13. AUGUST PROGRAMM

RAEKOJA PLATS

}

14:00

Raekoja plats

“Helenduv Ida-Virumaa”. Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri ja solistide kontsert.

Kolmandat aastat tegutsev orkester koosneb muusikaharidust saanud gümnasistidest ning andekatest lauljatest. (Loe edasi)

Koolimaja ehitus oli alles pooleli ja sõna otseses mõttes laoti punastest tellistest välismüüri, kui uue gümnaasiumi tulevased õpilased tegid naaberkooli ruumides juba innukalt proove. Nüüdseks on üles astutud kümnetel Ida-Virumaa lavadel, suurim projekt – kooli eestvedamisel kaks aastat toimunud kontserdid “Väike laul suurele lavale” Jõhvi kontserdimajas. Esinemine vanalinna päevadel on esmakordne väljaspool Ida-Virumaad. Kava koosneb kahest osast: esmalt kõlavad noorte parimad omaloomingulised laulud, kava teine pool pakub aga ABBA igihaljast muusikat. Spetsiaalselt noorteorkestri koosseisule on seaded teinud heliloojad Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla.

}

15:00-17:00

Raekoja plats

Vanalinna päevade mõttetalgud “Tänane unistus, homne reaalsus”

Eestlased on ikka teinud suuri asju talgukorras. Nüüd teeme seda mõttetalgutel – see on hea formaat sünergia tekkeks ja huvitatud osapoolte kokkuviimiseks. (Loe edasi)

Modereerib Toomas Luhats, otseülekanne: kultuur.err.ee; kunstnik/illustraator: Lumimari.

Koroonaviiruse loodud olukord annab võimaluse (ümber)mõtestada vanalinna. Tühjad tänavad ja hotellid, suletud ärid, kohvikud ja muuseumid – milline on tulevik? Et vaktsiinidki ei pruugi taastada pandeemia-eelset olukorda, tasub pigem otsida uusi võimalusi. Kriisikavade tegemise kõrval on praegune aeg ka unistamiseks ideaalne: mis VÕIKS vanalinnas veel olla? Millega VÕIKS täita need tühjad tänavad ja ruumid? Millised tegevused VÕIKSID vanalinna tänavatele tuua taas melu ja püsiva elu? Mis VÕIKS tuua inimesed tagasi vanalinna? Milline VÕIKS olla meie kõigi unistuste vanalinn?

Vanalinna päevad pakuvad võimaluse unistada ja seda potentsiaaliga muuta unistused reaalsuseks.

Erinevad huvigrupid (muinsuskaitsjad, elanikud, ettevõtjad, turismiettevõtted, muuseumid jt) esitavad oma ideid, mis väärtustaks ja elavdaks keskkonda, pakuks inimestele elamusi, arvestades vanalinna unikaalseid olusid.

Ideede kohta annavad tagasisidet linnavalitsuse ja Kesklinna esindajad ning spetsialistid mitmest valdkonnast. Esitlust laval illustreerib visuaal, mis on inspireeritud osalejate antud sisendist. Lõpuks moodustub „pilt unistuste vanalinnast“. Kunstnik: Lumimari

}

18:30

Raekoja plats

TERMINAATOR LIVE@RAEKOJA PLATS

Terminaator on nähtus, mis Eesti publikule tutvustamist ei vaja.

Üle kolme aastakümne kümneid tuhandeid inimesi hullutanud bänd on tuntud oma aegumatute hittide ja energilise lavashow poolest. LIVE@RAEKOJAPLATS on kordumatu elamus, millest ei või ilma jääda!
Termikas on:
Jaagup Kreem – vokaal
Taavi Langi – kitarr
Henno Kelp – bass
Roland Puusepp – trummid
Rene Puura – klahvpillid

}

20:00

Raekoja plats

Talsingi Keikka: Pelle Miljoona (Soome), Vennaskond, J.M.K.E ja Villu Tamme

Esinevad soome ja ja eesti muusikud, kes on käinud läbi pika tee läbi tule ja vee. (Loe edasi)

Pelle Miljoona oma bändiga Rockers Soomest, Helsingist ja ansamblid J.M.K.E ja Vennaskond Eestist, Tallinnast. Bändi frontmänid, lauljad Pelle Miljoona, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky on kõik seotud punk-kultuuriga. Pelle Miljoona on Soome pungi teerajajaid juba 1970ndate lõpust, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky 1980ndatest. Sidemed Soomega on olnud alates 1980ndate lõpust tihedad. J.M.K.E`l oli põhjanaabrite pool hittlugu “Tere Perestroika” ja edukad on olnud ka albumid. Vennaskond aga emigreerus 1989. aastal mõneks ajaks üldse Soome. Pelle Miljoona on aga Soomes tänaseni hinnatud ja värvikas artist, kes pole jätnud lootust, et saab ka maailma paremaks muuta.
Kontsertiga avame ühtlasi Tallinna Linnamuuseumi ( Vene tn 17) näituse “Musa – tunnel Talsingi 1960-1990 – Soomest vabaduse viise otsimas” Näitus vaatleb, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti noored nõukogude ajal Soome televisiooni vaatasid ja raadiot kuulasid, et maailma muusikast osa saada. Kontsert sünnib koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Soome Instituudi ja Tallinna Kultuuriametiga.

LOOD JA LEGENDID

}

12:00-12:45

Raeapteek (Raekoja plats 11)

Raeapteegi ekskursioon ja töötuba

Keskaegses rõivastuses giid teeb ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Juttu tuleb nii huvitavatest apteekritest, kes Raeapteegis tegutsenud, kui põnevatest ravimitest, mida vanasti apteegis kasutati. Keldrisaalis toimub köömne uhmerdamise töötuba, mille käigus selguvad selle iidse maitse- ja ravimtaimega seotud uskumused ja legendid ning köömnete uskumatult laiad kasutusvõimalused. Iga osaleja saab kotikese köömnetega koju kaasa. Soovi korral saab maitsta köömneteed. Üritus kestab u 45 min. Hind 5€/osaleja. Sobib lastele al 7a. Vajalik eelregistreerimine revalirae@apotheka.ee

Kohad täis!

}

14:00-16:30

Kirjeldustõlkega Tallinna vanalinna lähiajaloo tuur

Giid ja grupijuht muuseumipedagoog ja kirjeldustõlk Kadi Kriit. NB! Eelkõige nägemispuudega inimestele. Eelregistreerumine Arhitektuurimuuseumi kodulehel

}

15:00-21:00

Väikese Rannavärava Bastioni haljasala (Kanuti tee)

Legend? Eestlased on parimad kiikujad. Kiiking, kohalik spordiala igaühele

Meelelahutus, mis kutsub tallinlasi ja linna külalisi proovima kohalikku spordiala, kiikingut. Seda vabal valikul kostümeerituna. Vaja on sooritada üks või mitu võlliületust ja teha sellest ohtralt jäädvustusi, mis lisavad värvi vanalinna päevade kavva. Kiigele pääseb ka kostümeerimata, sest ennekõike jagatagu rõõmu.

}

16:00-16:45

Raeapteek (Raekoja plats 11)

Raeapteegi ekskursioon ja töötuba

Keskaegses rõivastuses giid teeb ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Juttu tuleb nii huvitavatest apteekritest, kes Raeapteegis tegutsenud, kui põnevatest ravimitest, mida vanasti apteegis kasutati. Keldrisaalis toimub köömne uhmerdamise töötuba, mille käigus selguvad selle iidse maitse- ja ravimtaimega seotud uskumused ja legendid ning köömnete uskumatult laiad kasutusvõimalused. Iga osaleja saab kotikese köömnetega koju kaasa. Soovi korral saab maitsta köömneteed. Üritus kestab u 45 min. Hind 5€/osaleja. Sobib lastele al 7a. Vajalik eelregistreerimine revalirae@apotheka.ee

Kohad täis!

}

16:00-17:00

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ees (Pikk 17)

Ringkäik Jüri Kuuskemaaga “Ebausust vanas Tallinnas. 13 ja reede – kas on väga ohtlik päev”, vene keeles

Kogunemine Suurgildi hoone ees (Pikk 17). Eelregistreerimine EELREGISTREERIMA

}

16:00-18:30

Ekskursioonide sari Avatud Majad: Uus arhitektuur Tallinna vanalinnas

Giid ja grupijuht arhitektuuriajaloolane Carl-Dag Lige. Eelregistreerimine Arhitektuurimuuseumi kodulehel

}

16:30

Adamson-Ericu Muuseum (Lühike jalg 3)

Kuraatorituur näitusel “Kimono. Jaapani ilu puudutus”

Näitus „Kimono. Jaapani ilu puudutus” tutvustab Jaapani üht tuntumat ja kaunimat sümbolit – kimonot. Traditsioonilist laadi kimonod, aksessuaarid ja fotod annavad põneva sissevaate jaapani kultuuri igapäevaelu, aastaaegade vaheldumise ning jaapanlaste elukaart tähistavate pidulike sündmuste kaudu. Osalemine muuseumipiletiga.

}

17:00

Vabamu ees (Toompea 8)

Ringkäik “Vabaduse ja taastamise radadel”, inglise keeles

Kokkusaamine Vabamu ees (Toompea 8). Eelregistreerimine Vabamu kodulehel

}

17:00

Tallinna Raekoda

Ringkäik „Punase munga lood“ Konstantin Nikolajeviga, vene keeles

Kokkusaamine Raekoja ees. EELREGISTREERIMA

}

17:00

Raekoja plats 12

Ringkäik Boris Dubovikuga “Minu vanalinn”

Kokkusaamine Raekoja plats 12 ees. EELREGISTREERIMA

}

18:00-22:00

Vabaduse väljak 8

Legendaarne KUKU

“Vanalinnapäevade lugudes ja legendides elustame Vabaduse Väljaku ääres üheks õhtuks aastakümnetetaguse kultuspaiga. See koht on seotud Kunstihoonega, liikmekaartidega klubiga, loovuse ja lustiga. Arvasite ära? Tegemist on legendaarse Kuku Klubiga. Muusikanostalgiat “Kukerpillidelt”, külalisi, nii meenutajaid kui hilisemaid, usutleb Artur Raidmets. Publik saab kaasa lüüa teemakohases viktoriinis. Ja seekord ei ole klubikaarti ega soovitajaliikmeid vaja – oodatud on kõik ja piletiraha maksma ei pea!”

}

18:00-19:00

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ees (Pikk 17)

Ringkäik Jüri Kuuskemaaga “Ebausust vanas Tallinnas. 13 ja reede – kas on väga ohtlik päev”

Kogunemine Suurgildi hoone ees (Pikk 17). EELREGISTREERIMA

}

18:00

Suurgildi hoone (Pikk 17)

Eriekskursioon “Keskaja naiste ohtlik elu”

Krista Sarv Ajaloomuuseumist räägib muuseumi ringkäigu jooksul keskaja naiste elu pahupoolest, kiusatustest ja ohtudest, mis võisid tabada muidu vaga inimest. Suurgildi hoone (Pikk 17). Osalemistasu 6 €.

}

18:00-19:30

Tallinna Linnamuuseum (Vene 17)

Linnaekskursioon “Tallinna lugude ja legendide sekskursioon”, vene keeles

“Sekskursioon “Kõlvatu Tallinn”. Juunis avanes Tallinna Linnamuuseumis näitus “Kõlvatu Tallinn”, mis räägib tallinlaste patuelust läbi aja, erinevatest ihadest ja nendega kaasnenud tabudest. Sügisõhtu tuuridel anname aimu, millest näitusel juttu tuleb, liigume vanalinnas ringi ning õpime tunda armumaagia taimi ja veel nii mõndagi muud üsna kõlvatut! Elamuslik ekskursioon sisaldab ka töötuba käeliste tegevustega. Täiskasvanute tuur algab Linnamuuseumist ja liigub mööda Tallinna vanalinna. Vanusepiirang: alla 16 keelatud! Kokkusaamine Tallinna Linnamuuseumis (Vene 17). Piletid müügil Piletilevis

}

18:00

KGB vangikongide ees (Pikk 59)

Ringkäik “Nõukogude aja jäljed vanalinnas”

Kokkusaamine KGB vangikongide ees (Pikk 59). Eelregistreerimine Vabamu kodulehel

}

19:00-20:30

Tallinna Linnamuuseum (Vene 17)

Linnaekskursioon “Tallinna lugude ja legendide sekskursioon”

Kokkusaamine Tallinna Linnamuuseumis (Vene 17). Piletid müügil Piletilevis

}

19:00

Taani kuninga aed, Neitsitorni ees (Lühike jalg 9A)

Ringkäik „Kummitused Tallinna vanalinnas“ Eduard Paul Kohlhofiga, vene keeles

Kokkusaamine Taani Kuninga aias Neitsitorni ees. EELREGISTREERIMA

}

20:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Kella kaheksa kontsert: ansambel Leik muuseumi Assauwe sisehoovis

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav koosseis (Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu), kes kannab eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12).

}

20:30

Advent kirik (Mere puiestee 3)

Siim Aimla LOOD JA LEGENDID KIRIKUTES

Liigutakse kirikust kirikusse.

20:30   Advent kirik (Mere puiestee 3)

21:00   Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18)

21:30   Tallinna Püha Vaimu kirik (Pühavaimu 2)

}

21:00

Ringkäik “Kuuldavasti siin kummitab”, Jaak Juske aitab selgust luua

}

Viru värava torn

Kunstiprojektid linnaruumis rühmituselt W64: (Rapuntsli)patsid. 

Viru värava tornil ripuvad rahvusvärvides (Rapuntsli)patsid. Nii nagu Polzunov leiutas aurumasina, Popov raadio, on Rapuntsel linnakodanike teadmata elanud Viru tornis. (Loe edasi)

Ta laulab kuuldamatult-kütkestavalt, lastes alles nüüd patsid/habeme alla. Tema tähelepanu püüavad köita soolise võrdõiguslikkuse kvoodi alusel nii printsess Accipiter-Moor kui prints de Õllekvart’s. Rapuntsli rõivad hakkavad peagi vöökohast pigistama.

}

Katariina käik

Kunstiprojektid linnaruumis rühmituselt W64: Ülemiste vanakese veekaristuse helid

Katariina käigus kostavad läheneva Ülemiste vanakese veekaristuse helid. Ariel Lagle originaalmuusika. (Loe edasi)

Ära sa ütle (et Tallinn on valmis)! Sest valminud linna poole hoiatavalt kohisevast, mäslevast ja vahutavast veest ei kosta eriti üle vahtplasti ja kraana vaikne nasaalne hääl.

}

Oleviste kirik (Lai 50)

Kunstiprojektid linnaruumis rühmituselt W64: Tulikahju

Oleviste kiriku juures kostavad kõue-, raju-, vihma- ja põlenguhelid, meenutamaks kirikut korduvalt süüdanud välgutabamusi ja tulekahjusid. Ariel Lagle originaalmuusika. (Loe edasi)

Kirik on vähemalt kolm korda täielikult maha põlenud ja pikne on süüdanud torni kaheksa korda. Tuntuimad neist: 1433, 1625, 1820 ja viimati 1931. Kiriku ehitamiste ja taastamiste käigus olevat mitmed ehitusmehed ja -meistrid kukkudes hukka saanud.

MUUSIKA

}

14:00

Raekoja plats

“Helenduv Ida-Virumaa”. Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri ja solistide kontsert

Kolmandat aastat tegutsev orkester koosneb muusikaharidust saanud gümnasistidest ning andekatest lauljatest. (Loe edasi)

Koolimaja ehitus oli alles pooleli ja sõna otseses mõttes laoti punastest tellistest välismüüri, kui uue gümnaasiumi tulevased õpilased tegid naaberkooli ruumides juba innukalt proove. Nüüdseks on üles astutud kümnetel Ida-Virumaa lavadel, suurim projekt – kooli eestvedamisel kaks aastat toimunud kontserdid “Väike laul suurele lavale” Jõhvi kontserdimajas. Esinemine vanalinna päevadel on esmakordne väljaspool Ida-Virumaad. Kava koosneb kahest osast: esmalt kõlavad noorte parimad omaloomingulised laulud, kava teine pool pakub aga ABBA igihaljast muusikat. Spetsiaalselt noorteorkestri koosseisule on seaded teinud heliloojad Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla.

}

17:00

Tallinna raekoda

Kontsert “Caro! Bella!”

Barokiajastu duette ja aariaid teatraalses võtmes esitavad Ksenia Rossar (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor) ja ansambel Ars Revalia. Piletid müügil Fientas; Piletilevis ning enne algust kohapeal.

}

18:00

Eesti Loodusmuuseumi hoov (Lai 29A)

Kammernaiskoor LU kontsert “Ilmaratas”

Kammernaiskoor Lu on sündinud endistest Ellerheina lastekoori lauljatest, koos laulame alates 2014.a.sügisest. Repertuaaris on peamiselt Eesti heliloojate teosed. Nii ka täna. Aegumatud naiste laulud, vahel pidulikumad, vahel argisemad. Naiste laul, nagu suvine soe vihm, paneb head asjad kasvama. Koori juhatab Reeda Toots. Ootame!

}

18:30

Raekoja plats

Terminaator Live@Raekoja plats

Terminaator on nähtus, mis Eesti publikule tutvustamist ei vaja.

Üle kolme aastakümne kümneid tuhandeid inimesi hullutanud bänd on tuntud oma aegumatute hittide ja energilise lavashow poolest. LIVE@RAEKOJAPLATS on kordumatu elamus, millest ei või ilma jääda!
Termikas on:
Jaagup Kreem – vokaal
Taavi Langi – kitarr
Henno Kelp – bass
Roland Puusepp – trummid
Rene Puura – klahvpillid

}

19:00

Niguliste Muuseum (Niguliste 3)

Hortus Musicus “Maarja. Salve Regina”

Maarjalaulud keskajast barokini. Niguliste Muuseum (Niguliste 3). Piletid müügil Piletilevis

}

20:00

Raekoja plats

Talsingi Keikka: Pelle Miljoona (Soome), Vennaskond, J.M.K.E ja Villu Tamme

Esinevad soome ja ja eesti muusikud, kes on käinud läbi pika tee läbi tule ja vee. (Loe edasi)

Pelle Miljoona oma bändiga Rockers Soomest, Helsingist ja ansamblid J.M.K.E ja Vennaskond Eestist, Tallinnast. Bändi frontmänid, lauljad Pelle Miljoona, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky on kõik seotud punk-kultuuriga. Pelle Miljoona on Soome pungi teerajajaid juba 1970ndate lõpust, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky 1980ndatest. Sidemed Soomega on olnud alates 1980ndate lõpust tihedad. J.M.K.E`l oli põhjanaabrite pool hittlugu “Tere Perestroika” ja edukad on olnud ka albumid. Vennaskond aga emigreerus 1989. aastal mõneks ajaks üldse Soome. Pelle Miljoona on aga Soomes tänaseni hinnatud ja värvikas artist, kes pole jätnud lootust, et saab ka maailma paremaks muuta.
Kontsertiga avame ühtlasi Tallinna Linnamuuseumi ( Vene tn 17) näituse “Musa – tunnel Talsingi 1960-1990 – Soomest vabaduse viise otsimas” Näitus vaatleb, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti noored nõukogude ajal Soome televisiooni vaatasid ja raadiot kuulasid, et maailma muusikast osa saada. Kontsert sünnib koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Soome Instituudi ja Tallinna Kultuuriametiga.

}

20:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Kella kaheksa kontsert: ansambel Leik muuseumi Assauwe sisehoovis

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav koosseis (Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu), kes kannab eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12).

}

20:30

Advent kirik (Mere pst 3)

“Lood ja legendid kirikutes”, Siim Aimla ja Jürgen Rooste

Liigutakse kirikust kirikusse.

20:30   Advent kirik (Mere puiestee 3)

21:00   Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18)

21:30   Tallinna Püha Vaimu kirik (Pühavaimu 2) 

TEATER JA TÄNAVAKUNST

}

15:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Commedia dell’ arte etendus „Viva Commedia!“

Renessansiaegne Itaalia tänavateater kohtub kaasaja tudengitega ning mõjub sama värskelt ja meeli erutavalt kui sajandeid tagasi. Lavastaja Matteo Spiazzi. Mängivad TÜ VKA teatrikunsti tudengid. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12). EST, ENG

}

16:00-19:00

Viru 14

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Kollihoov (Viru 14). Duoteater: Õõvaõu.

Tallinna skandaalseimast ja saladuslikust mõrvast 29. märtsil 1885 kõneleb Eduard Bornhöhe romaan „Kollid". (Loe edasi)

Õõvastava loo ärevas toimumispaigas rullub lahti performance-teater korraga kahele vaatajale-osalejale, ülejäänud külastajad osalevad distantsi hoides. Selle ning enam-vähem tõepäraste Tallinna lugude ja legendide osalt teatraliseeritud ettekandmisega esinevad täistundidel vahelduvalt kunstirühmituse W64 liikmed Pille Kivihall, Eero Kotli, Sigrid Huik, Tiit Rammul, Ariel Lagle, Kersti Laanmaa, Tõnu Arrak ja muusik Li Langebraun erinevatel instrumentidel.

}

18:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Commedia dell’ arte etendus „Viva Commedia!“

Renessansiaegne Itaalia tänavateater kohtub kaasaja tudengitega ning mõjub sama värskelt ja meeli erutavalt kui sajandeid tagasi. Lavastaja Matteo Spiazzi. Mängivad TÜ VKA teatrikunsti tudengid. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12). EST, ENG

}

16:00

Viru tänava lillemüüjate-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tantsulavastus „Me oleme ise legendide loojad“, Eesti Tantsuagentuuri Tantsukool

Kui mäletame oma minevikku, elame olevikus ja pöörame avatud meelega oma pilgud tuleviku suunas, siis on kõik võimalik. Tantsulavastus kulgeb mööda vanalinna tänavaid ja viib meid rändama läbi erinevate lugude. (Loe edasi)

Armastades jutustada lugusid oma lastele ja lastelastele saavad meist kõigist legendide loojad ning aja möödudes saavad meie mälestustest linnalegendid või meie oma eluloo legendid. Lavastus keskendub ühe vanaisa mälestustele, mis on seotud tema nooruspõlve ja seiklustega vanalinna müüride vahel. Kas need lood on ka tõepõhised, jääb iga vaataja enda otsustada, sest kujutlusvõimel pole piire ning tõde ei olegi nendes lugudes oluline.

16:00   I lugu: Sissejuhatus Viru tänaval (lillemüüjate müügikohad)
Koreograafia: Igor Lider, Eliisa Sirelpuu (kaasaegne jazz, tänavatants)

16:15   II lugu: “Olde Hansas kummitab”, Olde Hansa esine plats
Etenduskunstnik Karoline Suhhov

16:30   III lugu: “Esimene armastus ei kordu!”, Raevangla fotomuuseumi esine tänav
Koreograafia: Valeria Januškevitš (lastetants balletialustel)

16:45   IV lugu: “Jälle see defitsiit: kust saab banaane?”, Lühike jalg – trepid
Koreograafia: Julia Koneva (kaasaegne jazz)

17:00   V lugu: “Kommisöömine teeb tuju heaks”, Neitsitorni esine
Koreograafia: Liisa Laine (eesti tants kaasaegses võtmes)

17:15   VI lugu:  “Kõik on võimalik!”, Vabaduse väljak
Koreograafia: Liisa Laine, Eliisa Sirelpuu (kõik tantsijad tulevad kokku, ühistants)

Kontseptsioon, idee ja lavastaja: Eliisa Sirelpuu

}

17:00

Viru tänava lillemüüjate-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: OMAtsirkus

OMAtsirkus on noorte kollektiiv, mis tegeleb tsirkusega. Just sellisega nagu noored ise tahavad ja oskavad. Olgu see siis kellegi jaoks uus või kellegi teise jaoks vana. OMAtsirkuse jaoks pole kõik trikid köitel ja trapetsitel, monoratastel ja rõngastega, kurikate ja pallidega, žongleerimine, akrobaatika ja ekvilibristika (tasakaalukunst) eesmärk omaette. Trikk kui selline on säärase tsirkuse puhul küll jätkuvalt olemas, aga see ei pruugi enam olla asi iseeneses, pigem osake tervikust. Sellise tsirkusega võib teha ja väljendada sisuliselt kõike, sh käsitleda inimeksistentsi paineid – miski pole võimatu.

OMAtsirkus on kollektiiv, kus kõik saavad võimaluse kasutada oma fantaasiat ja asetada end uutesse ja rasketesse olukordadesse läbi tsirkuse kunsti. Olgu siis kingsepp, direktor või tsirkuse artist. OMAtsirkus on võtnud oma eesmärgiks selgitada läbi oma tegevuse, et tsirkus on mõistuse ja muskli koostöö tulemus.

}

17:30

Viru tänava Raekoja-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas
Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Karl Tipp ja Kristjan Kannukene

Karl Tipp on mitmekülgne muusik, kes lisaks saksofoni mängimisele tegeleb ka muusika kirjutamise, luuletamise, koorilaulu ja ujumisega. Lisaks esineb sooloartistina tHerbalisti nime all ning plaanib aasta lõpus anda välja ka debüütalbumi.

Saksofon, torupill, keelpill.

Kristjan Kannukese instrumendiks on vioola. (Loe edasi)

Tänu sellele on ta olnud haaratud eriilmelistesse kooslustesse ja projektidesse, mis on hõlmanud laulmist, vioola- ja kitarrimängu rokkmuusika ning ka vanamuusika vallas. Eriti paelub teda vaba improvisatsioon oma autentse olemuse ja avarate väljendusvõimalusega. Ta on improviseerinud muusikute, näitlejate ja tantsijatega ning soovib seda suurima huviga jätkata.

}

18:00

Viru tänava lillemüüjate-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Tänavatud

Tänavatuid muusikuid on maailmas ainult 2. Need on Rauno ja Hain (neid tuntakse ka kui Hain ja Rauno). Nad pole ühelegi tänavale jäänud truuks ja mitte sellepärast, et nad pole truuduseks piisavalt küpsed (nad on koguaeg küpsed) vaid pigem seetõttu, et nende jaoks on kogu maailm üks suur tänav. Täpselt samamoodi on nende muusikaga – kõike ja läbisegi. “Tänavatud” ühendavad armastuse muusika vastu huumori, improvisatsioonide ja šokeeriva aususega. Üks on kindel – neid sa tahad näha oma tänavanurgal mängimas. Nad on pidudest karastatud, nad on rock’n’rolli rinde kindralid – nad on TÄNAVATUD!

}

18:30

Viru tänava Raekoja-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Tuleteater Zerkala valgusshow “Kohtumised kübermetsas”

Tuleteater Zerkala toob vaatajani värvika valgusshow. Müstilises kübermetsas kohtuvad rõõmsameelne karu, hunt-kriimsilm ja tarkuse kehastus öökull. Loomad seiklevad nii hea ja kurja kui reaalsuse ja üleloomuliku ääremail,
üllatades tuliste võitluste ja imeliste tantsudega.

}

19:00

Viru tänava lillemüüjate-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: OMAtsirkus

OMAtsirkus on noorte kollektiiv, mis tegeleb tsirkusega. Just sellisega nagu noored ise tahavad ja oskavad. Olgu see siis kellegi jaoks uus või kellegi teise jaoks vana. OMAtsirkuse jaoks pole kõik trikid köitel ja trapetsitel, monoratastel ja rõngastega, kurikate ja pallidega, žongleerimine, akrobaatika ja ekvilibristika (tasakaalukunst) eesmärk omaette. Trikk kui selline on säärase tsirkuse puhul küll jätkuvalt olemas, aga see ei pruugi enam olla asi iseeneses, pigem osake tervikust. Sellise tsirkusega võib teha ja väljendada sisuliselt kõike, sh käsitleda inimeksistentsi paineid – miski pole võimatu.

OMAtsirkus on kollektiiv, kus kõik saavad võimaluse kasutada oma fantaasiat ja asetada end uutesse ja rasketesse olukordadesse läbi tsirkuse kunsti. Olgu siis kingsepp, direktor või tsirkuse artist. OMAtsirkus on võtnud oma eesmärgiks selgitada läbi oma tegevuse, et tsirkus on mõistuse ja muskli koostöö tulemus.

}

19:30

Viru tänava Raekoja-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas
Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Karl Tipp ja Kristjan Kannukene

Karl Tipp on mitmekülgne muusik, kes lisaks saksofoni mängimisele tegeleb ka muusika kirjutamise, luuletamise, koorilaulu ja ujumisega. Lisaks esineb sooloartistina tHerbalisti nime all ning plaanib aasta lõpus anda välja ka debüütalbumi.

Saksofon, torupill, keelpill.

Kristjan Kannukese instrumendiks on vioola. (Loe edasi)

Tänu sellele on ta olnud haaratud eriilmelistesse kooslustesse ja projektidesse, mis on hõlmanud laulmist, vioola- ja kitarrimängu rokkmuusika ning ka vanamuusika vallas. Eriti paelub teda vaba improvisatsioon oma autentse olemuse ja avarate väljendusvõimalusega. Ta on improviseerinud muusikute, näitlejate ja tantsijatega ning soovib seda suurima huviga jätkata.

}

20:00

Viru tänava Raekoja-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Tuleteater Zerkala valgusshow “Kohtumised kübermetsas”

Tuleteater Zerkala toob vaatajani värvika valgusshow. Müstilises kübermetsas kohtuvad rõõmsameelne karu, hunt-kriimsilm ja tarkuse kehastus öökull. Loomad seiklevad nii hea ja kurja kui reaalsuse ja üleloomuliku ääremail,
üllatades tuliste võitluste ja imeliste tantsudega.

}

20:30

Viru tänava lillemüüjate-poolne ots

Fotol: Koroonast tingituna inimtühi Tallinna Raekoja plats 2021. aasta märtsikuus. Fotograaf Kristi Kadakas

Tänavakunsti programm: Tänavatud ansambel

Tänavatuid muusikuid on maailmas ainult 2. Need on Rauno ja Hain (neid tuntakse ka kui Hain ja Rauno). Nad pole ühelegi tänavale jäänud truuks ja mitte sellepärast, et nad pole truuduseks piisavalt küpsed (nad on koguaeg küpsed) vaid pigem seetõttu, et nende jaoks on kogu maailm üks suur tänav. Täpselt samamoodi on nende muusikaga – kõike ja läbisegi. “Tänavatud” ühendavad armastuse muusika vastu huumori, improvisatsioonide ja šokeeriva aususega. Üks on kindel – neid sa tahad näha oma tänavanurgal mängimas. Nad on pidudest karastatud, nad on rock’n’rolli rinde kindralid – nad on TÄNAVATUD!

LASTELE JA PEREDELE

}

13:00-18:00

Lahela (Snelli park)

Lahela lasteala laval

13:00-18:00   Avamine / laval toimuvad etteasted

13:00-13:10   Show “Kolmkümmend kolm ja üks laul”. Lasnamäe Põhikool, Moeteater “Mängime koos”.

13:25-14:20   Lasteekraani Muusikastuudio

14:30-15:00   Tants ja koorilaul. Tallinna Nõmme Huvikool

15:00-15:45   Liikumine ja pillimäng. Tallinna Nõmme Huvikool

16:30-17:00   Koos Tantsime Stuudio. Tallinna Huvikeskus Kullo

17:10-18:00   Noortekontsert „Esinevad andekad noored”

}

14:00-18:00

Lahela (Snelli park)

Tallinna noortekeskuste ala

Tallinna noortekeskuste alal osalevad Kesklinna, Mustamäe, Haabersti, Kristiine noortekeskused ja noorteorganisatsioon Youth Club Active. Võimalus tutvuda ning osaleda erinevates tegevustes.

}

13:00-14:00

Lahela (Snelli park)

Vanalinna ekskursioon noortele I

Tutvutakse Tallinna legendidega ning näidatakse nendega seoses erinevaid kohti. Riietus vastavalt ilmale. Eelregistreerimine reelika@kesklinnanoored.ee. Registreerimisel märkida, mitu inimest, mis vanustes ja millisel kellaajal soovitakse osaleda. Rühmas max 20 noort.

}

14:30-15:30

Lahela (Snelli park)

Vanalinna ekskursioon noortele II

Tutvutakse Tallinna legendidega ning näidatakse nendega seoses erinevaid kohti. Riietus vastavalt ilmale. Eelregistreerimine reelika@kesklinnanoored.ee. Registreerimisel märkida, mitu inimest, mis vanustes ja millisel kellaajal soovitakse osaleda. Rühmas max 20 noort.

}

16:30-17:30

Lahela (Snelli park)

Vanalinna ekskursioon noortele III

Tutvutakse Tallinna legendidega ning näidatakse nendega seoses erinevaid kohti. Riietus vastavalt ilmale. Eelregistreerimine reelika@kesklinnanoored.ee. Registreerimisel märkida, mitu inimest, mis vanustes ja millisel kellaajal soovitakse osaleda. Rühmas max 20 noort.

}

13:00-17:00

Lahela (Snelli park)

Kohal on Eesti Politsei, kes pakub lastele- ja noortele erinevaid põnevaid tegevusi

Politseikoerte show kell 16.40.

}

14:00-18:00

LAHELA (Snelli park)

Nukufilmi Lastestuudio Animatelk

Tutvustatakse lastele ja noortele animatsiooni põhitõdesid ja antakse võimalus igaühel teha oma animatsioon ehk multikas. Juba traditsiooniks kujunenud multikate hindamine sotsiaalmeedias ja parimate autasustamine.
}

13:00-18:00

Lahela (Snelli park)

Linnamuuseumi telk

13:00-15:00   Vana Toomase töötuba Kalamaja muuseumilt
13:00-16:00   „Tallinna legendide pajatused, mälu- ja muud mängud“ Tallinna Linnamuuseumilt
15:00-18:00   Fotomuuseumi “Päewapildi töökoda”

}

14:00-17:00

LAHELA (Snelli park)

Keskraamatukogu telk

14:00   Raamatubingo “Lood ja legendid” + vanalinna legendide ristsõna
15:00   Animatsiooni töötuba “Lood ja legendid”
16:00   Robootikaring
17:00   Nuti(kate) klubi ja koomiksite töötuba

}

13:00-18:00

Lahela (Snelli park)

Näomaalingud

}

14:00-18:00

LAHELA (Snelli park)

Fotokonkursi näitus

Tallinna Keskraamatukogu

13. AUGUST

}

15:00-19:00

Tornide väljak

Eesti Folkloorinõukogu pärimusküla

Võimalus tutvuda Eesti käsitöömeistrite loominguga ja osaleda töötubades.

Pärimuskülas tutvustavad oma loomingut ja teevad töötube:
Kätli Saarkoppel-Kruuser – südamepaela punumine
Lahemaa Pärimuskoda – puit ja villatöö
Olga Kublitskaja – niplispits
Piret Albert ja Katre Mägi – nahameistrid
Türi Käsitöötuba ja Kesk-Eesti Käsitööselts – villameistrid
Meeste käsitöö alal:
Karl-Eik Rebane – puitpaadi meisterdamine
Karmo Kiilmann ja Allar Altmets – sepatöö
Margus Rebane – korvide punumine
Meelis Kihulane – rahvuslik puutöö
Märt Viljaste – puitkausid teivastreipingil
Urmas Veersalu – rookroonid

}

17:00

Tornide väljak

Huvistuudio ÕHIN

Huvistuudio ÕHIN on Lagedil tegutsev pärimusliku- ja rahvaliku suunitlusega muusikakollektiiv, kes mängivad pilli ja laulavad. Nende repertuaaris on lood, mis tundides õpitud ja lemmikuteks kujunenud ning lood, mida on nad kogunud erinevatelt folgi- ja rahvamuusikapidudelt. Pillidest on esindatud väikekannel, ukulele, mandoliin, kitarr ja kontrabass. Vahest sekka torupill, viiul ja mõni vileline. Kõige nooremad pillimängijad on 5-aastased ja kõige vanemad täisealised. Muusikakollektiivi juhendab Lilian Kapp.

 

}

18:00-20:30

Tornide väljak

Tantsuklubi: Tartu Folklooriklubi Maatasa ja Leedu folkloorirühm Dolija

Maatasa alustas kooskäimist 2013. aastal, ühendades noored, kes eelnevalt olid tegutsenud koos rahvamuusikatöötluste ansamblites. Maatasa nime all astus koosseis esimest korda üles 16. veebruaril 2013. aastal rahvusvahelisel festivalil Baltica. Seda kuupäeva loetakse ka folklooriklubi sünnipäevaks.
Maatasa uurib Lõuna-Eesti (eelkõige Tartumaa) rahvapärimust nii tantsudes, lauludes, rahvajuttudes kui pillilugudes ning jagab hea meelega oma mõtteid ka rahvaga. Lisaks tegelevad noored Lõuna-Eesti rahvariiete põhjaliku uurimisega. Maatasa repertuaaris on vanemad ja uuemad tantsulood, regilaulud, aga ka 19.-20. sajandi vahetusel väga moes olnud armastus- ja külalaulud ning pillilood.

Žvėrynas gümnaasiumi (Vilnius) folklooriansambel Dolija loodi 1998. aastal. Ansambel koondab erivanuses noored, kes naudivad traditsioonilisi laule, tantse, pillilugusid. Liikmed mängivad ka ise mitmeid rahvapille – vilepille, leedu vilesid, viiulit, akordionit. Ansambel on palju esinenud. Igal aastal võetakse osa festivalist Skamba skamba kankliai. 2009. aastal oli ansamblil au anda kontsert Hispaania kuningapaarile. Lisaks kontsertidele erinevates Leedu paikades (Klaipeda, Drusnkininkai, Varena, Trakai) on ansambel osalenud ka välisfestivalidel Makedoonias, Slovakkias, Venemaal ja Poolas.
Juhendaja: Vilija Vaitkienė.

TÖÖTOAD

}

12:00-17:00

Katariina Gild (Vene 12)

Katariina Gildi töötuba “SUVEniir”

Mõeldud kõigile neile, kes soovivad midagi uut õppida, aga eelkõige neile, kes keelduvad unustamast mõistet “suveniir”. Viimane aasta on suveniirid sügavaimasse unne suigutanud, töötoas aitame neid üles äratada. Suveniiriks pakume märke, käepaelu ja muudki enese lähedal hoidmiseks mõeldud rohkem või vähem mõistlikke vidinaid, mida katame müstilisest vanalinnast pärit ornamentide, elukate ja pühade kaitsemärkidega. Rõõmustame suve. €

}

12:00-12:45

Raeapteek (Raekoja plats 11)

Raeapteegi ekskursioon ja töötuba

Keskaegses rõivastuses giid teeb ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Juttu tuleb nii huvitavatest apteekritest, kes Raeapteegis tegutsenud, kui põnevatest ravimitest, mida vanasti apteegis kasutati. Keldrisaalis toimub köömne uhmerdamise töötuba, mille käigus selguvad selle iidse maitse- ja ravimtaimega seotud uskumused ja legendid ning köömnete uskumatult laiad kasutusvõimalused. Iga osaleja saab kotikese köömnetega koju kaasa. Soovi korral saab maitsta köömneteed. Üritus kestab u 45 min. Hind 5€/osaleja. Sobib lastele al 7a. Vajalik eelregistreerimine revalirae@apotheka.ee

Kohad täis!

}

13:00

Laboratooriumi 25

Puust lelusid saab meisterdada ja lugusid juurde kuulata

Anatoli Ljutjuki puutöökoda (Laboratooriumi 25). Osalustasu 5€

}

14:00

Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3)

“Punume rahvusliku paela”

Meister Maimu Johannson. Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3). Osalustasu 3€

}

16:00-16:45

Raeapteek (Raekoja plats 11)

Raeapteegi ekskursioon ja töötuba

Keskaegses rõivastuses giid teeb ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Juttu tuleb nii huvitavatest apteekritest, kes Raeapteegis tegutsenud, kui põnevatest ravimitest, mida vanasti apteegis kasutati. Keldrisaalis toimub köömne uhmerdamise töötuba, mille käigus selguvad selle iidse maitse- ja ravimtaimega seotud uskumused ja legendid ning köömnete uskumatult laiad kasutusvõimalused. Iga osaleja saab kotikese köömnetega koju kaasa. Soovi korral saab maitsta köömneteed. Üritus kestab u 45 min. Hind 5€/osaleja. Sobib lastele al 7a. Vajalik eelregistreerimine revalirae@apotheka.ee

Kohad täis!

}

15:00

Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3)

“Maalime siidile loo”

Aino Jakobi meistritund. Osalustasu 8€.

}

15:00-18:00

Allikamaja koolituskeskus (Lühike jalg 6A)

Loeng ja praktiline töötuba: Eesti pulm. Rahvuslik käsitöö

Juhendavad Liis Burk ja Kätli Saarkoppel-Kruuser. Allikamaja koolituskeskus (Lühike jalg 6a).

}

16:00

Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3)

“Hea mõte klaasmosaiigina”

Meister Kaie Pärn. Osalustasu 8€.

}

17:00

Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3)

“Lõngadesse põimitud aeg”

Oma esivanematelt päritud kunsti tutvustab aserbaidžaani vaibakunstnik Rovshan Nur. Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3). €

}

18:00

Kodulinna Maja (Gümnaasiumi 3)

“Teeme koos ühe vaiba”

Meister Külli Viil õpetab tegema kaltsuvaipa. Valminud töö loositakse osalejate vahel välja 15.augustil kell 20. Osalustasu 2€.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi!
Jaga Sõpradega