FOTOD: lustlik laupäev vanalinna päevadel

Tallinna vanalinna suurfestivali teine päev pakkus ootamatult sooja päikesepaiste käes mõnusat siginat-saginat üle kogu vanalinna. Vaata eilset galeriid peolusti täis linnamelust ning villemdrillemi ja Elina Borni kontserdist. Loe soovitusi viimase päeva olulisemate ürituste kohta.

Vanalinna päevade teine festivalipäev tõi välja sooja päikese ning rõõmustas tuhandeid suuri ja väikesi pidulisi. Mõnusa elamuse said kõik laadalised, rahvatantsijaid ja -lauljad, meisterdajad, käsitöölised ja niisama festivalimelu otsijad. Snelli pargis korraldati isegi pidulik käpakäik ehk rongkäik neljajalgsetele sõpradele.

Päeva jooksul kõlanud kümnete etno- ja folkkontsertide kõrval jäid siiski kõige võimsamalt kõlama villemdrillemi ja Elina Borni hitid. Teisiti, kuid siiski vägevalt kõlas ka Kosmikute alternatiivsem etteaste.

 

Pühapäevane finaal Liisi Koiksoniga

Pealaval alustab täna kell 14 eesti kirgliku, jõulise ja provokatiivse bluusi esileedi Kaisa Ling Thing. Kell 16 saab samal laval näha hingestatult naiselikku Rubundit.

Õhtu, ja ka kogu vanalinna päevade festivali finaaliks saab pidada kell 18 algavat Liisi Koikson Trio kontserti koos maagiliste Taiko-trummide ansambliga TeamEn. See on lõppakordiks sobiv lummavate harmooniate segu Jaapani traditsiooniliste trummidega. Kauni naishääle ja flöödihelide saatel viiakse kuulajad müstilisele muusikalisele rännakule põhjamaalt Jaapanisse ja tagasi.

Kogu vanalinnas on juba pühapäeva hommikust alates avatud kümneid muuseume, näitusi, orienteerumismänge, meistrikodasid ja muud põnevat. Toompargi Lahelas leiab lastele igasugust meelelahutust, alates näomaalingutest, lõpetades teematelkide ja nukuetendustega. Raekoja platsil lööb kell 16 omalaadse tantsupeo lahti tänavatantsu võistlussari “Wanted Battle”.

Kultuuririkkuse lava Komandandi aias vallutavad pühapäeval Saaremaa lauljad, tantsijad ja pillimehed. Kuulda saab ehedat kannelt, karmoškat ja moodsamat jazzi.

Võta viimast, sest tänasega saavad kolm lõbusat päeva kestnud vanalinna päevad läbi.
Vaata kogu kava: vanalinnapaevad.ee

Kokkuvõtte koostas Marko Kodres

 

Contacts

Chief organizer Annely Pantalon
info@vanalinnapaevad.ee

Project manager Kaire Siiner  
kaire@vanalinnapaevad.ee