Kultuuririkkuse pidu vanalinna päevadel

Kultuuririkkuse pidu vanalinna päevadel

Ehedat tatari-, ingeri- või mordvakeelset pärimuslaulu ei kuule Tallinnas just iga päev. Just sellist, etniliselt värvikat laulu- ja tantsukultuuri saab näha-kuulda juba 7. mail algavatel Tallinna vanalinna päevadel. Kultuuririkkuse laval Komandandi aias võetakse kolme päeva jooksul erilise tähelepanu alla Eesti erinevad kogukonnad, tähistades kümnete tasuta kontsertidega käimasolevat kultuuririkkuse aastat.

Komandandi aias Integratsiooni sihtasutusega koostöös valminud kultuuriprogramm tutvustab Eestis pulbitsevat rahvusvahelist rahvapärandit ja kaasaegset loomingut, rõhutades kultuuridevahelise suhtluse ja mitmekesisuse tähtsust.

 Reede, 7. mai: mitmekultuuriline Ida-Virumaa ja Narva

Kultuuririkkuse lava avab Ida-Virumaa mitmekülgne programm. Ehedat elamust pakuvad vähemusrahvuste kultuurikollektiivid, näiteks Alutaguse rahvamuusikud, Valgevene Seltsi lauluansambel BEZ. Südamest südamesse laulab-mängib Kohtla-Järve Ukraina seltsi ansambel Perelaz ning tantsulusti pakub Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Seltsi rühm Metsakukat.

Päeva teise poole sisustab Narva linna kõrgetasemeline esindus. Kontserdi avab tatarikeelse lauluga Narva Tatari Kultuuriseltsi juht, kogukonnas armastatud Rafael Sharafetdinov. Laval saab näha rahvatantsu ja laulu mitmes keeles. Õhtu naelaks võib pidada folklooransambli Suprjadki ja Vladimir Tšerdakovi ühist esinemist. Päeva lõpetab hoogsalt Kohtla-Järve Gümnaasiumi folkrokkbänd KRATT.

Laupäev, 8. mai: mäng, tants ja laul enam kui kümnes keeles

Laupäeva fookuses on Eestis elavate vähemusrahvuste rikkaliku kultuuri esiletoomine. Üles astuvad muusikud, ansamblid ja solistid, kes esindavad ukraina, juudi, udmurdi, tšuvaši, mordva, baškiiri, aserbaidžaani, türgi, läti, valgevene, kasahhi, korea, maroko, poola ja seto kultuure.

Esitajate hulgast leiab ehedalt naturaalseid talente, aga ka rahvusvaheliselt kõrgelt auhinnatud vokaal- ja tantsutruppe. Värvikad elamused on garanteeritud igal juhul.

hapäev, 9. mai: Saaremaa võlu Tallinna südames

Viimane päev toob Tallinna südamesse Saaremaa kogu oma aususes ja südamlikkuses. Lõunast algaval algab kontserdil esinevad Orissaare ja Valjala Kannelnäpud, Saaremaa Simmanitantsuklubi ja karmoškaansambel Meite Moodi, aasta küla pillimees 2023 Tõnu Eermann, Taritu meesansambel ja Simmu Mats lõõtsa ja lauluga. Päeva lõpetab jazz-duo Pille-Rite Rei ja Kusti Lemba.

Tallinna vanalinna päevad pakuvad suurepärast võimalust sukelduda erinevate kultuuride rikkusesse ja nautida mitmekülgset programmi. Võimalikult paljust osa saamiseks tasub ajakava vaadata kodulehelt vanalinnapaevad.ee. Jooksvat infot ja olulisemate sündmuste meeldetuletusi näeb ka vanalinna päevade Facebooki ja Instagrami lehtedelt.

Pressiteate koostas Marko Kodres

Contacts

Chief organizer Annely Pantalon
info@vanalinnapaevad.ee

Project manager Kaire Siiner  
kaire@vanalinnapaevad.ee