RAEKOJA PLATS

Vanalinna süda, Raekoja plats muutub ka sel aastal omalaadseks vabaõhu kontsertsaaliks. Nelja päeva jooksul (12.-15. augustil) pakuvad muusikalist meelelahutust ning silmailu Eesti eriilmelised artistid ning oodata on ka välisesinejaid.
Raekoja platsi vabaõhukontsertidel kuuleb klassikalist muusikat, tuntud popmuusikuid, noori write my essay esinejaid, rahvalikke legende ehk vanalinna süda pakub neli päeva ehedat elamust igale muusikasõbrale.

VALI KUUPÄEV

12. AUGUST

13. AUGUST

14. AUGUST

15. AUGUST

12. AUGUST

}

19:00

Raekoja plats

39. Tallinna Vanalinna Päevade avamine ja ansambel Trad.Attack!

Trad.Attack! on võtnud missiooniks end üha proovile panna, olla aus ja pühendunud ning üllatada peale fännide ka iseend. (Loe edasi)

Kaheksa aastat tagasi komeedina Eesti muusikataevasse lennanud bänd on välja andnud viis albumit, mis kõik avanud nii kuulajatele kui muusikutele endile aina uusi ja mitmetahulisemaid maailmu, ning teeninud kodumaal juba 28 muusikaauhinda. Ent bändi ambitsioonid ei tunne (riigi)piire! Auasjaks on võetud esineda igas maailma riigis, et jagada ehedat ja otse südamest tulnud muusikat veel rohkemate inimestega. Üles on astutud juba 37 riigis, pea igal mandril, kontserte on antud ka Woodford Folk festivalil Austraalias, Womadil Ühendkuningriigis ja Tšiilis, Rainforest World Music festivalil Malaisias, Vancouver Folk festivalil Kanadas ning Womex showcase-festivalil. Trad.Attack!’i lend jätkub, ja aina kõrgemal…

13. AUGUST

}

14:00

Raekoja plats

“Helenduv Ida-Virumaa”. Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri ja solistide kontsert.

Kolmandat aastat tegutsev orkester koosneb muusikaharidust saanud gümnasistidest ning andekatest lauljatest. (Loe edasi)

Koolimaja ehitus oli alles pooleli ja sõna otseses mõttes laoti punastest tellistest välismüüri, kui uue gümnaasiumi tulevased õpilased tegid naaberkooli ruumides juba innukalt proove. Nüüdseks on üles astutud kümnetel Ida-Virumaa lavadel, suurim projekt – kooli eestvedamisel kaks aastat toimunud kontserdid “Väike laul suurele lavale” Jõhvi kontserdimajas. Esinemine vanalinna päevadel on esmakordne väljaspool Ida-Virumaad. Kava koosneb kahest osast: esmalt kõlavad noorte parimad omaloomingulised laulud, kava teine pool pakub aga ABBA igihaljast muusikat. Spetsiaalselt noorteorkestri koosseisule on seaded teinud heliloojad Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla.

}

15:00-17:00

Raekoja plats

Vanalinna päevade mõttetalgud “Tänane unistus, homne reaalsus”

Eestlased on ikka teinud suuri asju talgukorras. Nüüd teeme seda mõttetalgutel – see on hea formaat sünergia tekkeks ja huvitatud osapoolte kokkuviimiseks. (Loe edasi)

Modereerib Toomas Luhats, otseülekanne: kultuur.err.ee; kunstnik/illustraator: Lumimari.

Koroonaviiruse loodud olukord annab võimaluse (ümber)mõtestada vanalinna. Tühjad tänavad ja hotellid, suletud ärid, kohvikud ja muuseumid – milline on tulevik? Et vaktsiinidki ei pruugi taastada pandeemia-eelset olukorda, tasub pigem otsida uusi võimalusi. Kriisikavade tegemise kõrval on praegune aeg ka unistamiseks ideaalne: mis VÕIKS vanalinnas veel olla? Millega VÕIKS täita need tühjad tänavad ja ruumid? Millised tegevused VÕIKSID vanalinna tänavatele tuua taas melu ja püsiva elu? Mis VÕIKS tuua inimesed tagasi vanalinna? Milline VÕIKS olla meie kõigi unistuste vanalinn?

Vanalinna päevad pakuvad võimaluse unistada ja seda potentsiaaliga muuta unistused reaalsuseks.

Erinevad huvigrupid (muinsuskaitsjad, elanikud, ettevõtjad, turismiettevõtted, muuseumid jt) esitavad oma ideid, mis väärtustaks ja elavdaks keskkonda, pakuks inimestele elamusi, arvestades vanalinna unikaalseid olusid.

Ideede kohta annavad tagasisidet linnavalitsuse ja Kesklinna esindajad ning spetsialistid mitmest valdkonnast. Esitlust laval illustreerib visuaal, mis on inspireeritud osalejate antud sisendist. Lõpuks moodustub „pilt unistuste vanalinnast“. Kunstnik: Lumimari

}

18:30

Raekoja plats

TERMINAATOR LIVE@RAEKOJA PLATS

Terminaator on nähtus, mis Eesti publikule tutvustamist ei vaja.

Üle kolme aastakümne kümneid tuhandeid inimesi hullutanud bänd on tuntud oma aegumatute hittide ja energilise lavashow poolest. LIVE@RAEKOJAPLATS on kordumatu elamus, millest ei või ilma jääda!
Termikas on:
Jaagup Kreem – vokaal
Taavi Langi – kitarr
Henno Kelp – bass
Roland Puusepp – trummid
Rene Puura – klahvpillid

}

20:00

Raekoja plats

Talsingi Keikka: Pelle Miljoona (Soome), Vennaskond, J.M.K.E ja Villu Tamme

Esinevad soome ja ja eesti muusikud, kes on käinud läbi pika tee läbi tule ja vee. (Loe edasi)

Pelle Miljoona oma bändiga Rockers Soomest, Helsingist ja ansamblid J.M.K.E ja Vennaskond Eestist, Tallinnast. Bändi frontmänid, lauljad Pelle Miljoona, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky on kõik seotud punk-kultuuriga. Pelle Miljoona on Soome pungi teerajajaid juba 1970ndate lõpust, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky 1980ndatest. Sidemed Soomega on olnud alates 1980ndate lõpust tihedad. J.M.K.E`l oli põhjanaabrite pool hittlugu “Tere Perestroika” ja edukad on olnud ka albumid. Vennaskond aga emigreerus 1989. aastal mõneks ajaks üldse Soome. Pelle Miljoona on aga Soomes tänaseni hinnatud ja värvikas artist, kes pole jätnud lootust, et saab ka maailma paremaks muuta.
Kontsertiga avame ühtlasi Tallinna Linnamuuseumi ( Vene tn 17) näituse “Musa – tunnel Talsingi 1960-1990 – Soomest vabaduse viise otsimas” Näitus vaatleb, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti noored nõukogude ajal Soome televisiooni vaatasid ja raadiot kuulasid, et maailma muusikast osa saada. Kontsert sünnib koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Soome Instituudi ja Tallinna Kultuuriametiga.

14. AUGUST

}

12:30

Raekoja plats

Käpakäik

Heategevusliku koerte marsi Käpakäik show.

}

13:00-13:30

Raekoja plats

Leedu folkloorirühm Dolija

Noored tantsijad ja muusikud, kes on tulnud folkloorset külakosti tooma ja esinevad Rahvakultuuri alal, annavad ka väikese kontserdi Raekoja platsil.

}

13:30-14:30

Raekoja plats

Väägvere külakapell

Väägvere Külakapell on nooruslikult äge ja särtsakas rahvamuusika ansambel. Laulu saateks kõlavad eesti lõõts, karmoška, kandled, viiulid, bass, jauram. Muusika järgi saab tantsu vihtuda, hääle kähedaks laulda ja lihtsalt kuulata. 

}

15:00

Raekoja plats

Tantsuline mõtisklus „Legendaarsete aastate lood ja tantsud“

Mõtisklus räägib meie ümber toimuva väljendumisest tantsuloomes. Samuti sellest, kuidas legendaarseks saab päriselt olnu, mitte legend. Esitavad tantsu- ja kultuurikodu MODUS tantsijad ja pillimees.

}

16:00

Raekoja plats

TTÜ Akadeemiline meeskoor

Äsja 75-aastaseks saanud Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor on kooslus, mis on juba aastakümneid paistnud lisaks kõrgele laululisele tasemele silma ka väga tugeva ja uuendusliku mõttelennuga organisatsioonina. Nendele meestele meeldib teostada alati asju pisut omamoodi, olla oma ideedega leidlikud ja unikaalsed. Aga kõige olulisem on muidugi hästi laulda ja kuulajatele muusikalist naudingut pakkuda.Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigendid on Valter Soosalu ja Heldur Harry Põlda.

}

18:00

Raekoja plats

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri filmimuusika kontsert „Rüütel ilmub pimedusest…“

TTÜ puhkpilliorkestri kontserdil rullub lahti teekond läbi maailma kinoklassika muusikaparemiku. Nii kõlavad legendaarsed teemad James Bondi, Aladdini, Roosa Pantri jt filmidest. Kostub nii piraatide kettide kõlinat kui pimeduse rüütli sammukõminat. Mitmeid kuulsaid muusikapalu ilmestavad eri tantsustuudiote originaalkoreograafia, kuulsates filmilauludes löövad kaasa ka vokaalsolistid David O’Brock ja Cedric Mäeväli. Esineb TTÜ puhkpilliorkester, dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli. Kaastegevad tantsijad stuudiotest Free Flow, Zahira, Danceland, Pro Level.

}

20:00

Raekoja plats

Tšellokvartett C-JAM

Neli meest, neli tooli, neli tšellot ja kaunis muusika. Iga lugu on juba oma aja legend. C-JAM on unikaalne kooslus, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ülimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema.

15. AUGUST

}

11:30

Raekoja plats

Nukuteatrite “maratoni” avatseremoonia. UNIMA Eesti Keskus

Rongkäik Raekoja platsilt Kodulinna Maja juurde (Gümnaasiumi 3). UNIMA Eesti Keskuse peamiseks eesmärgiks on arendada, väärtustada ja tutvustada eesti nukuteatrikunsti nii Eestis kui kogu maailmas.

}

12:00

Raekoja plats

Noorteorkestrite kontserdid

Noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrid toovad kuulajateni tuntuimad palad maailmaklassikast, eesti muusikast ja filmimuusika hitid. Esinevad Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, dirigendid Ott Kask ja Katrin Talmar, Harjumaa Keelpilliorkester, dirigent Imre Rohuväli jt.

}

14:00

Raekoja plats

EiK

Eesti muusik ja luuletaja EiK seob oma loomingus emakeelsed tekstid ja alternatiivse hiphopi. Püüdes jäädvustada elu lihtsustatud lühivormidesse, triivib EiK üha kaugemale räppmuusika seatud piiridest ning tikib oma loomingusse mõjutusi nii indie’st, filmikunstist kui eelmise sajandi sürrealistidest.

Esimesed salmid kirjutas ta umbes 6-aastasena, (Loe edasi)

2014. aastal alanud muusikukarjääri jooksul on välja andnud 5 plaati, teinud koostööd erinevate kodumaiste artistidega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Stig Rästa, Maris Pihlap, Sammalhabe ja Arop, esinenud nimekatel festivalidel ning soojendanud Rejjie Snow’d ja Frankie Animali. 2018 lõi EiK käed plaadifirmaga TIKS records, viimase alt ilmus kevadel ka EiKi paremaid palasid ja produtsent Luurel Varga taustu põimiv kogumikvinüül “TIKS 097”.

}

16:00

Raekoja plats

Ans. Heldene Aeg

Nooruslikust elujõust ja lahvatavast energiast pakatav professionaalne muusikakollektiiv esitab tuntud lugusid omas mahlas ning on hea tuju maaletooja. (Loe edasi)

Ansambli kõla ja karakterit iseloomustavad kõige paremini sõnad funk, gospel, jazz ja soul. Vokaal – Kristina Viktoria Hedman /„Viki“; kitarr, taustvokaal – Karl Madis Pennar /„Pennar“; basskitarr, taustvokaal – Joosep Talumaa /„Joss“;  saksofon – Allan Kaljaste /„Allan“; trummid – Madis Katkosilt /„Katko“; klahvpill – Mathei Florea; trompet – Mikk Uusmäe.

}

18:00

Raekoja plats

Vaiko Eplik ja Eliit

Vaiko Eplik on oma muusikalise tegevuse jooksul olnud aktiivne paljudes eesti ansamblites, andnud välja paarkümmend kauamängivat heliplaati, produtseerinud muusikat ka teistele ja kirjutanud kokku paar tuhat laulu. Parimaid neist saab elavas ettekandes kuulda ansambli Eliit esituses. Ansamblisse kuuluvad Vaiko Eplik, Sten Šeripov, Kostja Tsõbulevski ja Kallervo Karu.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi!
Jaga Sõpradega