuväli.
Kontsertkavades on nii maailma klassika tippteoseid, filmimuusikat, popmuusika seadeid, eesti muusikat, soleerib ka noori soliste.

}

14:45

Raekoja plats

Kontsert „Kõik on andekad”

Esineja: Tallinna Huvikeskus Kullo õpilased.
“Esinevad: puhkpilliorkester, mudilaskoor Ellerhein, tantsuansambel Sõleke, KT Stuudio.

}

16:00

Raekoja plats

Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica 2019 avamine

Baltikumi suurim ühine pärimuspidu Baltica toimub sel aastal Eestis. (loe edasi)
Baltica on ühendanud käed Tallinna Vanalinna päevadega – Tornide Väljakule kerkib pärimuspeo Baltica keskpunkt, Baltica pärimusküla.

Tule 31. maist kuni 2. juunini Tallinna Tornide väljakule kontsertidele, õpitubadesse ja pärimusküladesse. Baltica avakontsert toimub 31. mail algusega kell 16 Raekoja platsil, millele eelneb Baltical osalejate rongkäik .

Selle aasta Baltica fookuses on kolm teemat – paikkondlik eripära, pidu ja keel.

}

18:30

Raekoja plats

Maikrahvi turniir ja Papagoilaskmine

Avatseremoonia Raekoja platsil, turniir Väikese Rannavärava bastionil. (loe edasi)

Linna 800-nda sünnipäeva auks korraldatakse üle mitme setme aasta Tallinnas taas Maikrahvi valimine ning mõõtu võetakse ka Papagoilaskmisel! Suurejooneline Maikrahvi turniiri avatseremoonia algab Raekoja platsil 31. mai õhtul kell 18.30, mil rändmuusikud kaugelt Ungarimaalt oma lood ja laulud lahti löövad. Raekoja ette kogunevad nooblites keskaegsetes rõivastes ratsasõdalased, mõõgasulased ja vibukütid. Sõna saab bürgermeister, teateid hüüavad linna heeroldid ja muidugi ei puudu Raeplatsilt narrid. Uhke rongkäik viib auväärt linnarahva ühiselt Väikese Rannavärava bastioni juurde, kus bastioni esisel muruplatsil leiab aset vaatemänguline turniir, kus selgitatakse parimaist parimad: võetakse mõõtu mitmel erineval ratsaalal, vibulaskmises ja rammukatsumises. Turniiriplatsilt ei puudu ka sündmuse- ja ajastukohane söök, jook, muusika ja silmailu! Kel kuulata antud, see kuulgu! Kel näha antud, see tulgu kohale!

 

 

}

20:00

Raekoja plats

The BreadBerries feat. Lars Møller (Peterburi-Taani) (jazz)

Esineja: The BreadBerries feat. Lars Møller (loe edasi)
Taani saksofonimängija, helilooja ja dirigent Lars Møller on Skandinaavia jazzi juhtfiguur. Breadberries kõlab värske ja tänapäevaselt. Neo-soul’ile iseloomulikud tunnused koos läbitorkava lüürilisuse ja sügavamõtteliste tekstidega toovad mõjusalt esile kaasaegse jazzi efekti.
Tänu kollektiivi osalemisele rahvusvahelisel festivalil “”PetroJazz”” Peterburis ja Tallinna festivalidel Vanalinna päevad ja Merepäevad on grupp mitmete Balti riikide kontserdisaalide sagedane külaline ning teeb tihedat koostööd maailma tähtedega nagu Sara Reich (USA), T Bone Proctor (”SoulTrane” USA), Lars Møller (Taani) ja paljud teised.

Esinejad: Lars Møller (Taani) – saksofon, Denis Kirillov – klaver, Kirill Koleshonok – kitarr, Olga Lavrenenko – vokaal, Sergei Palatov – bass, Anvar Baislamov – trummid

}

21:00

Raekoja plats

Taani filmid Raekoja platsil

“Inimese mõõtu linn” (“Human Scale“ 2012), rež. Andres Dalsgaard.

“Human Scale“ (rež. Andres Dalsgaard, 2012) on poeetiline ja mõjus dokumentaalfilm, kus Kopenhaageni, New Yorgi, Dhaka, Chongqingi ja teiste linnade näidete põhjal mõtiskleb Taani arhitekt Jan Gehl linnaruumi mõjust inimestele. Jan Gehl on arhitekt ja endine Taani Kuningliku Kunstiakadeemia professor. Ta on linnaelu kvaliteedi konsultatsioonifirma Gehl Architects asutaja ja mitme linnakujundust hõlmava raamatu autor. Tema linnaarendusprojektid hõlmavad linnu nagu Kopenhaagen, Stockholm, Rotterdam, London, Amman, Muscat, Melbourne, Sydney, San Francisco, Seattle ja New York. Eesti keeles ilmunud Jan Gehli raamat “Linnad inimestele” (2015) on linnaplaneerijate ja linnakultuuri huviliste “piibel”, mis seletab väga lihtsas ja arusaadavas keeles lahti Gehli teooria põhitõed sellest, kuidas linnad ja inimesed koos toimivad.

1. juuni

}

10:00

Raekoja plats

Keskaegne mõõgavõitlusturniir Old Tallinn Cup 2019 avatseremoonia

Korraldaja: MTÜ Ajalooklubi Nordburg.
Suurim keskaegne võitlusturniir Baltikumis, kus saab näha ajaloolist mõõgavõitlust. Turniir toimub terve päev Harju tänava haljasalal. Avatseremoonia Raekoja platsil, turniir Väikese Rannavärava bastionil.

}

10:30

Raekoja plats

Väike väntorelikontsert Eesti lauludest

Esinevad: Andres Alaru – kontrabass, Joonas Käsper – laul, Ingrid Kalev – väntorel
}

12:00

Raekoja plats

Tantsuetendus “Alice imedemaal”

Etenduse toob teieni Goltsman Ballett (loe edasi)

Tantsuetendus “Alice Imedemaal” on värvi- ja fantaasiarohke sündmus, mis rõõmustab igas vanuses ja igast rahvusest vaatajaid. Helilooja Markus Robam, kostüümid Kirke Talu. Laval esinevad Eesti parimad vabakutselised tantsuartistid Märt Agu, Mehis Saaber, Irina Fjodorova, Maria Goltsman, Sergei Kuzmin, Kirsi Mari Lepik, Jelena Tode. Artistidega kõrvuti osaleb lavastuses ligi 18 tantsuõpilast.

Vaata videot lavastusest SIIT.

}

13:00

Raekoja plats

Heategevusliku Rimi Juunijooksu autasustamine

}

14:00

Raekoja plats

“Flamencuentro”, Hispaania- ja Ladina-Ameerika muusika kontsertetendus

Kontsertetenduse toova teieni Maria Rääk ja stuudio ArteFlamenco tantsijad (loe edasi)
Esinejad: Maria Rääk (Eesti) tants ja kastanjetid, Ruber Veliz (Kuuba) laul, Adrian Bravo (Hispaania) viiul, Indrek Kruusimaa (Eesti) kitarr, Zsolt Banhalmi (Ungari) löökpillid. Lisaks osalevad etenduses Stuudio ArteFlamenco solistid ja õpilased.
}

16:00

Raekoja plats

Tallinna Ülikooli kollektiivide kontsertetendus “Tink-tink-tink tillerille”.

Kontserti toob teieni MTÜ Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester (loe edasi)

Nooruslikus hoos Ilmaratast veeretades laulame ja tantsime päikese välja. Kontsertetenduse laval on: Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja, juhendaja Elo Unt. Tallinna Ülikooli vokaalansambel Vox Nova, juhendaja Karin Salumäe. Tallinna Ülikooli Naiskoor, dirigent Toomas Voll, vokaalpedagoog Karin Salumäe. Henri Zibo (akordion) Beatriss Paulin (suur trumm) Kätlin Palmsalu (parmupill)

}

18:00

Raekoja plats

Jazz kontsert “Öötöö”

Kontserdil kõlab Toomas Rulli uus materjal ja vanemast loomingust uued töötlused. (loe edasi)
Muusika, mis kuulub stiililiselt jazz valdkonda on oma iseloomult optimistlik, kaasakiskuv ja tantsuline.

Esinevad:
Allan Järve – trompetil
Danel Aljo – tenor saxofonil
Raun Juurikas – klahvpillidel
Heikko Remmel – kontrabassil
Toomas Rull – trummidel

}

20:00

Raekoja plats

Bohemian Betyars (Ungari) (kiir-folk-friik-punk)

Bohemian Betyars on 2009. aastal loodud kiir-folk-friik-punkbänd, kelle eesmärk on levitada ungarlasetele omast kõrvulukustavate pidude tunnet üle maailma. (loe edasi)
Nende muusikas on elemente rokist, skast ja psühhedeelsest muusikast. Kõik nende meloodiad on vürtsitatud Ungari, Balkani ja mustlasmuusika elementidega.

Paari viimase aasta jooksul on bänd tantsitanud inimesi Läänemerest Atlandi ookeanini ligi tuhat korda. Olgu see siis tänavatel, klubides või festivalidel – Bohemian Betyarsi kaasahaaravad laulud tõmbavad teid äkiliselt argipäevastest muredest välja ja viivad deliiriumi sügavatesse vetesse, just nagu see neil planeeritud oli.

Vaata bändi Youtube kanalit SIIT.

}

21:00

Raekoja plats

Taani filmid Raekoja platsil.

“Babette’i pidusöök” (1987).
Taani kirjaniku Karen Blixeni raamatul põhinev ja võõrkeelse filmi Oscari pälvinud “Babette’i pidusöök” (1987) on filmikunsti ajaloo üks hinnatumaid toiduteemalisi linateoseid.

2. juuni

}

11:00

Raekoja plats

Pühapäevamuusika ja vanalinna päevade jumalateenistus

}

11:45

Raekoja plats

Nukuteatrite “maratoni” avatseremoonia

Korraldaja: UNIMA Eesti Keskus
Rongkäik Raekoja platsilt Shnelli tiigi äärde LAHELA lastealale.

}

12:00

Raekoja plats

Koguperekontsert “Võililleaeg”

Eesti Raadio Laulustuudio koorid ja solistid, dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner. (loe edasi)
Kavas on tuntud lastelood läbi aegade, rahvalauluseaded ja Eesti heliloojate muusika, laval laulavad ja tantsivad lapsed ja noored vanuses 6-17.
}

13:15

Raekoja plats

Sambakarneval

Esineja: Sambakool Kuld Õunapuu
Sambakarnevali algus 12.50 Viru väravate juurest.

}

13:30

Raekoja plats

Tantsu- ja fitnessklubi TantsuGeen

Tantse jazzist vogueni. Tantsijad vanuses 3-55 a.
}

15:00

Raekoja plats

Ansambel Fränder kontsert (Eesti-Rootsi)

Bändi moodustavad vennad Daniel ja Gabbi Dluzewski, nende õde Natasja Dluzewska ning eestlanna Säde Tatar. (loe edasi)
Fränder mängib kaasakiskuvat rahvamuusika töötlustel ja omaseadtel põhinevat muusikat. Kontsert saab olema tempokas tants Eesti ja Rootsi muusika vahel ning publikule tänapäevaselt kaasakiskuv.
}

17:00

Raekoja plats

Tallinna Lilleball 2019 “Tallinna 800 aastat”

 

Tallinna LILLEBALL – LLILLEKLEIT- on üks värvilisemaid suve üritusi. Tallinna Vanalinna Päevade raames korraldame rahvusvahelise konkursi professionaalsete floristide seas “Lillekleit”. LILLEBALL on väga populaarne ja armastatud kohalike elanike poolt ja samuti äratab suurt huvi pealinna külaliste seas. Lummav show, mida näitavad Soome, Itaalia, Valgevene, Venemaa ja Rootsi floristide meeskonnad, saab olema tõeliselt värvikas elamus, mis rõõmustab kõiki külalisi.

Võistlejad esitlevad kohtunikele ja pealtvaatajatele unikaalseid riideid, mis on tehtud elusatest lilledest ja muudest taimsetest materjalidest. Igat konkursi tööd laval esitleb modell spetsiaalse muusika ja koreograafia saatel.

Sellel aastal Tallinn tähistab oma 800. aastapäeva ja loomulikult valmistame ka meie lillelised kingitused meie armastatud Tallinnale.

}

18:15

Raekoja plats

TTÜ Puhkpilliorkester “Pühendusega Tallinnale”

Kontserdil kõlavad Tallinnaga seotud laulud kergemuusika varamust. (loe edasi)

Laululoojad A. Oit, A. Tamme, U. Naissoo jt on loonud mitmeid kuulsaid laule näiteks Mustamäe valss, Kalevite kants, Tallinn mu Tallinn jt, mida TTÜ Puhkpilliorkestriga esitavad koos bariton Atlan Karp ja laulja Heidi Tamme.

}

19:15

Raekoja plats

Lilleballi osalejate autasustamine

}

20.00

Snelli tiik

Vanalinna päevade lõpetamine “Aja vool” Snelli tiigi ääres.

Muusikaline visuaalteatri rännak, mille keskseks kujundiks on vesi, meri, veekogu, mis meiegi arenguloos on olulisel kohal. Ja nii voolab meist läbi ka kogu 800 aastane Tallinna ajalugu oma eri olekutes. Etendus lõpeb veepealse ilutulestikuga.

Lavastaja: Ingmar Jõela
Kunstnik, kostüümikunstnik: Ingmar Jõela
Muusikaline kujundus / live: Sander Mölder
Vokaal: Anne Türnpu
Tantsijad: Utopia Conceptual – Steffi Pähn, Miram Luhakooder, Eliisabel Jõela, Richard Beljohin, Ingmar Jõela, Egle-Riin Rüütel, Elina Ojasaar, Häldi Kasak, Marleen Jõela, Liina Lehis, Greta Raidma, Kardo Kukk, Aneta Varts, Eveli Ojasaar, Allar Valge

Produktsioon: Caspar Lootsmann. 

Kavas võib ette tulla muudatusi!

Jaga Sõpradega