MUUSIKA

VALI KUUPÄEV

12. AUGUST

13. AUGUST

14. AUGUST

15. AUGUST

12. AUGUST

}

19:00

Raekoja plats

Ansambel Trad.Attack!

Trad.Attack! on võtnud missiooniks end üha proovile panna, olla aus ja pühendunud ning üllatada peale fännide ka iseend. (Loe edasi)

Kaheksa aastat tagasi komeedina Eesti muusikataevasse lennanud bänd on välja andnud viis albumit, mis kõik avanud nii kuulajatele kui muusikutele endile aina uusi ja mitmetahulisemaid maailmu, ning teeninud kodumaal juba 28 muusikaauhinda. Ent bändi ambitsioonid ei tunne (riigi)piire! Auasjaks on võetud esineda igas maailma riigis, et jagada ehedat ja otse südamest tulnud muusikat veel rohkemate inimestega. Üles on astutud juba 37 riigis, pea igal mandril, kontserte on antud ka Woodford Folk festivalil Austraalias, Womadil Ühendkuningriigis ja Tšiilis, Rainforest World Music festivalil Malaisias, Vancouver Folk festivalil Kanadas ning Womex showcase-festivalil. Trad.Attack!’i lend jätkub, ja aina kõrgemal…

}

20:30

Tallinna Issanda Muutmise peakirik (Suur-Kloostri 14)

“Lood ja legendid kirikutes”, Siim Aimla ja Jürgen Rooste

Liigutakse kirikust kirikusse.

20:30   Tallinna Jaani kirik (Vabaduse väljak 1)

21:00   Ukraina Kreeka-Katoliku Kirik (Laboratooriumi 22)

21:30   Oleviste kirik (Lai 50)

 

}

21:00

Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9)

Heinavankri kontsert “Lood ja legendid”

Euroopa ja Eesti keskaja muusika (Neitsi Maarja lood, Eesti regilaulud, keskaja muusika). Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9).

 

13. AUGUST

}

14:00

Raekoja plats

“Helenduv Ida-Virumaa”. Kohtla-Järve Gümnaasiumi noorteorkestri ja solistide kontsert

Kolmandat aastat tegutsev orkester koosneb muusikaharidust saanud gümnasistidest ning andekatest lauljatest. (Loe edasi)

Koolimaja ehitus oli alles pooleli ja sõna otseses mõttes laoti punastest tellistest välismüüri, kui uue gümnaasiumi tulevased õpilased tegid naaberkooli ruumides juba innukalt proove. Nüüdseks on üles astutud kümnetel Ida-Virumaa lavadel, suurim projekt – kooli eestvedamisel kaks aastat toimunud kontserdid “Väike laul suurele lavale” Jõhvi kontserdimajas. Esinemine vanalinna päevadel on esmakordne väljaspool Ida-Virumaad. Kava koosneb kahest osast: esmalt kõlavad noorte parimad omaloomingulised laulud, kava teine pool pakub aga ABBA igihaljast muusikat. Spetsiaalselt noorteorkestri koosseisule on seaded teinud heliloojad Tõnis Kõrvits ja Siim Aimla.

}

17:00

Tallinna raekoda

Kontsert “Caro! Bella!”

Barokiajastu duette ja aariaid teatraalses võtmes esitavad Ksenia Rossar (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor) ja ansambel Ars Revalia. Piletid müügil Fientas; Piletilevis ning enne algust kohapeal.

}

18:00

Eesti Loodusmuuseumi hoov (Lai 29A)

Kammernaiskoor LU kontsert “Ilmaratas”

Kammernaiskoor Lu on sündinud endistest Ellerheina lastekoori lauljatest, koos laulame alates 2014.a.sügisest. Repertuaaris on peamiselt Eesti heliloojate teosed. Nii ka täna. Aegumatud naiste laulud, vahel pidulikumad, vahel argisemad. Naiste laul, nagu suvine soe vihm, paneb head asjad kasvama. Koori juhatab Reeda Toots. Ootame!

}

18:30

Raekoja plats

Terminaator Live@Raekoja plats

Terminaator on nähtus, mis Eesti publikule tutvustamist ei vaja. (Loe edasi)

Üle kolme aastakümne kümneid tuhandeid inimesi hullutanud bänd on tuntud oma aegumatute hittide ja energilise lavashow poolest. LIVE@RAEKOJAPLATS on kordumatu elamus, millest ei või ilma jääda!
Termikas on:
Jaagup Kreem – vokaal
Taavi Langi – kitarr
Henno Kelp – bass
Roland Puusepp – trummid
Rene Puura – klahvpillid

}

19:00

Niguliste Muuseum (Niguliste 3)

Hortus Musicus “Maarja. Salve Regina”

Maarjalaulud keskajast barokini. Niguliste Muuseum (Niguliste 3). Piletid müügil Piletilevis

}

20:00

Raekoja plats

Talsingi Keikka: Pelle Miljoona (Soome), Vennaskond, J.M.K.E ja Villu Tamme

Esinevad soome ja ja eesti muusikud, kes on käinud läbi pika tee läbi tule ja vee. (Loe edasi)

Pelle Miljoona oma bändiga Rockers Soomest, Helsingist ja ansamblid J.M.K.E ja Vennaskond Eestist, Tallinnast. Bändi frontmänid, lauljad Pelle Miljoona, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky on kõik seotud punk-kultuuriga. Pelle Miljoona on Soome pungi teerajajaid juba 1970ndate lõpust, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky 1980ndatest. Sidemed Soomega on olnud alates 1980ndate lõpust tihedad. J.M.K.E`l oli põhjanaabrite pool hittlugu “Tere Perestroika” ja edukad on olnud ka albumid. Vennaskond aga emigreerus 1989. aastal mõneks ajaks üldse Soome. Pelle Miljoona on aga Soomes tänaseni hinnatud ja värvikas artist, kes pole jätnud lootust, et saab ka maailma paremaks muuta.
Kontsertiga avame ühtlasi Tallinna Linnamuuseumi ( Vene tn 17) näituse “Musa – tunnel Talsingi 1960-1990 – Soomest vabaduse viise otsimas” Näitus vaatleb, kuidas Tallinna ja Põhja-Eesti noored nõukogude ajal Soome televisiooni vaatasid ja raadiot kuulasid, et maailma muusikast osa saada. Kontsert sünnib koostöös Tallinna Linnamuuseumi, Soome Instituudi ja Tallinna Kultuuriametiga.

}

20:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Kella kaheksa kontsert: ansambel Leik muuseumi Assauwe sisehoovis

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav koosseis (Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu), kes kannab eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12).

}

20:30

Advent kirik (Mere pst 3)

“Lood ja legendid kirikutes”, Siim Aimla ja Jürgen Rooste

Liigutakse kirikust kirikusse.

20:30   Advent kirik (Mere puiestee 3)

21:00   Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18)

21:30   Tallinna Püha Vaimu kirik (Pühavaimu 2) 

14. AUGUST

}

12:00

Eesti Loodusmuuseumi hoov (Lai 29A)

Ukulele kontsert “Ukuta on kurb maailm”

Esinejateks on Hopneri Maja ukulele kursuste duumik ja neid toetab ansambel MÜRK – instrumentaal-humoristlik-amatöör-nais-ansambel. Kaasalöömiseks võta kaasa oma ukulele ja rõõmus meel!

}

12:00

Tallinna Piiskoplik Toomkirik (Toom-Kooli 6)

Orelipooltund. Esineb Liina Rahuoja

Sissepääs 3€.

}

12:00

Tornide väljak Loewenschede torn IV korrus

Helidialoog Celia Piirsooga

Vestlused vaikusest ja mürast, ühismusitseerimine portselanist, savist, klaasist, kivist ja metallist valmistatud pillidel.

}

13:00

Raekoja plats

Leedu folkloorirühm Dolija

Noored tantsijad ja muusikud, kes on tulnud folkloorset külakosti tooma ja esinevad Rahvakultuuri alal, annavad ka väikese kontserdi Raekoja platsil.

}

13:15-14:00

H2 Metallikunsti Maja hoov (Hobusepea 2)

Kunstnike õu kontsert: Liz Wirestring

Liz Wirestring on harfi ja looper’itega sooloprojekt, mille on ellu
kutsunud harfimängija ja helilooja Liis Viira. Vastavalt
vabaimprovisatsiooni ideaalidele on kogu Liz Wirestringi muusika loodud, komponeeritud ja esitatud käesolevas hetkes publiku juuresolekul. Liz Wirestringi muusikat võib kogeda kui rännakut tuttavlikku tundmatusse ja vastupidi. Liis Viira (*1983) on mitmekülgsete huvidega loovisik, kes tegutseb harfimängija, helilooja, improviseerija ja eksperimentaalsete animatsioonide loojana. Ta on lõpetanud magistriõppe harfi erialal (2009)
ja mänginud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (2007–2017). Liis Viira kompositsioonides ühenduvad traditsioonilised ja eksperimentaalsed kõlailmad ja ta huvitub visuaalsete ja ideesteetiliste metafooride kasutamisest muusika loomisel.

https://soundcloud.com/lizwirestring

}

13:30

Raekoja plats

Väägvere külakapell

Väägvere Külakapell on nooruslikult äge ja särtsakas rahvamuusika ansambel. Laulu saateks kõlavad eesti lõõts, karmoška, kandled, viiulid, bass, jauram. Muusika järgi saab tantsu vihtuda, hääle kähedaks laulda ja lihtsalt kuulata.

}

14:45-15:30

H2 Metallikunsti Maja hoov (Hobusepea 2)

Kunstnike õu kontsert: Maris Pihlap & band

Maris Pihlap on laulja, multiinstrumentalist ja produtsent, kelle looming viib kuulaja helirännakule, kus põimuvad üheks jazz-, pärimus- ning elektrooniline muusika. Tema debüütalbum “What Have You Become” ilmus selle aasta veebruaris ning pälvis sooja vastuvõtu kohalike melomaanide seas. Albumi kõlava helikeeleni jõudis Pihlap lastes vabaks igasugustest
žanrilistest ootustest. „Kõrv igatseb kontraste, traditsiooni ehedust, eksootilise soojust, minimaalse põhjamaise puhtust, elektroonilise mitmekülgsust. Ja sinna juurde alati ka mingit juurtetunnet. Tegin teoks kõik ideed, mis mul tol hetkel pähe tulid,” räägib muusik. “Alates sellest hetkest, mil sa hakkad tegema iseenda muusikat, võiks olla kõik vabad oma nägemusi teostama ja ühendama ka asju, mida esmapilgul võib-olla ei peaks ühendama.”

https://www.facebook.com/marispihlapmusic

}

15:00

Eesti Loodusmuuseumi hoov (Lai 29A)

Jazzkontserdid muuseumide hoovides: Liisi Koiksoni Trio

Liisiga on seekord kaasas kauaaegne lavapartner Marti Tärn kontrabassil, kellega on koostööd jagunud juba üle 10 aasta ja koos luuakse uut muusikat ka Liisi praeguses bändis. Lisaks ühineb nendega tunnustatud jazzpianist Jürmo Eespere, kes andis 2004. aastal olulise panuse “Väikese järve” albumi salvestusele ja kellega koos esitataksegi lugusid nii nimetatud kui ka hilisematelt Liisi albumitelt. Kontsert saab teoks koostöös Eesti Jazzliiduga.

}

16:00

Raekoja plats

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline meeskoor

Äsja 75-aastaseks saanud TTÜ Akadeemiline Meeskoor on kooslus, mis on juba aastakümneid paistnud lisaks kõrgele laululisele tasemele silma ka väga tugeva ja uuendusliku mõttelennuga organisatsioonina. Nendele meestele meeldib teostada alati asju pisut omamoodi, olla oma ideedega leidlikud ja unikaalsed. Aga kõige olulisem on
muidugi hästi laulda ja kuulajatele muusikalist naudingut pakkuda.

Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigendid on Valter Soosalu ja Heldur Harry Põlda.

}

17:00

Hopneri Maja diele (Vanaturu kael 3)

Vanamuusikaansambel Rondellus ”Neitsi Maarja imelised teod”

Cantigas de Santa Maria (Hispaania 13. saj). Need laulud koguti ja pandi kirja kuningas Alfonso X (1221-1284) initsiatiivil, need on sama vanad kui Tallinn ning räägivad meile Neitsi Maarja imetegudest. Rondellus esineb ajastu pillidel ja kostüümides.

}

17:00

Oleviste kirik (Lai 50)

Orelipooltund

Kavas Johann Sebastian Bach, Sigfrid Karg-Elert, Arvo Pärt. Orelil Liina Rahuoja. Sissepääs kirikusse hooviuksest.

}

17:45-18.15

H2 Metallikunsti Maja hoov (Hobusepea 2)

Kunstnike õu kontsert: Hello Killu

Hello Killu on eksperimenteeriv duo, mis loodi 2012. aastal Tallinnas. Duosse kuuluvad Hello Upan (bass, vokaal) ja Killu Sukmit (trummid, vokaal). Alates 2017. aastast on osaletud muusikuina heli ja kaasaegset tantsu siduvail kontaktimprovisatsiooni sessioonidel, sh prantsuse koreograafi Florence Augendre juhendatud meistriklassides ning loodud originaalheli tantsuetendusele “Olmeulmad 2” (2018). Veel on koos osaletud muusikalistes kollektiivides Extrafine, Paul Cole & Ring My Bell. Seni on ilmunud “Hello Killu” EP (2014). Praegu töötatakse uue heliplaadiga “Making
Your Unknown Known”.

https://hellokillu.bandcamp.com/

}

18:00

Raekoja plats

Filmimuusika kontsert „Rüütel ilmub pimedusest…“

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri kontserdil rullub lahti teekond läbi maailma kinoklassika muusikaparemiku. Nii kõlavad legendaarsed teemad James Bondi, Aladdini, Roosa Pantri jt filmidest. Kostub nii piraatide kettide kõlinat kui pimeduse rüütli sammukõminat. Mitmeid kuulsaid muusikapalu ilmestavad eri tantsustuudiote originaalkoreograafia, kuulsates filmilauludes löövad kaasa ka vokaalsolistid David O’Brock ja Cedric Mäeväli. Dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli. Kaastegevad tantsijad stuudiotest Free Flow, Zahira, Danceland, Pro Level.

}

18:00

Neitsitorni amfiteater

Jazzkontserdid muuseumide hoovides: Kanter/Maar/Rei

Trio Kanter/Maar/Rei kontsert toob kuulajateni nii kolme muusiku enda kirjutatud kompositsioonid kui ka tuntumad laulud, mis on seatud kolmele vokaalile, klaverile, saksofonile ja kellamängule. Erinevate loojanatuuride kokkukõla saab olema harmooniliselt sulanduv, kandes endas noorte naismuusikute tasakaalustatud energiat. Kontsert saab teoks koostöös Eesti Jazzliiduga.

Trio koosseisus Linda Kanter, Pille-Rite Rei ja Viveli Maar sündis 2019. aasta alguses ühekordse projekti raames, kuid kuna kolme sõbra äratundmisrõõm ning soov ühiselt luua oli tohutult suur, otsustati jõud ka pikemaajaliselt ühendada. Vokaaltrio muusika on kaunilt meloodiline, ent ei puudu ka rütmilised hetked! Temperamentne Pille-Rite toob muusikasse nii lüürikat kui nakatavat rütmikat, Linda lisab salapära ning soulilikku sugestiivsust, Viveli hääl aga paitab naiseliku mahedusega.

Linda Kanter – vokaal, klaver
Pille-Rite Rei – vokaal, saksofon
Viveli Maar – vokaal, kellamäng

(Loe edasi)

Linda Kanter on vokalist, laulukirjutaja ning arranžeerija. Tema eestvedamisel tegutsev ansambel Linda Kanter Quartet andis 2017. aasta septembris välja debüütalbumi „Mustab“, mis viib kuulaja inglise- ja emakeelsesse jazzi-soulilikku maailma. Linda kirjutatud muusikas kombineerub meloodiline ja lüüriline helikeel jazzmuusikale omaste rütmide, harmoonia ja improvisatsiooniga.

Pille-Rite Rei on laulja ja helilooja, kelle õpingud on viinud teda Tallinnasse Georg Otsa nimelisse muusikakooli, Skurups Folkhögskolasse ja Malmö Muusikaakadeemiasse Rootsis. Viimastel aastatel on Pille-Rite esinenud nii Rootsis, Taanis kui ka Brasiilias.

Viveli Maar on lauljatar, kes on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika laulu erialal. Hetkel tegutseb ta aktiivselt ansamblites The Swingin’ Sisters ning Girls in Pearls. The Swingin’ Sistersiga ilmus 2019. aasta kevadel eestikeelsest svingmuusikast koosnev debüütalbum „Õnnele vastu“, sama koosseisuga osaleti äsja möödunud suve muusikalavastuses „Vana Klaver ehk suusabaasis on tantsupidu“. Aastate jooksul on Viveli olnud taustajõuks mitmetele eesti artistidele ning saatebändis paljudes muusikalistes suurprojektides.

}

19:00

Katariina kirik (Vene 14A)

Mari Kalkun

Vanalinna ühes erilises kontserdisaalis, Katariina kirikus astub publiku ette hinge puudutav folkmuusik Mari Kalkun:
Viljakas looja ja laulja Mari Kalkun on karismaatiline esineja, kelle muusika jutustab lugusid metsast ja linnast, laiast maailmast ja elust enesest. Tema kontserdid on ehedad ja isiklikud peegeldades aastaaegade rütme ja kutsudes kaasa ümisema. Mitmekülgne muusik valdab erisuguseid pille ning tema isikupärane hääl on ühtaegu õrn ja vägev. Mari meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on teemade poolest üldinimlikud ja toetuvad tema Võrumaa juurtele. Mari Kalkun on oma kontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides, New Yorgis ning käinud kuuel ringreisil Jaapanis. Tänavu kuulutas ERR Mari Kalkuni Aasta Muusikuks. Piletid müügil FientasPiletilevis ja kohapealPiletite arv on piiratud.
Kontserdil järgitakse kõiki Covid-19st tulenevaid reegleid.

}

19:00

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum (Lai 17)

Jazzkontserdid muuseumide hoovides: Aleksandra Kremenetski Trio

Aleksandra Kremenetski on aktiivselt eesti jazzis tegutsenud ligi 15 aastat. Nende aastate jooksul lisaks on tema noodivihikusse kogunenud palju muusikat, mida publikuga jagada. Suur armastus kammerliku ja akustilise jazz-trio vastu ei jäta muud võimalust kui kutsuda muusikalisele teekonnale kaasa kauaaegseid sõpru ja kolleege Ara Yaralyani ja Jaan Jaansoni. Kontsert saab teoks koostöös Eesti Jazzliiduga.

Aleksandra Kremenetski – trummid, löökpillid, vibrafon
Ara Yaralyan – kontrabass
Jaan-Alari Jaanson – kitarrid

(Loe edasi)

Aleksandra Kremenetski (1982) on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Õppinud Göteborgi Muusikakõrgkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks omanimelise trioga töötamisele (w/ A.Yaralyan, J. Jaanson) võib teda kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika kooslustes (Redel Ruudus&Mirjam Kivisild, Trio Talts-Veevo-Kremenetski, Mari Kalkun, Helin-Mari Arder, Elletuse jt). Aktiivse kontserditegevuse kõrval tegeleb ta heliloominguga ning õpetab löökpille Nõmme muusikakoolis.

Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan (1973) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostööd maailma tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega. Ara Yaralyan esineb ja salvestab Eesti tipp-muusikutega. Ta on ka andekas helilooja ja õpetab Tallinna G.Otsa nimelises muusikakoolis, jagades kogemusi ja teadmisi noorte muusikute põlvkonnale.

Jaan Jaanson on eesti parimaid jazz-kirtarriste. Ta on nõutud bändikaaslane nii instrumentaalmuusika kollektiivides (Aleksander Paal Ballad Trio, Meelis Vind Project, Estonian Dream Bigband jt) kui ka koostöös lauljatega (Margus Vaher, Sofia Rubina, Liina Saar). Jaan on lõpetanud Helsingi Metropolia Kõrgkooli muusikapedagoogi erialal. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia.

“Muusika on imeline – siin saab olla ratsionaalne, samas valada välja oma emotsioone, suhelda teistega nii saatja rollis kui solistina. Eriti paelub mind muusikas siirus ja julgus esitada oma kirjutatud muusikat, sest iga inimene on unikaalne. Igaühte ümbritsevad faktorid ei kattu kunagi täiel määral – lapsepõlv, muusikalised eelistused, muud oskused. Jumal on loonud iga inimest hoolega ja andnud kaasa omanäolise “paketi”.”

}

20:00

Raekoja plats

Tšellokvartett C-JAM

Neli meest, neli tooli, neli tšellot ja kaunis muusika. Iga lugu on juba oma aja legend. C-JAM on unikaalne kooslus, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ülimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema.

}

21:00

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoov (Pikk 17)

Jazzkontserdid muuseumide hoovides: Valspetti

ValsPetti on 2019. aastal sündinud kitarriduo koosseisus Argo Vals ja Karl Petti. Ansambli repertuaari kuulub kahe muusiku endi loodud seadeid nii pop-, jazz-, rokk-, elektroonilisest-, klassikalisest-, kui ka filmimuusikast. Muuhulgas tuleb esitusele arranžeeringuid Olav Ehala, Jaga Jazzisti ja Hiatus Kaiyote´ paladest – nende lugude live-ülesvõtetteid saab näha ValsPetti YouTube’i kanalil ja sotsiaalmeedia lehekülgedel. Näpuotsaga on kontserdikavasse lisatud ka Valsi ja Petti omaloomingut. Kontsert saab teoks koostöös Eesti Jazzliiduga.

Argo Vals – kitarr
Karl Petti – kitarr

}

21:00

Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18)

Iidsed helid – muusikaline improvisatsioon: orelipooltund, Mari Järvi

}

21:00

Ukraina Kultuurikeskus (Laboratooriumi 22)

Õhtupalvus flöödil. Yuuheng Wang

}

22:00

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)

Kella kümne kontsert: ansambel Leik muuseumi Assauwe sisehoovis

Leik on viiuli- ja häälekõlasid ühendav koosseis (Kelly Veinberg ja Elina Kasesalu), kes kannab eesti traditsioonilistest kõladest ammutatud elemendid koosmängu impulsil värsketele radadele. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12).

15. AUGUST

}

12:00-21:00

Harjumäel kõlakoja ees

Plaaditurg

Harjumäel kõlakoja ees. Võimalik hankida, vahetada, ümber lindistada muusikat avatud laiast maailmast.

}

12:00

Raekoja plats

Noorteorkestrite kontserdid

Noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrid toovad kuulajateni tuntuimad palad maailmaklassikast, eesti muusikast ja filmimuusika hitid. Esinevad Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, dirigendid Ott Kask ja Katrin Talmar, Harjumaa Keelpilliorkester, dirigent Imre Rohuväli jt.

}

13:00

Tallinna Peeter-Pauli katedraal (Vene 18)

Kirikuaia kontsert

Vana muusika Dominiiklaste kloostri hoovis, sissepääs Vene 18 hoovist.

}

14:00

Raekoja plats

EiK

Eesti muusik ja luuletaja EiK seob oma loomingus emakeelsed tekstid ja alternatiivse hiphopi. Püüdes jäädvustada elu lihtsustatud lühivormidesse, triivib EiK üha kaugemale räppmuusika seatud piiridest ning tikib oma loomingusse mõjutusi nii indie’st, filmikunstist kui eelmise sajandi sürrealistidest.

Esimesed salmid kirjutas ta umbes 6-aastasena, (Loe edasi)

2014. aastal alanud muusikukarjääri jooksul on välja andnud 5 plaati, teinud koostööd erinevate kodumaiste artistidega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Stig Rästa, Maris Pihlap, Sammalhabe ja Arop, esinenud nimekatel festivalidel ning soojendanud Rejjie Snow’d ja Frankie Animali. 2018 lõi EiK käed plaadifirmaga TIKS records, viimase alt ilmus kevadel ka EiKi paremaid palasid ja produtsent Luurel Varga taustu põimiv kogumikvinüül “TIKS 097”.

}

16:00

Raekoja plats

Ansambel Heldene Aeg

Nooruslikust elujõust ja lahvatavast energiast pakatav professionaalne muusikakollektiiv esitab tuntud lugusid omas mahlas ning on hea tuju maaletooja. (Loe edasi)

Ansambli kõla ja karakterit iseloomustavad kõige paremini sõnad funk, gospel, jazz ja soul. Vokaal – Kristina Viktoria Hedman /„Viki“; kitarr, taustvokaal – Karl Madis Pennar /„Pennar“; basskitarr, taustvokaal – Joosep Talumaa /„Joss“; saksofon – Allan Kaljaste /„Allan“; trummid – Madis Katkosilt /„Katko“; klahvpill – Mathei Florea; trompet – Rauno Tali /„Tali“.

}

16:00

Värava torn (Lühike jalg 9)

Hortus Musicus “Maarja, Taevane kuninganna”

Maarjalaulud keskajast barokini. Piletid müügil Piletilevis. Väravatorn (Lühike jalg 9).

}

17:00

Mustpeade maja Olavi saal (Pikk 26)

Kontsert-jutuõhtu “Losside lood mitmel keelel”

TTÜ kammerorkestri ja muinasjutuvestja Piret Pääri ühine lugude õhtu. Kammerorkestri vanaaegsete pidulike muusikapalade vahele (Bach, Purcell, Grieg jt) jutustab Piret lugusid, linnalegende, muinasjutte, mis seovad kontserdi ühtseks tervikuks.

}

17:00-18:00

Musumägi

Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester

Dirigent Vello Loogna.

}

18:00

Raekoja plats

Vaiko Eplik ja Eliit

Vaiko Eplik on oma muusikalise tegevuse jooksul olnud aktiivne paljudes eesti ansamblites, (Loe edasi)

andnud välja paarkümmend kauamängivat heliplaati, produtseerinud muusikat ka teistele ja kirjutanud kokku paar tuhat laulu. Parimaid neist saab elavas ettekandes kuulda ansambli Eliit esituses. Ansamblisse kuuluvad Vaiko Eplik, Sten Šeripov, Kostja Tsõbulevski ja Kallervo Karu.

}

19:00

Katariina kirik (Vene 14A)

Anna Kaneelina

Vanalinna ühes erilises kontserdisaalis, Katariina kirikus astub publiku ette omamoodi maagilisena mõjuv lauljanna Anna Kaneelina. (Loe edasi)

Anna Kaneelina muusika on salapärane ja kuulaja fantaasiat innustav. Tema häält on kirjeldatud kui hüüdja häält kõrbes, milles peitub habras jõud. Teda huvitab naise sisemaailm ja ta looming toetub paljuski isiklikele kogemustele. Erinevate emotsioonide kooslus muudab muusika ühtaegu verivärskeks, kuid samas küpseks. Anna Kaneelina on urbanistlik maag, kes ei karda jagada oma sisemaailma – võluvat oma haavatavuses ja ebamaises metsikuses. See on eeterlik pop toksiliste efektidega — muusika, mis paneb end elusana tundma.Piletite arv on piiratud. Piletid müügil Fientas, Piletilevis ja kohapeal.
Kontserdil järgitakse kõiki Covid-19st tulenevaid reegleid.

}

20:00

Harjumägi

Kontsert “Tsoi laulud”

Igal aastal augusti keskel meenutatakse Harjumäel toimuva kontserdiga legendaarse bändi Kino liidri Viktor Tsoi loomingut. Kontsert, kus esinevad parimad ansamblid Eestist, on nii eesti kui vene publikule, kes Tsoi laule mäletavad ja armastavad. (Harjumägi)

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi!
Jaga Sõpradega