Läti riikliku segakoor “Latvija” kontserdi toimumispaik on muutunud

03.06.2017

Läti riikliku segakoor “Latvija” kontserdi toimumispaik on muutunud. Kontsert täna 3.06 algusega kell 20:00 toimub hoopis Gutav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolises Mederi saalis.

Tallinna Vanalinna päevad kutsuvad laupäeval 3. juunil kell 20 kuulama David Oistrahhi festivaliga koostöös toimuvat kontserti, mis on segakoor Latvija kingitus Eestile reformatsiooni 500. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul. Kontsert toimub Mederi saalis (Gustav Adolfi Gümnaasium, Suur-Kloostri 16) 

Tšellist Allar Kaasik ning Läti riiklik koor Latvija Valdis Tomsonsi juhatusel esitavad eesti esiettekandena Galina Grigorjeva „Palve“ ning Aleksandr Gretšaninovi suurteose „Kannatusnädal“.

Galina Grigorjeva on Ukraina päritolu Eestis elav ja tegutsev helilooja, kes vägagi suurt tunnustust leidnud.

Kontserdiga tähistame 100 aasta möödumist päevast, mil Eestimaa sai esimese eesti soost piiskopi, hiljem märtrina surmatud ja pühakuks kanoniseeritud Platoni. Piiskop oli rahvuselt eestlane, kelle elu ja tegevuse suurem osa möödus Venemaal. Ta õppis Riias ja oli samas ka piiskopi kohustetäitja. Nii on piiskopmärter ühendavaks lüliks meie rahvaste ja kirikute vahel. Ka muusika on rahvaid ühendav keel, kus ei ole erinevaid rahvusi ega usutunnistusi.

Soovime, et praeguses lõhkirebitud maailmas toimiks pühade inimeste mälestus ja muusika meid ühendava jõuna.

 

Lisainfo:

Lehari Kaustel

Kirikute programm

Lehari.kaustel@me.com

Tel 56633002