Valgevene kultuuriühing “Ljos”, juht Tatjana Niznik. 2023. a Minskis toimunud 4. Valgevene kunstifestivali diplomandid

Lezgini ansambel “Lezginka”, juht Rameliya Ulubekova. Oma meisterlikkust tutvustavad al. 2010. a.

Folklooritantsu ansambel “Ariran”, juht Jevgenia Seleznjeva. “Arirang” on ainus Balti- ja Põhjamaade Korea traditsiooniline tantsuansambel, mis loodi ja töötab alates 2002. a. On osalenud paljudel tantsufestivalidel Gruusias, Hispaanias, Poolas ja Itaalias. 2023. a märgiti “Arirang” ära erakordse esinemise eest Namdo provintsis asuva Korea Rahvusteatri poolt.

Moldova folklooriansambel Norok, juht Petr Zotovich. Pereansambel, kus iga liige on erakordselt andekas. Nad esitavad laule ja tantse erinevates keeltes.

Tatari Vokaal Stuudio ALTÕN, juht Rafael Sharafetdinov. Töötavad nii Tallinnas kui ka Narvas al. 2010. a.

Ansambel “KRAPIVA”, juht Tatjana Tode. Slaavi ansambel “KRAPIVA” on asutud 30 aastat tagasi.

Eesti Kasahhide Kogukond “ATAMEKEN”, juht Aidynay Bukharbayeva. Eesti Kasahhide Kogukond “ATAMEKEN” töötavad al. 2012. a Laulja Aiman – Kasahstanis toimunud Korea laulupeo Grand Prix võitja.

DeLight Grupp, juht Elena Savtsuk. DeLight stuudiosolistid on mitmekordsed rahvusvaheliste vokaalikonkursside võitjad, osalejad suurüritustel üle Eesti.

Tantsuansambel “Neposedõ”, juht Liina Baranova. Tantsuansambel “Neposedõ” on lootud 1990. aastal Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis. Tantsurepertuaar on väga mitmekesine. Oluline osa on vene tantsudel – oma rahvuskultuuri säilitamisel. Kollektiiv on esinenud soolokontsertidega Eestis, Venemaal, Leedus, Lätis, Ungaris, Bulgaarias, Valgevenes, Poolas. “Neposedõ”- on alati hea meel kohtuda uute vaatajate ja sõpradega erinevatest maadest!

Maroko Kultuuriselts. Kairi elab Märjamaa vallas, kuid igapäevaselt juhendab idamaise tantsu gruppe üle Eesti. Kairi on olnud idamaise tantsu külalisõpetaja Hong Kongis 2016. aasta suvel, andnud kursusi üle Euroopa (Eesti, Soomes, Leedus, Itaalias, Sloveenias, Horvaatias, Poolas). 2011/12. aastal käis ta Euroopa tuuril Amaya Dance Company`ga, kus esineti suurlinna teatrites kontsert-etendustega.

Eesti–Uzbeki kultuuri ühendus “Nargiza”, juht Hassan-Boi Umurzakov. Unustamatu sütitav tants Lyudmila (Ljudmila Topper) esituses viib meid kuuma Usbekistani.

Slaavi kultuuriühing “Akrida”, juht Yulia Gibert. Erinevate Eesti ja teiste riikide konkursside laureaadid ja diplomandid. Aktiivsed linnaüritustel osalejad.

Ansambel Gorlitsa, juht Nadezda Molodõkh. Tutvustavad vaatajatele slaavi kultuuri ja maailma rahvaste tantse.

“MTÜ Tšuvaši Kultuuriselts, Eesti tšuvaši indie-folk ansambel Tarai.

Kultuuririkkuse aasta 2024

Lüüra

Contacts

Chief organizer Annely Pantalon
info@vanalinnapaevad.ee

Project manager Kaire Siiner  
kaire@vanalinnapaevad.ee