Vana noor linn

13.12.2016

Tallinna Kesklinna valitsus otsustas korraldada järgmised vanalinna päevad tuleva aasta 31. maist 4. juunini.

2017 aasta on kultuuriministeerium nimetanud laste- ja noortekultuuri aastaks. Selles ajendatuna soovime Tallinna vanalinna päevadel fookusesse tõsta noore, erksa, tulevikku suunatud, innovaatilise ja värske mõtte. Sellele toetudes püüame ka üles ehitada viie päeva jooksul toimuva.

Nagu alati, anname ka seekord igale päevale kogutervikus oma erilise näo, vürtsi ja iseloomu. Olgu siin öeldud mõningad päevade  juhtlaused, mille ümber hakkab sündmustik koonduma:

  • Kui kõik maailma võim võiks olla laste käes …
  • Võta aega veidi ringi vaadata
  • Mis värvi on armastus
  • Seal, kus lõpeb, seal ka algab tee

Ja see kõik on alles algus.

Muusikat, tantsu, kunsti, ajalootutvustust ja igasuguseid muid ettevõtmisi toovad linnaruumi meie oma professionaalide ja  harrastajate kõrval kindlasti ka külalised lähemalt ja kaugemalt.

Plaanis on ellu kutsuda AVATUD ARUTLUSTE SARI „Noored, vanalinn ja looming“.  Juba veebruaris tehakse loodetavalt algust noorte endi tõstatatud küsimusteringiga ja vanalinna päevade ajal toimuva mõttefoorumi käigus tahaks jõuda huvitavate lahendusteni.

Loodame, et need juhtlõngad ergutavad  loovalt lähenema ja julgelt pakkuma ideid käimasolevale vanalinna päevade ideekavandite konkursile. Usutavasti saame ühise panusega kujundada kaasahaaravad päevad. Eriti tahaksime innustada noori välja pakkuma oma värskeid mõtteid.

Vanalinna päevade  ideekavandite konkursi tingimused ja hindamiskriteeriumid on leitavad SIIT

Alates 27. detsembrist on kodulehel võimalik tutvuda ka täpsema plaaniga.